اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع جریان 4 تا 20 میلی آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع جریان 4 تا 20 میلی آمپر

سلام .. کسی شماتیک منبع جریان متغیر بین 4-20 میلی آمپر سراغ داره ؟؟؟؟ بیشتر منابع جریان که من قبلا درست کردم واسه کمتر از 3-4 میلی آمپر خوب جواب میده ولی وقتی با تغییر پارامترها جریان رو بالا می برم دیگه ثبات نداره و با تغییر بار جریان هم تغییر می کنه ؟؟ با ای سی lm317 هم امتحان کردم که اون هم با تغییر بار جریان تغییر میکنه ؟؟
    دست هایی که کمک میکنند از دست هایی که دعا میکنند مقدس ترند....کوروش کبیر

پاسخ : منبع جریان 4 تا 20 میلی آمپر

محدوده مقاومت بار خروجی و نوع جریان Sink یا Source را تعیین نکرده اید.
    این مدار Op amp رو براتون گذاشتم. مدار دقیق و خوبیه محدوده بار خروجی تو شکل ذکر شده است. در این محدوده بار Q1 در ناحیه خطی است. که شرط درست کار کردن مداره. اگر مقدار پتانسیومتر P1 رو بین حداقل تا حداکثر تغییر دهید محدوده بین 4 تا 20 میلی آمپر رو میده.
    توان هر کس به وسعت همت اوست امام علی (ع)

دیدگاه

با تشکر از پاسختون ...! من قبلا این رو امتحان کردم و محدوده مقاومت بار خروجی آن خیلی کمه و برای جریان های زیر 3-4 میلی آمپر خیلی بهتر جواب میده ..! البته اگر مداری پیدا نکنم فکر کنم باید از همین استفاده کنم ... در هر صورت منبع مورد نظر من مانند همین منبع پیشنهادی آقا مهدی sink است و محدودی بار هم خیلی بزرگ باشه مثلا 0 تا 5-6 کیلو باشه خیلی بهتره .!

دیدگاه

زیاد خودتون رو دردسر ندید از این استفاده کنید AD694JN
        معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

از ترانزیستور استفاده کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
            از ترانزیستور استفاده کن
            با تشکر ، میشه بیشتر توضیح بدهید یا شماتیک بدین ؟؟

نوشته اصلی توسط john lock
            زیاد خودتون رو دردسر ندید از این استفاده کنید AD694JN
            اگر بتونم تو شهرمون پیداش کنم حتما از این آی سی استفاده می کنم .. ممنون ..!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amintlk
              با تشکر ، میشه بیشتر توضیح بدهید یا شماتیک بدین ؟؟
              اگر بتونم تو شهرمون پیداش کنم حتما از این آی سی استفاده می کنم .. ممنون ..!
              مهندس جوان الکتورنیک داره می تونی سفارش یدی برات با پست تا درب منزل میارن پول هم می تونی کارت به کارت بریزی حسابشون
              شاد باشید .نیما
              معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amintlk
                با تشکر از پاسختون ...! من قبلا این رو امتحان کردم و محدوده مقاومت بار خروجی آن خیلی کمه و برای جریان های زیر 3-4 میلی آمپر خیلی بهتر جواب میده ..! البته اگر مداری پیدا نکنم فکر کنم باید از همین استفاده کنم ... در هر صورت منبع مورد نظر من مانند همین منبع پیشنهادی آقا مهدی sink است و محدودی بار هم خیلی بزرگ باشه مثلا 0 تا 5-6 کیلو باشه خیلی بهتره .!
                دوست عزیز طبق فرمایش خودتان اگر بخواهید جریان 4mA تا 20mA رو از یه مقاومت در حدود 6K عبور بدی باید منبع جریان شما قادر باشه 24V تا 120V روی دو سر مقاومت خروجی تولید کنه. قطعا با منابع جریان Op amp نمی تونی چنین مداری طراحی کنی. باید بری سراغ توپولوژی های ترانزیستوری و تازه اونم با ترانزیستور هایی که بتونن با این رنج ولتاژ کار کنند. فراموش نکن که تغذیه مدارت هم حدود 120 ولتی خواهد شد.
                توان هر کس به وسعت همت اوست امام علی (ع)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mehdi1357
                  دوست عزیز طبق فرمایش خودتان اگر بخواهید جریان 4mA تا 20mA رو از یه مقاومت در حدود 6K عبور بدی باید منبع جریان شما قادر باشه 24V تا 120V روی دو سر مقاومت خروجی تولید کنه. قطعا با منابع جریان Op amp نمی تونی چنین مداری طراحی کنی. باید بری سراغ توپولوژی های ترانزیستوری و تازه اونم با ترانزیستور هایی که بتونن با این رنج ولتاژ کار کنند. فراموش نکن که تغذیه مدارت هم حدود 120 ولتی خواهد شد.
                  آره .. من تو فروم edaboard هم که همین درخواست رو کرده بودم با پاسخ مشابه شما روبرو شدم و متوجه شدم که مقاومت خروجی زیاد امکان پذیر نیست ..! آقا مهدی من از همون مدار پیشنهادی شما با کمی تغییرات استفاده می کنم .. با تشکر از پاسختون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X