اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چه پیش نیازهایی برای وارد شدن به ارشد مهندسی پزشکی لازمه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چه پیش نیازهایی برای وارد شدن به ارشد مهندسی پزشکی لازمه؟

سلام دوستان.

من رشته تحصیلیم تو دوره کارشناسی بوده، و احتمالاً ارشد رو مهندسی پزشکی قبول میشم. سوالی داشتم اینه که برای اینکه وقتی وارد این رشته شدم ار بقیه عقب نباشم، بهتره چه کتاب ها یا درس هایی رو بخونم و در موردشون اطلاعات داشته باشم.

این رو هم بگم که من الکترونیک و مخابراتم خوبه، اما در مورد آناتومی و اینا چیزی سرم نمیشه :redface:

اگه کتاب یا PDF ای هم هست معرفی کنید.

ممنون.
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

پاسخ : چه پیش نیازهایی برای وارد شدن به ارشد مهندسی پزشکی لازمه؟

من هم مثل شما هستم منتظرم؟
    اول توکل
    دوم پشتکار
    سوم مشورت
    چهارم عمل
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    نرم افزار برای دانلود نامحدود از rapideshare: http://k12student.persiangig.com/other ------- تشکر یادتون نره. موفق باشید.

دیدگاه

سلام

من اطلاعات زیادی ندارم فقط یکی از دوستام ارشد مهندسی پزشکی قبول شد و میگفت که همه چیز نهایتا به سیگنال مربوط میشه.
      فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (فرشته)
        سلام

من اطلاعات زیادی ندارم فقط یکی از دوستام ارشد مهندسی پزشکی قبول شد و میگفت که همه چیز نهایتا به سیگنال مربوط میشه.
        خانم جعفری البته منظور من پیش نیاز های پزشکی اون بوده، نه الکتریکی! :redface:
        دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد پور آزاد
          خانم جعفری البته منظور من پیش نیاز های پزشکی اون بوده، نه الکتریکی! :redface:
          خب گفتین الکترونیک و مخابراتتون خوبه فکر کردم الکتریکی منظورتونه

تا جایی که میدونم از دروس پزشکی اناتومی رو گذرونده بودن.
          فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

اگر منظورتون عقب نموندن از دانشجو های دانشگاهتون باشه که جواب سوالتون بستگی به این داره کدون دانشگاه قبول شید! مثلا دانشگاه امیرکبیر مهندسی پزشکی ارشدش هیچ فرقی با گرایش کنترل نداره! دانشگاه علم و صنعت هم به همین ترتیب همون گرایش الکترونیکه!!! اینا غیر از 2 درس پیشنیاز هست ! بعضی درس ها هم اسمشون غلط اندازه! مثلا درس مدل سازی سیستم های بیولوژیک ( یا یه همچی اسمی داشت) ! چون سر کلاسش بودم میگم!
            من که استادی در این دو دانشگاه مخصوصا امیر کبیر ندیدم که در مهندسی پزشکی و بیو اینسترومنت تخصص درست داشته باشه و بیاد مباحث رو برای دانشجو باز کنه! یه سری داستان از رو کتاب های دوران یخبندان رو خونی می کنند! اگر مسیر دانشگاه رو بری آخرش چیزی برای بیوالکترونیک نیست! حتی در خارج!
            یه سری از درس ها : مدل سازی!DSP هم از نوع خالیش هم پیشرفتش (روخوانی اپنهایم DSP!) ! واقعیت مجازی(ویرچوال ریالیتی خودمون!!) ! کنترل مدرن!! شبکه های عصبی!! و از این نوع واحد ها دارید! یه چندتا واحد پردازش تصویر پزشکی و عکس برداری و ... هست که سر استادش و رئوس درس دعوا بود تا وقتی که من بودم
            به نظر من از منابع و برنامه ی درسی اساتید دانشگاه های درست حسابی دنیا پیروی کن .
            Gracias A La Vida
            [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
            http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
            زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

نه هدفم از پرسیدن سوال این نبود که بدونم سرفصل های دروس چی هست، هدفم این بود که اگه بخوام توی این گرایش موفق باشم (از ابتدا) باید در مورد چه مسائلی اطلاعات داشته باشم. بیشتر هدفم بدست آوردن منابع پزشکی بود تا بتونم اونها رو هم کمی قبل از دانشگاه مطالعه کنم.

دیدگاه

به نطر من اگه بتونی کتاب فیزیولوژی گایتون را بخونی دیگه هیچ مشکلی در بیس پزشکی کار نداری.
                البته دقت کن چه بری دانشگاه چه هر جا میگن مهندسی پزشکی(بیو الک)پزشکی نمیخواد که من میگم کاملا اشتباه
                اگه میخواهی تو این رشته موفق شی باید هم بیس پزشکی داسته باشی هم بیس برقی
                (واسه همین کارت از یک مهندس برق سختره)
                کتاب گایتون کتاب عالی است.
                بیس لازم را واسه فعالیت در زمینه بیوالک و نروساینس بهت میده
                ولی حجمش زیاده
                در ضمن بد نیست درباره ثبت ها و وسایل ثبت (تقریبا مییشه گفت تجهیزات پزشکی) اطلاعات داشته باشی
                مثلا بدونی فرق ام ار ای با سی تی اسکن چییه :biggrin:
                یا ثبت های مختلف مغز را بشناسی
                و قلب و ماهیچه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X