اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ولتاژ خروجی هر پین PIC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ولتاژ خروجی هر پین PIC

سلام دوستان عزیز.من برام یه سوال پیش اومده.من زمانی که یک پین خروجی رو تو برنامه 1 میکنم وقتی توی مدار ولتاژ میگیرم،2.7 ولته.میکروم 16f877a بود.بعدشم با 16f887 تست کردم همین جوری بود.مگه نباید خروجیه 5 ولت بده.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :question:

پاسخ : ولتاژ خروجی هر پین PIC

نوشته اصلی توسط amir6682
    سلام دوستان عزیز.من برام یه سوال پیش اومده.من زمانی که یک پین خروجی رو تو برنامه 1 میکنم وقتی توی مدار ولتاژ میگیرم،2.7 ولته.میکروم 16f877a بود.بعدشم با 16f887 تست کردم همین جوری بود.مگه نباید خروجیه 5 ولت بده.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :question:
    توی تستی که من توی یه برد با pic16f877a انجام دادم با تغذیه 5 ولت و بار که یک led سری با مقاومت یک کیلو اهم بود ولتاژ پین خروجی در حالت high بودن اون پین 4.4 ولت بود .
    یه سوال شما از اون پین جریان می کشین ؟
    شاید جریان زیادی ازش میکشین

دیدگاه

خیر.اصلا جریان نمی کشم.میگم اگه از پین های زیادی از میکرو به عنوان خروجی استفاده کرد افت ولتاژ نداریم؟؟؟؟ و این باعث نمی شه که ما مجبور شیم مثلا ولتاژ تغذیه رو زیاد کنیم؟؟؟؟

دیدگاه

بعضی از پورتهای pic مثل pa.4 در pic16f84 بصورت توتم پل نیستند و یه پول پ داخلی ضعیف دارند شاید پورت مورد نظر شما هم جزو اونا باشه به دیتا شیت مراجعه کنین .
        راستی رجیستر tris رو برای بحالت خروجی بردن پورت مربوطه درست ست کردین ؟

دیدگاه

vرو تمام پورت ها همین طوره.پورت رو هم رو خروجی گذاشتم.

دیدگاه

عجیبه

یه برنامه ساده چشمک زن بنویسین ببینین درست کار میکنه

دیدگاه

آره .آخه همین طور که گفتم ولتاژ 2.7 رو می ده که برای led کافیه.

دیدگاه

LED رو بین مثبت و خروجی میکرو می بندین یا بین منفی و خروجی میکرو ؟
                امشب خودم یه تست مجدد می کنم

دیدگاه

پایه مثبت led به پین میکرو و پایه منفی آن با یه مقاومت 300 اهم به زمین.مشکلم اینه که وقتی میکرو رو به l298 وصل میکنم ولتاژ 2.7 ولت نمی تونه IC رو راه بندازه.

دیدگاه

سلام.

1.فیوز بیت ها رو چک کنید...
                    2.تغذیه را چک کنید
                    3.با یه مولتی متر جر یان عبوری از کل مدار رو چک کنید (اگه 2 تا led گذاشتی نباید بیشتر از 40 میلی آمپر باشه)

آدم های سخت می مانند و روز های سخت می روند!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
                      بعضی از پورتهای pic مثل pa.4 در pic16f84 بصورت توتم پل نیستند و یه پول پ داخلی ضعیف دارند شاید پورت مورد نظر شما هم جزو اونا باشه به دیتا شیت مراجعه کنین .
                      سلام
                      به این قضیه تو دیتا شیتا اشاره شده؟با چه عنوانی؟
                      آخه همچین مشکلی برای منم با یه PIC16F72 پیش اومده !
                      روی پین PA.3
                      وقتی می خواستم با این پین از طریق یه ULN2003 یه LED یا یه رله رو درایو کنم نمی شد !(اما وقتی یه LED رو با یه مقاومت 1K مستقیم به میکرو وصل می کنم مشکلی نیست و به درستی کار می کنه)
                      زمان تنها واحد حقیقی اندازه گیریه
                      زمان وجود ماده رو اثبات میکنه
                      بدون زمان هیچکدوم ما وجود نخواهیم داشت
                      زمان یکتاست

دیدگاه

به نظر من یا ولتاژ تغذیه میکروت همون 2.7 ولته یا اصلا پین در حالت خروجی قرار نگرفته و یا پین سوخته و یا ولتمترت خرابه ...! وقتی پین در حالت خروجی نباشه ولتاژی حدود 2.7 ولت داره ولی وقتی خروجی قرار می دیش یا 0 ولت و یا 5 ولت ..!
                        در مورد یکی از پایه های پورت A که فکر کنم PA.4 باشه و این پایه جزو پایه های ورودی آنالوگ به دیجیتال هم نیست اگر به دیتاشیت مراجعه کنید در مورد کاربرد این پایه به ورودی اشمیت تریگر اشاره کرده و در حالت خروجی هم باید براش مقاومت بالاکش قرار بدیم ..!
                        دست هایی که کمک میکنند از دست هایی که دعا میکنند مقدس ترند....کوروش کبیر

دیدگاه

من با دو تا ولتمتر و 3 تا میکرو امتحان کردم.مشکل اینه که من وقتی می خوام از پورت a استفاده کنم یا باید همه پین هاش رو وردی تعریف کنم یا خروجی.مثلا نمی شه که A0 , A1 , A2 رو HIGH کنم.تو PROTEUS خوبه ولی در عمل نه.من با ccs و mikrobasic امتحان کردم.نمی شه تعدادی از پین هاش ورودی و تعدادی خروجی باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir6682
                            مشکل اینه که من وقتی می خوام از پورت a استفاده کنم یا باید همه پین هاش رو وردی تعریف کنم یا خروجی.مثلا نمی شه که A0 , A1 , A2 رو HIGH کنم.
                            منم یه بار این مشکل رو داشتم ! وقتی نمونه برد های دیگه رو دیدم اونها با اینکه میتونستند در یک پورت از بعضی پیناش برای ورودی و از بعضی دیگه برای خروجی استفاده کنند این کار رو نکرده بودند(با توجه به PCB میگم! آخه کلی ترک ها رو چرخونده بودن تا به یه پورت دیگه وصل کنن در صورتی که استفاده ار یک پورت راحتتر بود)
                            وقتی ورودی هامو بردم توی یه پورت و ورودی ها رو تو پورت دیگه مشکلم حل شد :surprised: اما هیچ وقت علتشو نفهمیدم !
                            زمان تنها واحد حقیقی اندازه گیریه
                            زمان وجود ماده رو اثبات میکنه
                            بدون زمان هیچکدوم ما وجود نخواهیم داشت
                            زمان یکتاست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir6682
                              سلام دوست عزیز.
                              میشه بگید دقیقا از کدوم میکروکنترلر و کدوم پورت اون استفاده میکنید؟ اگر امکان داره برنامتون رو هم قرار بدید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X