ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2011/02/18
    65
    2

روشن کردن 44 عدد led سه میلیمتری

سلام
    من میخوام 44 تا ال ای دی 3 میلیمتری ( 2ولت و 10 میلی امپر ) رو به این صورت روشن کنم:
    گروه اول 10 تا ال ای دی ( شایدم 11 تا )
    گروه دوم 8 تا ال ای دی ( شایدم 7 تا اگر بخوایم 11 تا ال ای دی گروه اول رو روشن کنیم )
    تصمیم گیری درباره تعداد ال ای دی گروه اول و دوم بسته به شرایطی که برای مدار تعیین میکنم ممکنه تعداد تو پرانتز یا بیرون پرانتز باشه که انتخاب با خودتونه
    گروه سوم 8 تا ال ای دی
    گروه چهارم هم 18 تا ال ای دی
    اول از همه این چهار گروه رو با یه میکرو کنترل پی ای سی به چشمک وا میدارم
    ولی در مرحله بعد میخوام که ال ای دی های این چهار گروه رو دوتا دوتا به ترتیب و پشت سر هم خاموش روشن کنم
    من خودم نظرم اینه که پین پنجم میکرو رو برای مثلا یک دقیقه فعال کنم ، این پین یک ترانزیستور رو فعال کنه . اون ترانزیستور هم یه ای سی 555 که مربوط به نوسان ساز یه مدار ساخته شده از 3 تا ایسی 4017 یا 4011 هست رو راه اندازی کنه
    این 3 تا ای سی رو به صورت سری دنبال هم وصل کنم ( پایه نقلی رو به هم وصل کنم )
    ال ای دی هامو 2 تا با هم سری کنم ( که بشه 4 ولت و 10 میلی امپر ) و با یه مقاومت 100 اهم ( چون خروجی میکرو 5 ولته و "1 ولت تقسیم بر 10 میلی امپر مساوی 100 اهم " ) سری کنم
    حالا همه مقاومتهای گروه ها رو با هم موازی کنم و مستقیم یا با یه ترانزیستور مثبت وصل کنم به میکرو
    این تا اینجا
    برای چشمک زدن مرحله دوم میخوام دوباره ال ای هارو با هم سری کنم اینبار با یه مقاومت بین 390 تا 470 اهم و یه دیود وصل کنم به هر خروجی ای سی 4017
    مقاومت رو 390 اهم میگم چون برای تغدیه مدار مربوط به مرحله دوم میخوام از تغذیه 9 ولت استفاده کنم در نتیجه خروجی هر پین ایسی میشه 9 ولت ( اره؟ ) و بعد هر خروجی رو میخوام وصل کنم به اند یه دیود که وقتی مدار میکرو تو سیستمه ولتازی وارد این ایسی ها نشه در نتیجه 9-0.6 = 8.4 ولت و 4 ولتم برای ال ای دی ها که میشه 4.4 ولت باید بیوفته رو مقاومتا که مقاومتمون میشه 440 اهم . حالا چون 440 استاندارد نیس از اون دوتا میشه استفاده کرد
    ظاهرا که همه مدار از نظر علمی ( علم من ) باید درست کار کنه اما چنتا سوال:
    1-ایا این طرح عملی هست؟
    2-راه ساده تری هم هست؟
    3-به نظر شما سر راه خروجی پینهای میکرو هم دیود بزارم؟
    4-مقادیر محاسبه شده درسته؟
    5-اگر اشکال دیگه ای هم هست تو طراحی بگین بهم
    6-چجوری به میکرو بفهمونم که دوره چشمک زدن مدار دوم تموم شده تا دوباره برنامه رو از اول اجرا کنه؟ میکرو استفاده شده pic 16f84a هست
    به نطر شما پایه سوم از ای سی 4017 سوم رو با یه مقاومت وصل کنم به میکرو و تو برنامه میکرو بنویسم اگر مثلا :
    if port a.1 1 then go to loop?
    من که دارم گیج میشم . پی ای سی کاراش بیان بگن این خط بالا رو درست نوشتم؟ کسی برنامه یا راه بهتری برای این کار سراغ نداره؟
    ممنون
    2011/02/18
    65
    2

پاسخ : روشن کردن 44 عدد led سه میلیمتری

کسی جوابی نداره؟
    2011/06/26
    68
    2

پاسخ : روشن کردن 44 عدد led سه ميليمتري

سلام، عزيزم وقتي داري از ميکرو استفاده ميکني ميتوني تمام کارهايي رو که از آيسي هاي نام برده انتظار داري، داخل برنامه قرار بدي و با کمترين سخت افزار و به کمک نرم افزار توابع پيچيده اي رو ايجاد کني. ولي در ابتدا بايد از برنامه هاي ساده تري شروع کني تا مفاهيم مربوط به الگوريتم برنامه نويسي براي تو تفهيم بشه. عجله نکن ولي در عوض کوشا باش. از يه چشمک زن ساده با 8 تا LED روي يک پورت ميکرو شروع کن. حتما هم عملي باشه، نه روي کاغذ يا پروتئوس . اگه مشکل داشتي همين جا بگو تا من و دوستان ديگه راهنماييت کنيم.
    موفق باشي. منتظر خبرهاي پيشرفتت هستم.
    تلاش رمز ظفر
    2008/11/16
    127
    0

پاسخ : روشن کردن 44 عدد led سه میلیمتری

ببینید این طور که متوج شدم شما 44 ال ای دی داری که میخوای با ارایش خاصی که خودت تعیین کردی خاموش و روشن بشن درسته ؟

شما کل این عملیات رو میتونی با یه میکروکنترلر و چنتا ترانزیستور و مقاومت انجام بدی .

هر وقتم که خواستی ارایش چشمک زدن و عوض کنی کافیه بری کد برنامه رو عوض کنی .

من پیشنهاد میکنم شماتیک مدارتو بذاری تا بیشتر کمکت کنم .
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4