اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استانداردطراحی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استانداردطراحی

با سلام
    دوستان من می خواستم بدونم چطوری می تونم باتوجه به نقاط متخلف مدار که روی فیبر مسی هست تعین بکنم که فلان جریان به چه پهنا مس در مدار نیاز داره
    یا مثلادر یک فرکانس بالا چطوری می تونم بدونم که ایا اندازه و پهنای انتخابی مدار چاپی ایجاد چه میزان ظرفیت خازنی و سلفی می کنه؟
    می دونم سوالام ناشیانه است ولی ممنون میشک راهنمائی ام بکنید

جواب

سلام
    اقا سوال شما نتنها ناشیانه نیست به نظر من ته بحث تخصصی هست!
    ww.microworld.blogfa.com

دیدگاه

استانداردطراحی

سلام . خوبی رضا جان ؟
      بله دوستمون درست گفتم طراحی PCBآ‌ های فرکانس بالا خیلی کار مشکلی هست . من به یه نفر فوق مخابرات که کارش کشیدن PCB های 4 لایه به بالا و فرکانس بالا بود صحبت می کردم ، میگفت که من همه چیز رو از اینترنت یاد گفتم گفت جایی این چیز ها رو یاد نمیدن .
      حالا چطوری از اینترنت گرفته بود نمیدونم . اصلا نمیدونم چی سرچ کرده بود .
      موفق باشید .
      شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
      هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
      چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

استانداردطراحی

سلام
        محمد جان من یه استادمخابراتی دارم که کارش درسته صبر کن ببینم میشه ازش یه اطلاعاتی دراین مورد گرفت :shock:

دیدگاه

سلام

سلام

دوست عزیز یک سری به کتاب کارکاه مقدماتی الکترونیک (هنرستان) بزن قسمت مدار جابی یک سری نمودار و محاسبات برای بهنا و مقاومت خطوط مسی داره البته اکه شما دیبلم فنی هستید که حتما باید این کتابو داشته باشین در غیر این صورت از دوستان یا کتابخانه ها تهیش کنین.اکه هم نتونستین اکه تونستم میزارمش تو سایتالبته فکر نکنم به این زودیها بشه
          موفق باشید.
          ww.microworld.blogfa.com

دیدگاه

استانداردطراحی

خود protel این امکانات رو داره ببینم میتونم پیدا کنم
            خواندن کلمات قصار برای یک آدم تحصیلآ‌نکرده چیز خوبی است
            چرچیل

تنها معجزه بزرگ و نابودنشدنی، اعتقاد بشر به معجزه است.
            ژان پل سارتر
            [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

استانداردطراحی

برو توی pcb پروتل
              tools--->signal integrity یکم دسکاریش کنیم میفهمیم
              البته تو هلپشم هست
              چرچیل

ژان پل سارتر
              [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

استانداردطراحی

با سلام
                من یه مشکلی داشتم امیدوارم دوستان بتونند کمکم بکنند.
                من تا حالا بانرم افزارپروتل طراحی مدارچاپی انجام دادم ولی همه طراحی هام به روبیرون به صورت فیبرتهیه کرده ام البته دوره هنرستان این کاراررو به صورت دستی با ماژیک و لتراست انجام می دادم ولی حالا که یه کمی بزرگ شده ام می خوام این کاررو خودم انجام بدم ولی متاسفانه مونده ام از کدوم روش این کاررو انجام بدم.
                شما دوستان اگه روش خوبی می دونید که برای دراوردن برد خوبه مثلا باحساسیت خطوط 10میل منون میشم منو راهنمائی بکنید.
                البته اگه راهنمائی تون کاملا تجربی باشه مثلا چقدر موادشیمایئ مصرف می کنید به چه صورت ازچه نوعی به چه اندازه....................راستی از دوستان کسی دقیق می دونه چطور میشه چاپ سبز روروی فیبرهای تک لایه انجام داد.
                البته واقعیتش دلیل اصلی این سوالم این بودکه واسه رسیدن به جواب این سوالات باید خیلی وقت گذاشت که اون وقت رو من ندارم.واسه همین درنهایت پرروئی از شما دوستان می خوام کمکم بکنید.شرمنده
                موفق باشید.

دیدگاه

استانداردطراحی

دوست عزیز بهترین روش این است که طرح خودت رو که تو پروتل زدی با پرینتر لیزری روی کاغذ روغنی)کاغذ گلاسه( بزنی بعد روی فیبر بزاری و اتو کنی
                  بعدش بذار قشنگ خنک شه بعد توی آب سرد کاغذش رو بکن و اصلاحات لازم رو انجام بده و بنداز تو اسید
                  این آسونترین روشه
                  من خودم تا 0.2mm=8mil رو هم باهاش در آوردم
                  فقط این رو هم بگم قبل گذاشتن طرح روی فیبر فیبر رو قشنگ سمباده بزن و با آب و صابون(فقط آب و صابون) بشور
                  البته بهتره جای کاغذ گلاسه از مقوا گلاسه استفاده کنی که تو جاهایی که وسایل طراحی می فروشن پیدا میشه
                  چرچیل

ژان پل سارتر

دیدگاه

استانداردطراحی

سلام
                    دوست عزیز بسیار ممنون
                    درمورد روشتون باطد بگم که باید دراین حالت اون هیترپرینتررو خاموش کردکه معمولا توی پرینترهای جدید مشکل ایجاد می کنه دراین حالته این روش بهتر جواب میده
                    ولی من دنبال یه روش کاربردی تره این روش نیاز به چند با تمرین داره
                    باز ممنونم

دیدگاه

استانداردطراحی

نیازی به خاموش کردن هیتر نیست
                      و روش های دی;گه خیلی زیاد در مورد خطوط خیلی باریک جوابگو نیست
                      ولی روش پزتیو20 نسبت به سایر روشها نسبتا خوبتره
                      چرچیل

ژان پل سارتر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X