اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کسی میتونه این برنامه ساده رو واسم بنویسه ؟&#

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کسی میتونه این برنامه ساده رو واسم بنویسه ؟&#

سلام دوستان

من نیاز به یه برنامه ساده با میکرو دارم

برنامه از این قراره شکل زیر رو ببینید

اگه به شکل توجه کرده باشید یک دایره رو در نظر بگیرید و بجای اون داره های قرمز ال ای دی فرض کنید البته من کل ال ای دی های دوره ی دایره رو نکشیدم
    همچنین اون + که وسط دایره قرار داره

حالا من میخوام برنامه به این شکل باشه که اول خط -------------- بعلاوه از چپ به راست یکی یکی خاموش و روشن بشن بعد خط افقی به همین صورت بعد کل دایره یکی یکی خاموش و روشن بشن

البته اینجا 4 تا دکمه نیاز دارم که بشه بصورت دستی بصورت دلخواه هر خط رو فعال کرد و یکی هم میخوام بصورت اتوماتیک باشه که وقتی زده میشه از ------------ از چپ به راست شروع کنه بعد خط افقی و بعد کل دایره

ممنون از همه دوستان

اینو بگم که من توی برنامه نویسی بسیار ضعیف هستم واین برنامه رو واسه دانشگاه نیاز دارم

بازم ممنون

پاسخ : کسی میتونه این برنامه ساده رو واسم بنویسه ؟&#

سلام
    پس شما میخوای ابتدا خط عمود و سپس افقی و سپس دور دایره , یکی یکی لامپ هاش روش بشه
    درسته یا نه

خیلی خوب
    شما بگو اول چند تا لامپ توی قطر دایره قرار میگیره و چند تا توی محیط دایره ؟
    بعدش شما تا حالا یک دات ماتریس رو راه اندازی کردی یا نه ؟ چون که شما باید از همون روش استفاده کنی تا پورت کمتری استفاده بشه . در واقع شکل مهم نیست مهم همینه که شما بتونی تعداد زیاد ال ای دی ها رو یکی یکی روشن کنی بعدش خودت میتونی شکلو بسازی .
    بعدش شما شروع کن بقیه هم کمکت می کنند .
    مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

البته همچین ساده هم نیست برنامه تون !
      وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
      نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

سلام

پس شما میخوای ابتدا خط عمود و سپس افقی و سپس دور دایره , یکی یکی لامپ هاش روش بشه
        درسته یا نه
        بله ولی یادم رفت بگم هرکدوم باید بصورت رفت و آمد باشه یعنی خط عمودی از سمت چپ به راست بیاد و دوباره از راست به چپ برگرده برای بقیه هم همینطور

شما بگو اول چند تا لامپ توی قطر دایره قرار میگیره و چند تا توی محیط دایره ؟
        واسه هر خط 25 عدد ال ای دی قرار میگیره واسه دایره هم فکر میکنم 64 تا باشن

عدش شما تا حالا یک دات ماتریس رو راه اندازی کردی یا نه ؟ چون که شما باید از همون روش استفاده کنی تا پورت کمتری استفاده بشه . در واقع شکل مهم نیست مهم همینه که شما بتونی تعداد زیاد ال ای دی ها رو یکی یکی روشن کنی بعدش خودت میتونی شکلو بسازی .
        بعدش شما شروع کن بقیه هم کمکت می کنند .
        آره . نحوه سیم کشیشو بلدم ولی فرصت برای یادگیری ندارم چون باید تا 3 شنبه اینو تحویل استاد بدم :cry:

البته همچین ساده هم نیست برنامه تون !
        والا چی بگم !!!!

دیدگاه

شما یک مقداری شروع کن
          برنامتو بزار
          بعدش بگو بیسیک یا سی باشه چون من فقط با بیسیک آشنایی دارم
          گرچه تا شنبه زمانی هم نمونده دیگه
          منم سعی میکنم روزی یک ساعت تا شنبه روی این برنامه ی شما کار کنم شما هم توی خونه حداقل روزی 2 الی 3 ساعت کار کن و به هر نتیجه ای که میرسیم اینجا میزاریم تا بقیه هم کمک کنند تا مگه تا شنبه تموم بشه
          مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

سلام

ممنون از لطف شما ولی من باید 3 شنبه ( سه شنبه ) تحویلش بدم :cry:

بیسیک باشه C فکر میکنم توضیح دادنش سخت باشه

دیدگاه

سلام
              اون 64 تا رو نوشتم به تایپیک زیر برو واسه استفاده بقیه هم گذاشتم برو اونجا دانلود کن

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=51392.0

اگر فرصت کردم بقیه رو هم می نویسم ولی قول نمیدم من به شما آخه درس دارم :biggrin:
              به این برنامه خوب دقت کن خودت میتونی بنویسی اما این 64 تا ال ای دی رو شما به صورت دایره درست کن :rolleyes:
              :applause: :wow:

دیدگاه

سلام داریوش جان

ممنون از لطفت فقط میشه کاری کرد که وقتی به ال ای دی 64 که رسید دوباره از همون 64 برگرده به ال ای دی اول ؟؟؟
                ممنون میشم بقیه برنامه رو هم بزاری اگه بتونی یکم هم توضیح بدی ممنونت میشم چون باید یکمی از این برنامه رو برای استاد توضیح بدم :applause: :wow:

همچنان منتظر کمک شما دوستان هستم :agree:

بازم ممنون

دیدگاه

خوب دقت کن
                  چی میگم
                  یکی دیگه مثل همون بساز و سعی کن برعکسش کنی و بعد اونو بعد اون حلقه ها بزار و وقتی به 64 رسیدی سعی کن کاری کنی بپری به اون حلقه ای که معکوسه
                  اوکی
                  میدونم یکمی گیج کننده است بااون که برنامه ها خیلی کمه
                  ولی چون برنامه کوچیکه اگرم گیج کننده باشه با یکمی دقت میتونی بفهمی چی به چیه
                  اگر فرصت بود باز مشکلتو حل میکنم
                  راستش از امروز شروع کردم به خونندن و فقط 2 ماه فرصت دارم بخونم هر چی هم که فکر می کنم می بینم نمیرسم کتابها رو بخونم و ...
                  ولی باز هم اگر فرصتی شد باشه ولی خودت هم سعی کن چون من بازم قول نمیدم

دیدگاه

سلام

ممنون

ولی راستشو بخوای چیز زیادی از برنامه متوجه نشدم فقط اول برنامه رو متوجه شدم که پورت B و D میکرو رو بعنوان خروجی معین کردی
                    بعدش 3 تا متغییر از نوع بایت تعریف کردی

بعد از این هر چی فکر میکنم چی به چیه متوجه نمیشم !!! :cry:

دیدگاه

فقط فردا فرصت دارم واسه تکمیل و مونتاژ :cry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ava123
                        فقط فردا فرصت دارم واسه تکمیل و مونتاژ :cry:
                        باید مونتاژ هم بکنی
                        فکر نکنم برسی
                        توضیح :
                        بعد از پیکر بندی متغیر ها رو تعریف کردم
                        بعدش وارد حلقه do شدم و توی اون دوتا حلقه گذاشتم
                        و قبل از اینکه وارد حلقه ها ی for بشم یک مقدار به پورت b دادم
                        برنامه اول میاد توی for دوم گیر میکنه و تا 7 میشماره و در نتیجه 8 تا ال ای دی رو روشن می کنه پورت d آند ها رو فعال میکنه و پورت b کاتد ها رو .
                        پس توی این حلقه طبق دستور زیر
                        If D = 0 Then Portd = Lookup(row , 0)
                        که یک شرط و یک لوکاپ است میره و طبق مقدار متغیر row به زیربرنامه ی صفر میره و مقداری توی پورت دی قرار میده و در نتیجه یک 1 در پورت دی می چرخه و از اونجا کی یکی از پایه پورت بیی قبلا صفر بود به ترتیب یکی یکی 8 تا ال ای دی روشن و خاموش میشند
                        بهدش از حلقه خارج میشه میرسه به این دستور
                        Rotate Portb , Left
                        که این دستور میگه پورت بی رو شیفت بده باز بر میگرده توی هموون حلقه قبلی باز مجدد تکرار میشه اما این تکرار روی 8 تا ال ای دیه دیگه صورت میگیره
                        این همین طور ادامه پیدا میکنه تا از هر دو دو حلقه خارج میشه
                        حالا شما تنها کاری که باید بکنی زمانی که از هر دو حلقه خارج شد می ره توی حلقه do
                        شما توی همون جا و در همون لحظه که خارج شد یک شرطی بنویس که از حلقه دو هم خارج بشی و بپری توی برنامه دیگه ای که به صورت معکوس ساختی .
                        من می تونم براتون بنویسم ولی دوست دارم شما هم یک تلاشی بکنی
                        فعلا

دیدگاه

سلام

ممنونم از لطفت اگه واست زحمتی نیست این برنامه رو بنویسی من کل تمرکزمو بزارم واسه مونتاژ انشاالله از این به بعد میام برای یادگیری بیشتر

بازم ممنون از لطفی که دوستان دارید

دیدگاه

سلام
                            تبدیل به رفت و برگشتش کردم میتونی بری دانلود کنی
                            همین الان اپلودش کنم برو بردار
                            توی همون تایپیک برو
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=51392.0
                            باز م اگر فرصتی بود و تونستم بقیه ی برنامه شما رو هم می نویسم ولی قولی نمیدم :mrgreen: بهتره به نظر من ابتدا شما برنامتو کامل کنی بعدش بری روی مونتاژ چون که شاید مونتاژت رو بعدا مجبور بشی تغییر بدی
                            اگر یک بار بری روی برد برد ببندی و بعدش بری واسه مونتاژ دیگه خیلی خوب میشه
                            من تا حالا با دات ماتریس و ال ای دی های زیاد توی عمل کار نکردم و میدونم توی عمل خیلی فرق می کنه و حتی شاید مجبور بشی برنامه رو حتی تغییر بدی
                            البته این حرفها احتماله ولی این احتمالات توی عمل قوی میشند
                            بر نامه تون از اینجا به بعد مشکل میشه بازم اگر فرصت کردم روی بقیه ی برنامه ی شما کار می کنم البته اگر فرصت کردم بازم می گم من به هیچ کس قول نمیدم :mrgreen:

دیدگاه

ببینید یک سوال دیگه اگر خط عمود یک بار رفت و برگشت کرد بعدش خاموش بشه کلا
                              و بعد بره خط افقی باز که یک بار رفت و برگشت کرد خاموش بشه کلا
                              بعدش بره دور دایره اونم به همین شکل بعدش خاموش بشه
                              باز روزی از نو از اول شروع بشه
                              آیا باید مدارتون این شکلی باشه
                              [hr]
                              یا نه دیگه خاموش نشند عمود و افقو و دایره سه تایی با هم در رفتو برگشت باشند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X