اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سیگنال بزرگ و فرکانس کوچک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام بر همه
    سیگنال بزرگ و فرکانس کوچک که تو الکترونیک میگفتیم چی بود؟؟
    لطفا کمی یادآوری کنید!! :cry2:

نوشته اصلی توسط آناهیتا33
    سلام بر همه
    سیگنال بزرگ و فرکانس کوچک که تو الکترونیک میگفتیم چی بود؟؟
    لطفا کمی یادآوری کنید!! :cry2:
    سلام ........
    فکر کنم فرقشون در واقع از همون ولتاژ Vbe ترانزیستور باشه مثلا تو سیگنال کوچک ولتاژ Vbe ترانزیستور از 10 میلی ولت کمتر هست بنابراین وقتی سری فوریه مربوط ولتاژ به Vbe رو مینویسید فکر کنم تقریبا از جمله سوم به بعد چون خیلی کوچیک میشن قابل حذف هستند ولی تو حالت سیگنال بزرگ این جوری نیست جملات قابل حذف نیستند بنابراین ولتاژ VBE در واقع مجموعه ای هارمونیک ها میشه .... فکر کنم یه چیزی تو این مایه ها بود :mrgreen:البته تو کتاب های الکترونیک خیلی خوب توضیح داده .......
    مصادیق اظهار محبت به همسر
    بررسی مسائل جنسی در زندگی زناشویی(فایل صوتی)
    ویژگی های خانواده سالم - مصادیق احترام (فایل صوتی)
    اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

پاسخ : سیگنال بزرگ و فرکانس کوچک

سیگنالی که باعث می شود قطعات در حالت خطی کار کنند سیگنال کوچک و در غیر اینصورت سیگنال بزرگ

بر اساس حرف دوستمون:
      اگر ترانزیستور در حالت خطی قرار بگیرد باعث تقویت شکل موج اعمالی می شود و در غیرانصورت نه برای همین است که تماما در الکترونیک فرض می شود سیگنال کوچیک داده ایم تا بتوانیم تحلیل بدون اعوجاج و ... کنیم
      هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

ممنون
        اینکه میگیم سیگنال گوچک سیگنالی که باعث می شود قطعات در حالت خطی کار کنند
        از نظر سطح ولتاژ منظوره ؟؟
        فرکانس هم مهمه ؟

دیدگاه

سلام
          می دونید که کار ترانزیستور تقویت هست . به لحاظ فیزیکی چون یک مقاومت بزرگی بین بیس و کلکتور هست (به خاطر دیودی که معکوس قرار گرفته) اگر جریان از این مقاومت بگذرد افت ولتاژ بزرگی داریم حال اگر در ورودی (بین بیس و امیتر سیگنالی قرار بدهیم تقویت شده ی آنرا در خروجی داریم.
          حالا اگر سیگنال ورودی از یک حدی بزرگتر باشد ( حدود 25 میلی ولت به بعد) به خاطر عمل تقویت ، خروجی به اشباع می رود یعنی اگر سیگنال ورودی یک سینوسی با دامنه ی بیش از 25 میلی ولت باشد خروجی تقویت شده ی آن است ولی دامنه ها بریده شده اند.
          بنابراین دامنه ی سیگنال ورودی باید کوچک و کمتر از 25 میلی ولت باشد. که به آن سیگنال کوچک می گویند.
          مولای من
          نخواهمت که بگریی ولی به گریه دعا کن که وقت رفتن ایام انتظار بیاید

یا رب الحسین بحق الحسین اشف صدر الحسین بظهورالحجه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X