اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد یک برنامه برای at91sam7s64

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد یک برنامه برای at91sam7s64

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من از طریق یکی از دوستان یه پروگرمر eca برای at91sam7s64 رو تهیه کردم،قبلا با سری 7x گروه کویر کار کردم،اما الان اطلاعاتی در مورد این برد جدید ندارم،پروژه ای هم که می خوام کار کنم راه اندازی دو تا 7 seg جدا با دو تا led هست که مثلا led سبز 9 ثانیه روشن بمونه و بعد خاموش و led قرمز روشن تا 9 بشمره،آدم تنبلی هم نیستم اگر دوستان یکم در مورد برد و برنامه راه اندازی 7seg اطلاعاتی بدن میتونم کار کنم،از وقتی که گذاشتین سپاسگزارم
    بزرگترین گناه ترس است

پاسخ : راهنمایی در مورد یک برنامه برای at91sam7s64

سلام
    در مورد راه اندازی 7seg ها به دو صورت می شود این کار را انجام داد
    1. 7seg ها را اسکن کرد و به صورت ماتریسی به میکرو وصل کنید که در این روش نیاز است از 2 تا لچ و وقفه میکرو استفاده کنید. که نیاز به 10 پین از میکرو برای اینکار می باشد. که در پروژه های کتاب at91 نمونه آن می باشد.
    2. 7seg را مستقیم به میکرو وصل کنید که نیاز به 16 پین از میکرو برای اینکار می باشد.
    البته تعداد پایه هایی که در بالا ذکر شده به طور مستقیم 7seg به میکرو وصل می شود و شما می توانید حتی حروف را هم نمایش دهید اما اگر از 7447 یا 7448 استفاده کنید تعداد پایه ها برای 1 برابر 6 و برای 2 برابر 8 می شود.
    حالا شما می خواهید از کدام استفاده نمایید تا برنامه را طبق آن برایتان راهنمایی کنم.

دیدگاه

ممنون آقا حامد که پاسخ دادید،اولا این کتاب at91 که فرمودین از کجا میتونم بردارم،چون اگه چندتا sample ساده مربوط به پروگرمر eca باشه تا با دستورات بیشتر آشنا شم میتونم کارم رو جلو ببرم،مطلب دیگه اینکه برای پروگرم کردن باید هدر فایل خاصی رو دانلود کنم یا اینکه هدر فایل موجود در خود keil برای اینکار جواب میده؟(برای at91sam7s64)به نظر خودم استفاده از 7447 یا 7448 برای اینکار مناسب تر باشه،ضمنا چون مطمِنا تو برنامه قرار هست از یک تابع delay استفاده بشه برای اون هم کتابخونه وجود داره؟
      به صورت کلی میشه گفت:
      تعریف IO
      تعریف خروجی
      تعریف زمان delay به اندازه 1ثانیه
      تعریف counter(بیشترین مشکل هم همین قسمته که چطور باید با توجه به زمان 1 sec اینجا پایه ها رو set کنم?)

ممنون از پاسختون
      بزرگترین گناه ترس است

دیدگاه

این کتاب برای انتشارات نص به نام "مرجع کامل میکروکنترلرهای ARM سری AT91" می باشد.
        http://www.fardab.com/index.php?option=com_bookcity&Itemid=58&ta sk=detailproduct&id=11353
        هدر برد ECA AT91SAM7S64 یک مدار راه انداز می باشد و دستور و هدر خاصی ندارد و با USB یا JTAG هم می توانید آنرا پروگرام کنید که در کتاب فصل 6 هم روش های پروگرام کردن را گفته.
        در فصل 4 کتاب نحوه کار با IO را کامل گفته و می توانید از مثال های آن استفاده کنید.
        برای مدت زمان 1 ثانیه هم می توانید از RTT (فصل 7) یا TC (فصل 8) یا PIT (فصل 15) استفاده کنید و مثال هم برای 1 ثانیه دارد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X