اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از فایل Object بجای سورس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از فایل Object بجای سورس

سلام

من از winavr استفاده میکنم. دنبال مطلبی بودم ولی فقط فایل آبجکت و فایل h ارائه شده بود. چطوری میشه در فایل Make وقتی فایل c رو ندارم به لینکر بگم از فایل آبجکت استفاده کنه.

مرسی

پاسخ : استفاده از فایل Object بجای سورس

سلام
    اگر در محیط linux هستی که کاری نداره کافی فایل .h رو include کنی و برای make کردن از فایل .o نیز استفاده کنی.
    اما در محیط VC++ می تونی پس از new کردن یک project از منوی project->Add to project-> file قایل .obj رو به پروژه اضافه کنی و با استفاده از فایل .h از توابع اون استفاده کنی!
    اگه دقیق تر خواستی بگو تا توضیح بدم.

دیدگاه

سلام

ممنون که وقت گذاشتی و توضیح دادی.
      به نظر میاد یه اشتباهی شده. اینکه شما گفتی مربوط به برنامه نویسی برای کامپیوتر میشه و تو اون مشکلی ندارم.

من با winavr که یه کامپایلر c برای میکروکنترولرهای AVR هست کار میکنم و اینجا اصلا چیزی به نام پروژه نداریم.
      چند تا فایل c و h هستن که پارامترهای کامپایل هم در فایلی به نام makefile نوشته شده و موضوع اصلی هم تغییر
      این پارامترهاست بطوری که هر وقت فایل h رو دید ، بجای c دنبال o بره و کامپایل کنه.

مرسی

دیدگاه

سلام
        ببخشید. اشتباه شد. نامه رو درست نخوندم! :icon_razz:

اما چند تا نکته برای حل مشکل:
        سایت codeprojetct معمولاً توش همه چی سورسش پیدا می شه.
        من تا حالا با winavr کار نکردم ولی اگه notation فایل make رو بدونم شاید بشه کمک کنم.
        notation در linux:
        target1 target2 target3 ... target n : file1 file2 file3 ... file n action
        اونور دو نقطه فالی است که قرار کامپایل بشه و این ور وابستگی هاشه مثلاً:
        kmisagh.o : kmisagh.h x.h kmisgh.cpp CC kmisagh.cpp -c
        kmisagh.exe : kmisagh.o x.o CC kmisgh.o x.o -o kmisagh.exe
        CC همون کامپایلر C است.
        بازم عذر خواهی می کنم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X