اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد متلب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد متلب

سلام بر اساتید .
    دوستان من پردازش تصویر با vb کار کردم ما چیزی در مورد پردازش تصویر در متلب نمی دونم . میشه توصیح بدین چی جوریه ؟؟؟!!؟ کاربردیه یا نه خودمون باید برنامه نویسیکنیم تو محیط متلب؟؟؟!!؟؟ oo: :rolleyes:
    practice make perfect

پاسخ : سوال در مورد متلب

چند تا مثال تو تاپیک زیر هست:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=50451.0
    ولی در کل هم ابزار دارید هم دستور و هم میتونید خودتون بنویسید!
    It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

Matlab مثل رستوران میمونه، همه چیزو آماده میذارن جلوت، اما از اون روز که بخوای خودت بنویسی، پوستت کنده میشه، سرعت برنامه کمه، حافظه میخوره و هزارتا چیز دیگه. میدونی دلیلش چیه؟ دلیلش اینه که از راه درست وارد کار نشدیم. باید انقدر برنامه بنویسی، تو فرومها چرخ بزنی و از یه زبان به یه زبان دیگه سوئیچ کنی، بری سراغ زبانهای سطح پایین تا توی پردازش تصویر بتونی خودی نشون بدی. این تازه فقط بخش عملیشه. بخش علمیش که قربونش برم هرکی یه چیزی میگه، اما تا آدم خودش نره دنبالش و مطالعه نکنه جواب درست حسابی نمیگیره.
      از نظر من ابتدا خوب مطالعه کنین، بعد بهترین روش رو انتخاب کنین، بعدش هم خودتون برنامه نویسی کنین. از حالا هم برین سراغ برنامه هایی که Library گرافیکی ندارن تا خوب با استفاده از Resource های یک سیستم آشنا بشین. مثلا کدی که توی OpenCV نوشته میشه فقط و فقط با Library های اون اجرا میشه ولی کدی که Native باشه مثلا C یا ANSI-C به راحتی قابل پورت کردن در Platform های مختلفه. اگر هم سرعت و حجم بالای پردازش روی کامپیوتر براتون مهمه یه راست برین سراغ CUDA و یا Cg و HLSL که مثل همن و راحت و پرسرعت پردازش تصویر کار کنین. اما این نکات به این معنی نیست که Matlab بده، اخ، توف...
      اونهم خواص و ضررهای خاص خودش رو داره ولی در نهایت من کارم به جایی کشید که بعد 10 سال پردازش تصویر کار کردن، الان دارم روی FPGA این کار رو میکنم که با 50 MHz کلاک یه کامپیوتر Quad 2.0GHz رو قورت میده و خیلی چیزهای جدید و تکنیکهای Leading Edge Technology رو یاد گرفتم.

موفق باشی.
      اسمایل، تومورو ویل بی وُرس

دیدگاه

یه کتاب فوق العاده بنام پردازش تصویر با متلب نوشته آقای گونزالز با ترجمه مصطفی کیا تو بازار هست که برای شروع خیلی خوبه

دیدگاه

از همگی ممنون واقعا مفید بود .
          دوست عزیز جناب ژوپیتر من تا حالا با میکروکنترلر پردازش تصویر نکردم به نظر شما از چی استفاده کنم؟؟؟؟avr که فکر نکنم بتونه!!!!!!!! اما فکر کنم با arm یا fpga بشه درست میگم؟؟؟ :smile:
          practice make perfect

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m95.s
            از همگی ممنون واقعا مفید بود .
            دوست عزیز جناب ژوپیتر من تا حالا با میکروکنترلر پردازش تصویر نکردم به نظر شما از چی استفاده کنم؟؟؟؟avr که فکر نکنم بتونه!!!!!!!! اما فکر کنم با arm یا fpga بشه درست میگم؟؟؟ :smile:
            AVR اگه منظورتون سری Mega باشه که
            اما با XMEGA ای یه کارایی میشه کرد، فیلترای ساده رو میشه زد.
            ARM هم برای اینکار مناسبه، اما تا زمانی که از میکرو استفاده میکنید هرگز معنی موازی کاری رو به معنای واقعی متوجه نمیشید و با مشکلاتش هم دست و پنجه نرم نمیکنید. وقتی با FPGA کار کردید و چندتا فیلتر ساده رو با کلاک بسیار پایین و همزمان انجام دادید منظورم رو خوب متوجه میشین.
            مثلا در میکرو با یه malloc میشه حافظه رو در اختیار گرفت و ازش استفاده کرد، ولی تو FPGA از این خبرا نیست و همه چیز باید باهم سینک باشه، همون Share کردن رم بین چند ماژول خودش دنیایه.

FPGA رو برای کار پیشنهاد میکنم و بهتون اطمینان میدم هیچی به گرد پاش نمیرسه، مخصوصا تو کارهای Real-time که خداس، مخصوصا در سیستم های امنیتی و حفاظتی بسیار ازش استفاده میشه. در بخشهای Military و صنعتی هم که برای خودش Profile های مخصوصی داره.
            اگر FPGA رو خوب بشناسین و برنامه نویسی اون رو هم خوب یاد بگیرید، میشه گفت که برای پردازش تصویر مشکلی ندارین و راحت کاتون راه میفته.

دیدگاه

جناب ژوپیتر خیلی ممنون :bye :smile:
              بسیار مفید بود
              practice make perfect

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ژوپیتر
                Matlab مثل رستوران میمونه، همه چیزو آماده میذارن جلوت، اما از اون روز که بخوای خودت بنویسی، پوستت کنده میشه، سرعت برنامه کمه، حافظه میخوره و هزارتا چیز دیگه. میدونی دلیلش چیه؟ دلیلش اینه که از راه درست وارد کار نشدیم. باید انقدر برنامه بنویسی، تو فرومها چرخ بزنی و از یه زبان به یه زبان دیگه سوئیچ کنی، بری سراغ زبانهای سطح پایین تا توی پردازش تصویر بتونی خودی نشون بدی. این تازه فقط بخش عملیشه. بخش علمیش که قربونش برم هرکی یه چیزی میگه، اما تا آدم خودش نره دنبالش و مطالعه نکنه جواب درست حسابی نمیگیره.
                از نظر من ابتدا خوب مطالعه کنین، بعد بهترین روش رو انتخاب کنین، بعدش هم خودتون برنامه نویسی کنین. از حالا هم برین سراغ برنامه هایی که Library گرافیکی ندارن تا خوب با استفاده از Resource های یک سیستم آشنا بشین. مثلا کدی که توی OpenCV نوشته میشه فقط و فقط با Library های اون اجرا میشه ولی کدی که Native باشه مثلا C یا ANSI-C به راحتی قابل پورت کردن در Platform های مختلفه. اگر هم سرعت و حجم بالای پردازش روی کامپیوتر براتون مهمه یه راست برین سراغ CUDA و یا Cg و HLSL که مثل همن و راحت و پرسرعت پردازش تصویر کار کنین. اما این نکات به این معنی نیست که Matlab بده، اخ، توف...
                اونهم خواص و ضررهای خاص خودش رو داره ولی در نهایت من کارم به جایی کشید که بعد 10 سال پردازش تصویر کار کردن، الان دارم روی FPGA این کار رو میکنم که با 50 MHz کلاک یه کامپیوتر Quad 2.0GHz رو قورت میده و خیلی چیزهای جدید و تکنیکهای Leading Edge Technology رو یاد گرفتم.

موفق باشی.
                سلام ..... :smile:

ببخشید این که گفتید سراغ زبانهای سطح پایین بریم !!!! مثلا اسمبلی ! احیانا ++c به درد نمیخوره ؟؟ !!

ببخشید من این همه بی سوادم :angry: اون قسمت قرمز رنگ دومی یعنی چی ؟؟ مثلا هم گفتید هاا ولی متوجه نشدم !!!!! :( :cry2: :angry:
                مصادیق اظهار محبت به همسر
                بررسی مسائل جنسی در زندگی زناشویی(فایل صوتی)
                ویژگی های خانواده سالم - مصادیق احترام (فایل صوتی)
                اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط _ مهدی _
                  سلام ..... :smile:

ببخشید این که گفتید سراغ زبانهای سطح پایین بریم !!!! مثلا اسمبلی ! احیانا ++c به درد نمیخوره ؟؟ !!

ببخشید من این همه بی سوادم :angry: اون قسمت قرمز رنگ دومی یعنی چی ؟؟ مثلا هم گفتید هاا ولی متوجه نشدم !!!!! :( :cry2: :angry:
                  هر زبانی در نهایت حاصل کارش زبان ماشین هست، حالا اگه سرعت براتون اولویت داره زبانی به دردتون میخوره که کمترین میزان کد از نظر حجم و پیچیدگی رو بهتون بده تا بر روی یک ماشین با سرعت نه چندان زیاد هم به راحتی قابل اجرا باشه. مثلا وقتی سراغ زبانهایی میرید که به صورت همه گیر استفاده میشن، مثل ++C که باهاش هم برنامه دیتابیس مینویسن، هم کار گرافیکی میکنن و خیلی کارهای دیگه، در موقعی که سرعت حرف اول رو میزنه اصلا به درد نمیخوره. از طرف دیگه زبانهایی مخصوص کارهای گرافیکی موجود هستند که در میان اونها هم همین نکته به شکل دیگر وجود داره، یعنی زبانهایی هستند که برای کار پردازش تصویر طراحی شده اند، ولی قابلیت استفاده از منابع سخت افزاری سیستم رو به طور مناسب ندارند، مثلا در جایی که سرعت مد نظره، زبانی حرف اول رو میزنه که ارتباط بهتری با سخت افزار داره، یعنی زبان سطح پایین. اینها تنها مثالهای بودند که تنها برای بهره گیری از سیستم برای سرعت بخشیدن به کار مد نظر بود، در پردازش تصویر خیلی المانهای دیگه مثل محاسبات پیچیده، حافظه های بزرگ و خیلی چیزهای دیگه هم مد نظره که هر کدوم بحث خودشون رو دارن. :nerd:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X