اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

توضیح بیشتر در باره "تایمر در تایمر و PWM"

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

توضیح بیشتر در باره "تایمر در تایمر و PWM"

سلام
    فکر میکنم نتوانسته ام منظورم را خوب بیان کنم.
    شما یک موج مربعی در نظر بگیرید که فرکانس آن 100 کیلو هرتز است فرض کنید از 10 میلی ثانی دوره تناوب آن 20 میلی ثانیه آن 1 باشد حالا من میخواهم با استفاده از atmega32 موجی با همان فرکانس 100 کیلو درست کنم که پس از صفر شدن موج اول 1 شود و به مدت 20 میلی ثانیه 1 بماند و پس از آن صفر شود. حالا این عرض پالس را توسط تایمر 1 میکرو من تغییر میدهم. خلاصه کلام، من میخواهم دو پایه از میکرو داشته باشم که به صورت pwm کار کند و هر دو موج با هم یک نباشند ولی میتوانند با هم صفر باشند.مقدار یک ماندن موج را توسط دو کلیدی که به میکرو وصل کرده ام کم و زیاد میکنم.
    مورد مصرف این مدار در یک منبع تغذیه سوئیچینگ با 4 تا سوئیچ (igbt) است.

سلام
    من میخواهم دو پایه خروجی PWM داشته باشم که عرض پالس هر دو موج برابر هم و حالا با شگردی مثل قرار دادن کلید قابل تغییر باشند و اگر اولی از یک به صفر منطقی رسید دیگری از 0 به 1 رود و به همان اندازه بالا بودن اولی، بالا بماند.چیزی شبیه دو موج مربعی که با تأخیر ظاهر می شوند. حقیقتش این است که میخواهم در منبع تغذیه سوئیچینگ کنترل شونده توسط عرض پالس از آن در پروژه ام استفاده کنم.
    و در راستای حل این مشکل چگونه می توان وقتی خروجی تایمر 1 صفر شد تایمر دیگری را با همان مقدار شمارش تایمر 1 ، راه اندازی کرد. من نه در عمل و نه در پرتئوس جواب نگرفتم.
    ممنون میشوم اگر کسی راهنمایی کند.

پاسخ : تایمر در تایمر و PWM

سلام
    اگر منظورتونو درست فهمیده باشم شما میخواید دوتا موج که NOT همدیگر باشند میخوای
    می تونی از دوتا تایمر 8 بیتی استفاده کنی خروجی یکی Inverted و دیگری Not Inverted تنظیم کنی یا سر راه یه گیت NOT بذاری!
    اگر منظورتونو اشتباه فهمیدم بفرمایید
    در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
    مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X