اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه نویسی برای Arm با .net

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه نویسی برای Arm با .net

سلام
    از دوستان کسی هست که بدونه آیا میشه با دات نت یا C# برای ARM ها برنامه نویسی کرد؟
    اگه میشه با چه SDK یا Framework ای میشه اینکارو کرد!!

پاسخ : برنامه نویسی برای Arm با .net

برای استفاده از .net یا #C نیاز به ویندوز هست که ابتدا باید ویندوز Embedded رو پورت کنید روی ARM و بعد برنامتون رو توش اجرا کنید.
    اسمایل، تومورو ویل بی وُرس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saman63
      سلام
      از دوستان کسی هست که بدونه آیا میشه با دات نت یا C# برای ARM ها برنامه نویسی کرد؟
      اگه میشه با چه SDK یا Framework ای میشه اینکارو کرد!!
      قبلا شنیده بودم که یه برنامه ای هست که میتونه برنامه ها رو تبدیل کنه تا تحت WINCE اجرا بشن! حالا راست و دروغش با خداست! ولی فکر کنم نوشتن یه مفسر تحت wince برای اجرای چنین برنامه هایی هم غیر ممکن نباشه
      با تشکر

دیدگاه

من هنوز وقت نکردم این برد 6410 رو راه بندازم (البته یکبار سعی کردم و همه چیزو پروندم) ولی بنظر میاد بشه با Winodws CE و Compact Framework روی این میکروها برنامه نوشت. اما فکر نکنم با داشتن رم پایین مثلا 64 کیلوبایت بشه با دات نت روی میکروهای آرم کد زد.
        این بردهای mini2440 و mini6410 هم بالای 64 مگ رم دارن.

دیدگاه

تا حالا با .net micro framework کار کردین؟

The .NET Micro Framework (NETMF) is an Open Source .NET platform for resource-constrained devices with at least 256 KBytes of flash and 64 KBytes of RAM. It includes a small version of the .NET CLR and supports development in C# and debugging (in an emulator or on hardware), both using Microsoft Visual Studio. It also features a subset of the .NET base class libraries (about 70 classes with about 420 methods), a GUI framework loosely based on Windows Presentation Foundation, and additional libraries specific to embedded applications.

یه جا خوندم که میشه با این فریم ورک واسه AMR برنامه نوشت!

یه جا دیگه خوندم نمیشه!!
          اومدم اینجا که بزرگای ARM هستن سوال کنم ببینم تا حالا تونستن با این فریم ورک کار کنن؟

دیدگاه

شدنش که دوستان خوارجی مون اینکارو کردن
            http://bloggingabout.net/blogs/jens/archive/2008/07/16/using-touchscreens-with-the-net-micro-framework.aspx
            ولی با چیزایی که در مورد استفاده بسیار کم از حافظه ازش نوشتن مطمئنا گرافیکی رو که Win CE یا XP Embedded بهتون میده رو نداره، اگه رم خارجی براش بذارید خیلی بهتره، اما اگه کارتون با همین راه میفته قابل اجراست.

دیدگاه

کار گرافیکی سنگین ندارم
              میخوام چنتا adc و dac ازش بگیرم و از این کارا
              بازم به نظر شما بهتره که با win ce کار کنم یا همین فریم ورک میکرو؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saman63
                کار گرافیکی سنگین ندارم
                اگر بتونی فرم ورک میکرو را پورت کنی بسیار کارامد هست
                نوشته اصلی توسط reza_agha
                من هنوز وقت نکردم این برد 6410 رو راه بندازم (البته یکبار سعی کردم و همه چیزو پروندم) ولی بنظر میاد بشه با Winodws CE و Compact Framework روی این میکروها برنامه نوشت. اما فکر نکنم با داشتن رم پایین مثلا 64 کیلوبایت بشه با دات نت روی میکروهای آرم کد زد.
                این بردهای mini2440 و mini6410 هم بالای 64 مگ رم دارن.
                برای این بورد ها که wince دارند می تونید با vb #C برنامه نویسی کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saman63
                  کار گرافیکی سنگین ندارم
                  اوکی
                  برای اینکار خوبه، از همین NET Micro Framework استفاده کنید چون میشه از روی کامپیوتر برنامه رو Debug کرد و دیگه نیازی ندارید با پروگرامر هی تست کنید و راحت توی IDE میشه Break point گذاشت و هر جا که لازم بود برنامه رو نگه داشت.

موفق باشید.

دیدگاه

چون میشه از روی کامپیوتر برنامه رو Debug کرد و دیگه نیازی ندارید با پروگرامر هی تست کنید و راحت توی IDE میشه Break point گذاشت
                    من این کارو تحت ویندوز حتی برای AVR هم انجام میدم. روی آرم که دیگه خیلی راحتتره. حتی RTX رو هم روی ویندوز پورت کردم.

دیدگاه

سلام به همه حرفه ای ها:
                      مسئلتون؟
                      یک آرم9 دارم که روش لینوکسم نصب کردم،
                      ویک برنامه مولتی ترد دارم(مولتی تسک) که با سی شارپ نوشتمش،
                      حالا میخام ببرمش رو آرم آیا راه حلی برای این موضوع دارین کمکم کنید؟
                      هدفم اینه که برناممو بدون تغییر بتونم رو لینوکس آرم آجرا کنم ضمنا برناممم بیشترش پردازشیه و کمی با پورت شبکه کار کرده!
                      تشکر از لطفتون :read:

دیدگاه

ببین میتونی Mono رو روی این نسخه لینوکس اجرا کنی؟ یا اینکه برنامه هاتو با NGEN یه جوری به native تبدیل کنی و با نوع IL اش (برای Reflection) به میکرو انتقال بدی؟

دیدگاه

سلام دوستان!
                          کسی با Net Micro Framework تا حالا کار کرده؟
                          تا جایی که من تحقیق کردم ظاهرا باید روی بوردهای آماده ی خاص، برنامه رو ریخت و اجرا کرد!
                          راهی هست که خودمون ARM رو روی یک بورد که طراحی میکنیم بذاریم و برنامه ای رو که با Net Micro Framework نوشتیم رو روش اجرا کنیم؟

ممنون میشتم دوستان جواب بدن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X