اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کلیدزنی با ترانزیستور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کلیدزنی با ترانزیستور

درود
    نیاز به یه مدار کلیدزنی ترانزیستوری دارم که بتونه با ۵ ولت روشن بشه و خروجی ۳۰ تا ۵۰ ولتی با آمپراژ حدود ۳ تا ۵ آمپر رو داشته باشه(برا یه بار سلفی). البته مدار زیر رو بستم ولی ترانزیستور tip به شدت داغ میشه و میسوزه ( روی یه هیتسینگ بزرگ هم بستمش)
    http://www.4shared.com/photo/QtF0HPzp/tr_online.html

پاسخ : کلیدزنی با ترانزیستور

می تونی از رله وSCR,TRIAK,... استفاده کنی ..............................باتوجه به هیت سینکی که برا ترانزیستور بزاری فکر کنم چند برابر رله جا بگیره................

با ولتاژ منطق 0 خروجی 1
    با ولتاژ (مثلا 5 ولت)منطق 1 خروجی 0

اولا این ترانزیستور به تنهایی قادر به تحمل این مقدار ولتاژ وجریان نیست...............وباید یا از قویتر استفاده کنی یا چند تا را با هم موازی کنی............

و برای طراحی هم علاوه بر وات و ولتاژ وجریان کاری ترانزیستور ...باید مقدار ولتاژ بیس امیتر مشخص بشه که تر انزیستورت نسوزه

مقاومت سیم پیچ هم بگو :mrgreen: .............
    ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

از رله که نمیتونم استفاده کنم چون سرعت خیلی پایینی داره و جواب کارم رو نمیده و اینکه عملیات معکوس انجام میشه مشکلی نداره
      و زمان روشن بودن ترانزیستور و کلن مدار خیلی کمه ( در حد میلی ثانیه) .
      در آخر من مشابه همین مدار رو یه جا دیدم که متاسفانه در دسترس نیست که کپی کاری انجام بشه البته اون بهآ‌جای TIP از موسفت استفاده کرده بود که من با موسفت هم همین مشکل رو دارم.

دیدگاه

....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

از ترانزیستور bdx53 استفاده کنید که مقاومت بیسش رو 130 اهم قرار بدین(برای تقریبا 5 آمپر) امیتر به زمین کالکتور به یه سر مقاومت سلفیتون و سر دیگه بار سلفیتون هم به مثبت مدار
          هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X