اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل دبی آب با توجه به مقدار سنسور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل دبی آب با توجه به مقدار سنسور

سلام
    من میخوام با توجه به دیتای یه سنسور رطوبت خاک که مقدار رطوبت خاک رو اندازه می گیریهو خروجی 0 تا 10 ولت یا 4 تا 20 میلی امپر داره مقدار اب ورودی به مخزن خاک رو کم یا زیاد کنم
    برا این منظور از روش زیر استفاده می کنم
    سنسور رطوبت رو در محل مناسب نصب میکنم بعدش چندتا شیر برقی با دبی متفاوت قرار میدم مثلا 3 تا شیر با توجه به میزان رطوبت خاک میتونم به این شیرها فرمان بدم که کدوم باز باشه کدوم بسته و در نتیجه می تونم میزان رطوبت خاک رو کنترل کنم
    الان سوال من این هست که از چه چیزی برای خوندن مقدار سنسور و فرمان دادن به شیر برقی ها استفاده کنم؟یه چیزی که هم صنعتی باشه و هم ارزون؟

پاسخ : کنترل دبی آب با توجه به مقدار سنسور

آقا منتظر جواب هستم دوستان کجایید؟

دیدگاه

میتونی از یه پی ال سی logo استفاده کنی،صنعتی بودنش صنعتی هستش،قیمتش هم در حدود 100 تا 150 هزار تومن هستش،نمیدونم حالا برای کارتون می صرفه یا نه!؟

دیدگاه

سلام
        plc که جواب کار شما را به راحتی میده و به قول آقای Eng-mrm ببینید می صرفه یا نه !!

اما اگه نویز و... کم و شیرها از نوع ON-OFF باشه
        با میکرو هم می تونید راحت جواب قابل قبول بگیرید
        اینو برای به صرفه بودن گفتم :biggrin:
        من نبودم آنکه از من در خیالت ساختی ...
        پس تو هم چون دیگران چندان مرا نشناختی

دیدگاه

سلام
          از سلونید چرا ؟

شما اول یک loop کنترلی تعریف می کنید
          سپس از fcv برای کنترل دبی استفاده کن
          می توانی یک سلونید با اینترلاک برای مواقع اضطراری بزاری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ma_bazrafshan
            سلام
            من میخوام با توجه به دیتای یه سنسور رطوبت خاک که مقدار رطوبت خاک رو اندازه می گیریهو خروجی 0 تا 10 ولت یا 4 تا 20 میلی امپر داره مقدار اب ورودی به مخزن خاک رو کم یا زیاد کنم
            برا این منظور از روش زیر استفاده می کنم
            سنسور رطوبت رو در محل مناسب نصب میکنم بعدش چندتا شیر برقی با دبی متفاوت قرار میدم مثلا 3 تا شیر با توجه به میزان رطوبت خاک میتونم به این شیرها فرمان بدم که کدوم باز باشه کدوم بسته و در نتیجه می تونم میزان رطوبت خاک رو کنترل کنم
            الان سوال من این هست که از چه چیزی برای خوندن مقدار سنسور و فرمان دادن به شیر برقی ها استفاده کنم؟یه چیزی که هم صنعتی باشه و هم ارزون؟
            میتونی از یک plc zen omron با قابلیت ورودی آنالوک استفاده کنید. البته باید با استفاده از یک ترانسدیوسر خروجی سنسور رو به 0تا10 ولت تبدیل کنید.این واقعا یک پروژه صنعتی هستش و قیمت ترانسدیوسر بالاست وبرای هر سنسور یک ترانسدیوسر نیاز داری.

دیدگاه

کار بسیار راحتی است. بوسیله یک میکرو هم می توانید مقدار سنسور رطوبت رو بخونید هم شرایط مورد نظرتون رو جهت قطع و وصل شیر برقی (بنا به مقدار رطوبت مورد نیازتان در هر مکان خاص)با یک صفحه کلید ساده به میکرو بدهید تا میکرو بنا به اطلاعات دریافتی از سنسور رطوبت و اطلاعات دریافتی از صفحه کلید بوسیله کاربر و پردازش آنها فرمان خروجی را جهت فعال نمودن شیر برقی صادر نماید.
              همه اینها(میکرو و صفحه کلید و رله های خروجی )روی یک برد با قیمت بسیار ارزان(زیر 25هزار تومن) قابل پیاده سازی می باشد.

دیدگاه

سلام
                دوستان کسی برنامه مورد نظر این کار رو برای پی ال سی لوگو داره؟

دیدگاه

اگه بات میکرو کار کنی به صرفه تره
                  یه a/d بزار ، خروجی ش رو بده به میکرو
                  راه در جهان یکی است و ان راه راستی است

دیدگاه

سلام
                    پروژه ساده ای هستش
                    فقط جای سختش کنترل دبیه آبه
                    یه سرچ کن شرکت آبفر کنتوراشو داره
                    خروجی پالس بر لیتر میده که میشه هم به میکرو وصل کرد هم به plc

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X