اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فوری : انتقال صدای خروجی apr9600 روی خط تلفن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فوری : انتقال صدای خروجی apr9600 روی خط تلفن

سلام
    من مدار mt8870 رو کاملا بستم با میکرو هم کاملا روش کنترل دارم
    از اون طرف apr9600 رو برای منشی تلفنیم استفاده کردم اونم توپ جواب داده فقط مشکل سر انتقال صدا روی خط تلفن از خروجی apr9600
    گفتن بهم با خازن میشه این کارو کرد اما نمی دونم موازی باشه یا سری ؟
    مقدارش ؟
    الکترولیتی یا عدسی ؟
    ممنون میشم فوریه :cry:
    mojijordan

پاسخ : فوری : انتقال صدای خروجی apr9600 روی خط تلفن

سلام دوست من
    من چند وقت پیش رو یه پروژه کار می کردم که باید صدا رو رو خط تلفن انتقال میدادم ...
    من به سه روش تونستم اینکارو بکنم ...
    1- بوبین گزاشتم
    2- مدار ترانزیستوری بستم
    3- از اوپتو کوپلر استفاده کردم ...
    اما تا حالا نشنیدم که با خازن هم بشه انتقال داد ... شایدم بشه ...
    Share OR Die

دیدگاه

اگه فقط هدف کوپلینگ باشه و نه تقویت که میشه از یه خازن سری استفاده کرد دیگه
      { خلاف قوانین ، پاک شد }

دیدگاه

نمی دونستم مرسی
        میشه راهنمایی کنی چه طوری تا حالا بهش فکر نکرده بودم ؟
        [hr]
        گذاشتن خازن سری یعنی دو تا خازن رو سرشو به دو خط تلفن و اونور خازنها رو به خروجی apr وصل کنیم ؟

mojijordan

دیدگاه

یه چک آبی بزار هم ایزوله میشه هم به هیچ قطعه دیگه ای احتیاج نداری هم راحته
          پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

مرسی مهندس یادم رفت بگم قبلا این کارو کردم ولی رو pcb همچین قطعه ای کلا جالب نیست با این حجمش
            راه دیگه نداره ببخشید کلا خیلی ....
            mojijordan

دیدگاه

آقا کسی اطلاع نداره تا حالا نبسته :cry2:
              mojijordan

دیدگاه

با همون خازن میشه دیگه
                یک خازن 0.1UF باهاش سری کن حله ولی حفاظت از APRبا خودته چون اگه تلفن زنگ بزنه ......
                پس خازن رو قبل از رله اشغال خط بزار
                پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

دوستان میشه یکم بیشتر توضیح بدین که چطوری میشه با اون خازن یا هر قطعه دیگه ارتباط رو طوری برقرار کرد که بشه صدا رو روی خط پخش کنیم ؟

منم فقط مشکلم همین فسمته نمیدونم چطور باید صدا رو برای طرف مقابل که داره به من زنگ میزنه پخش کنم . یعنی با چه مداری گوشی تلفن را به حالتی در بیارم که مثلا گوشی رو برداشتم و بعد صدا رو پخش کنم

:bye :bye

دیدگاه

سلام
                    شما میتونید با استفاده از یک رله یک مقاومت حدود 200 اهم رو با خط تلفن موازی کنید. اینطوری مثل این میمونه که شما گوشی رو برداشتید!
                    من با اون آی سی APR9600 کار کردم. برای انتقال صدای ظبط شده روی خط تلفن و از یک چک آبی هم استفاده کردم و صدا هم به راحتی منتقل میشد!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط lostlord
                      سلام
                      شما میتونید با استفاده از یک رله یک مقاومت حدود 200 اهم رو با خط تلفن موازی کنید. اینطوری مثل این میمونه که شما گوشی رو برداشتید!
                      من با اون آی سی APR9600 کار کردم. برای انتقال صدای ظبط شده روی خط تلفن و از یک چک آبی هم استفاده کردم و صدا هم به راحتی منتقل میشد!
                      ببخشید این مداری که گذاشتید فقط واسه قسمت ارسال صدا هست ؟
                      آخه اون 200 اهمی که گفتید توش نیست؟
                      میشه مدار کاملشو بذارید ممنون میشم

بعضی از دوستان گفتن که یه ترانس هم باید گذاشت و یه خازن 220 ؟؟؟

دیدگاه

سلام
                        نهایت دامنه ولتاژ خروجی بر روی خط تلفن چقدر می تونه باشه؟
                        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamidchi
                          ببخشید این مداری که گذاشتید فقط واسه قسمت ارسال صدا هست ؟
                          آخه اون 200 اهمی که گفتید توش نیست؟
                          میشه مدار کاملشو بذارید ممنون میشم

بعضی از دوستان گفتن که یه ترانس هم باید گذاشت و یه خازن 220 ؟؟؟
                          مقاومت 270 اهم R2 که بالای رله هست با وصل شدن رله ( یک کردن PORTC.2 ) با خط تلفن موازی میشه.
                          و اون چک آبی هم از طریق همین مقاومت و رله به خط تلفن وصل میشه و صدای خروجی apr رو روی خط قرار میده!
                          من از چک آبی به همین صورت استفاده کردم و جواب گرفتم
                          قسمت اولیه چوک هم که با APR9600 SP نشون داده شده مستقیما به پایه های 15 و 14 آی سی وصل میشه
                          اینم شماتیک اصلی مدار من، فقط بجای apr9600 یه atmega8 هست چون پروتل apr رو نداشت mega8 گذاشتم جاش
                          http://www.4shared.com/office/msuzi6Cm/Schematic_Prints.html

دیدگاه

ویرایش شد
                            یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط lostlord
                              سلام
                              اقا این عکس باز نمیشه
                              یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X