اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با دیمر و فرز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با دیمر و فرز

سلام دوستان من یک فرز انگلشتی دارم که ولوم کم و زیاد کردن دور داره و ولومش از 1 تا 6 و بعد مکس هست و سرعت چرخشش با اون زیاد و کم میشه.
    متاسفانه چند وقت پیش این ولوم خراب شد و دیگه نمیتونم دور فرزمو کم و زیاد کنم البته وقتی که مثلا روی 3 میذارم کمی دورش کمتر میشه ولی متاسفانه مثل اول نیست که از درجه MIN تا MAX سرعت کم کم زیاد بشه.
    خلاصه براش یک دیمر با تریاک BT136 درست کردم ولی متاسفانه وقتی دیمر رو وصل میکنم و ولوم رو در یک حالت ثابت میکنم موتور دل میزنه و هی سرعتش کم و زیاد میشه و یکدفعه باز زیاد تر میشه ظاهرا با دیمر سازگار نیست من میخوام مثل اول روان کم و زیاد باشه چه کار کنم؟ چه مداری پیشنهاد میکنید؟ آیا بازش بکنم و ولوم رو عوض بکنم به نظرتون حله؟ نگرانم که بازش کنم نتونم خوب ببندمش.
    با تشکر

ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

پاسخ : مشکل با دیمر و فرز

به نظر من بهتره بازش کنید ، فقط همه چیز رو با دقت کنترل کنید و بعد اون رو باز کنید.حتی بعضی وقتها خوبه عکس بگیرید از مراحل کارتون که در جمع کردن کار کمکتون میکنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد.ح
      به نظر من بهتره بازش کنید ، فقط همه چیز رو با دقت کنترل کنید و بعد اون رو باز کنید.حتی بعضی وقتها خوبه عکس بگیرید از مراحل کارتون که در جمع کردن کار کمکتون میکنه.
      آخه قطعه دیمر دستگاه رو هنوز پیدا نکردم بازش هم بکنم حتی اگه بتونم درست ببندمش ممکنه قطعه شو نتونم پیدا کنم

دیدگاه

بعید میدونم قطعه ی خاصی داشته باشه...ترایاک و چند تا مقاومت و خازن..

البته دیمرهای موتور یونیورسال میتونن نوع پیشرفته تری هم داشته باشن ولی در فرز استفاده نمیشن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد.ح
          بعید میدونم قطعه ی خاصی داشته باشه...ترایاک و چند تا مقاومت و خازن..

البته دیمرهای موتور یونیورسال میتونن نوع پیشرفته تری هم داشته باشن ولی در فرز استفاده نمیشن.
          سلام و با تشکر میدونید همون ولوم تنظیمش رد میکنه و فکر کنم همون خراب شده.چرا وقتی که دیمر معمولی بین برق شهر و دستگاهم میذارم هی دل میزنه و سرعتش کم و زیاد میشه و یهو زیاد میشه؟ چرا با دیمر سازگار نیست؟

دیدگاه

ن تا حالا دیمر نساختم..

به هر حال ممکنه مدار دیمر مشکل خاصی داشته باشه یا مثلا درایو کردن ترایاک مناسب نباشه..

احتمالا مشکلش همون ولومش هست..

دیدگاه

دیمرهای معمولی بازاری برای بارهای اهمی ساخته شدند دایی جان. برای بارهای سلفی باید مداری برای جبران اختلاف فاز اضافه بشه.
              با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
                دیمرهای معمولی بازاری برای بارهای اهمی ساخته شدند دایی جان. برای بارهای سلفی باید مداری برای جبران اختلاف فاز اضافه بشه.
                سلام استاد چه مداری و کجا باید اضافه بشه؟ یک مدار ساده میشه بذارین؟ با تشکر

دیدگاه

مدار ساده که نمیشه دایی جان.
                  بازم توصیه می کنم از ماسفت استفاده کن اما اگه اصرار داری با تریاک بار سلفی رو کنترل کنی باید از آی سی های مخصوصش استفاده کنی.
                  مثلا TCA785 که ای سی مخصوص کنترل فازه و جوان داره 2500
                  اگه تاپیک دایی فردی رو ببینی متوجه میشی درایو ماسفتی چقدر سالاره و بی سر و صدا.
                  با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X