اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عملکرد PMC_PCER

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عملکرد PMC_PCER

با سلام .
    من میخوام مداری درست کنم که عدد مورد نظر رو از طریق پورت سریال بفرسته و عدد دریافتی از پورت سریال رو هم نشون بده .
    مقدار اولیه PCER رو باید چی قرار بدم ؟ وقتی 2 می ذارم این یعنی چی ؟

پاسخ : عملکرد PMC_PCER

این رجیستر که کارش مشخصه، فعال کننده کلاک بخش های مختلف میکرو هست. مثلاً شما اگه توی اون 2 (البته به شکل هگز) بنویسی بیت دوم رو 1 می کنه. جدول اینکه هر بیت متعلق به چه بخشی هست رو هم می تونی داخل دیتا شیت پیدا کنی. برای USART هم باید بیت 6 (برای USART0) یا بیت 7 (برای USART1) رو 1 کنی.
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

ممنون.
      یه سوال دیگه داشتم که اونم همین جا می پرسم .
      برای اینکه تو برنامه ام هم Receive داشته باشم و هم Transmit باید US0_CR رو هم بییت 4 و هم بیت 6 رو یک کنم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Obtice
        ممنون.
        یه سوال دیگه داشتم که اونم همین جا می پرسم .
        برای اینکه تو برنامه ام هم Receive داشته باشم و هم Transmit باید US0_CR رو هم بییت 4 و هم بیت 6 رو یک کنم ؟
        بله. اما خوب به نظر من اگه برای هر دو کار می خواید از یکی از واحدها استفاده کنید بهتره هر دو رو هم زمان فعال نکنید. زمانی که می خواید دیتا رو بفرستید فرستنده رو روشن کنید (TXEN) و زمانی که می خواید دیتا رو بگیرید گیرنده رو روشن کنید (RXEN). این طوری تا حدود زیادی از قاطی کردن و شلوغ شدن کار و احیاناً غلط شدن برنامه جلوگیری می کنید.
        دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد پور آزاد
          بله. اما خوب به نظر من اگه برای هر دو کار می خواید از یکی از واحدها استفاده کنید بهتره هر دو رو هم زمان فعال نکنید. زمانی که می خواید دیتا رو بفرستید فرستنده رو روشن کنید (TXEN) و زمانی که می خواید دیتا رو بگیرید گیرنده رو روشن کنید (RXEN). این طوری تا حدود زیادی از قاطی کردن و شلوغ شدن کار و احیاناً غلط شدن برنامه جلوگیری می کنید.
          من فقط بیت 4 رو Enable می کنم ولی وقتی تو Keil تو دیباگ نگاه می کنم می بینم 1 نشده !
          دلیلش چی می تونه باشه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Obtice
            من فقط بیت 4 رو Enable می کنم ولی وقتی تو Keil تو دیباگ نگاه می کنم می بینم 1 نشده !
            دلیلش چی می تونه باشه ؟
            اگه بیت شماره 4 رو Enable می کنی، اما توی دیباگ خاموشه، تنها دلیلی که ممکنه داشته باشه اینه که توی تنظیمات های اولیه ای که keil میکنه (من درست با keil کار نکردم، بیشتر با IAR بودم) اون بیت رو پیشفرض 0 میکنه. شما کدت رو دقیق نگاه کن و تنظیمات رو، ببین جایی حالت های دیفالت رو نداده؟

دیدگاه

push button دو تا پایه داره . اونارو باید چجوری تو مدار وصل کنم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Obtice
                push button دو تا پایه داره . اونارو باید چجوری تو مدار وصل کنم ؟
                من درست متوجه منظورت نشدم. منظور شما از push button همین کلید فشاری های خودمونه یا اینکه موضوع خاصیه؟

دیدگاه

من درست متوجه منظورت نشدم. منظور شما از push button همین کلید فشاری های خودمونه یا اینکه موضوع خاصیه؟
                  همون دکمه های سیاه رنگ کوچیک که رو جلد کتاب نص هم هست .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Obtice
                    همون دکمه های سیاه رنگ کوچیک که رو جلد کتاب نص هم هست .
                    آها. خوب مهندس سوئیچ برای وصل کردن دو نقطه به هم دیگست دیگه. مثلاً شما می خوای یه ولتاژ رو به یه نقطه وصل کنی، یه سرش به ولتاژ وصل میشه و یه سر دیگش به اون نقطه ای که می خوای ولتاژ بهش وصل بشه.

شما دقیق بگو می خوای چیکار کنی تا راهنمائیت کنم.

دیدگاه

سلام
                      اگه برای اتصال به میکرو میخواهید کافیه یه سرش رو زمین کنید و سر دیگش رو بدید به میکرو و پول اپ داخلی رو هم فعال کنید و هر موقع کلید فشرده شود پایه میکرو 0 میشود و هر موقع فشرده نشود 1 میماند

دیدگاه

هماهنگی کامل عنوان تاپیک با پست !!!!!!!!!!!!

سلام ..... یکی میشه من رو روشن کنه عمکلرد رجیستر PMC_PCER چه ارتباطی با push button داره ؟؟؟!! اخه جای این سوال که اینجا نیست !!!!!!!!! :agree:
                        مصادیق اظهار محبت به همسر
                        بررسی مسائل جنسی در زندگی زناشویی(فایل صوتی)
                        ویژگی های خانواده سالم - مصادیق احترام (فایل صوتی)
                        اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

پاسخ : هماهنگی کامل عنوان تاپیک با پست !!!!!!!!!!!!

نوشته اصلی توسط _ مهدی _
                          سلام ..... یکی میشه من رو روشن کنه عمکلرد رجیستر PMC_PCER چه ارتباطی با push button داره ؟؟؟!! اخه جای این سوال که اینجا نیست !!!!!!!!! :agree:
                          اون طور که مشخصه این سوال در ادامه کاری که ایشون داشتند بود. به نظر من هم بهتره که همه مشکل هاشون رو اینجا مطرح کنن، تا اینکه کلی تاپیک توی بخش های جدا بذارن.

دیدگاه

اون طور که مشخصه این سوال در ادامه کاری که ایشون داشتند بود. به نظر من هم بهتره که همه مشکل هاشون رو اینجا مطرح کنن، تا اینکه کلی تاپیک توی بخش های جدا بذارن.
                            سلام ....... :smile:
                            در هر صورت اقای پورازاد این سوال نباید این جا مطرح بشه حالا میخواد در ادامه کار ایشون باشه یا نه !!!!! من خودم با ایجاد تاپیک های بیخودی مخالف هستم حتی همین تاپیک هم به نظر من میشد سوال رو توی بعضی تاپیک های دیگه پرسید و اصلا نیازی به درست کردنش نبود اما متاسفانه چون هیچ کس تذکری نمیده اکثر اوقات تا یه سوال تو ذهن کاربر ایجاد میشه تاپیک درست میکنند ...........

با توجه به این که به شدت با ایجاد پست های بی مورد مخالف هستم وقتی مطلبم رو خونید میتونید هر دو پست رو پاک کنید ........ از نظر من مشکلی نداره ....... :agree:

مصادیق اظهار محبت به همسر
                            بررسی مسائل جنسی در زندگی زناشویی(فایل صوتی)
                            ویژگی های خانواده سالم - مصادیق احترام (فایل صوتی)
                            اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط _ مهدی _
                              سلام ....... :smile:
                              در هر صورت اقای پورازاد این سوال نباید این جا مطرح بشه حالا میخواد در ادامه کار ایشون باشه یا نه !!!!! من خودم با ایجاد تاپیک های بیخودی مخالف هستم حتی همین تاپیک هم به نظر من میشد سوال رو توی بعضی تاپیک های دیگه پرسید و اصلا نیازی به درست کردنش نبود اما متاسفانه چون هیچ کس تذکری نمیده اکثر اوقات تا یه سوال تو ذهن کاربر ایجاد میشه تاپیک درست میکنند ...........
                              اگه منظور شما این باشه که سوالشون رو وسط تاپیک های دیگه بپرسن، که موافق نیستم و خوبه که یه تاپیک جدا برای پرسیدن سوال باز بشه. اما اگه منظورتون اینه که اول جستجو کنند و بعد اگه جواب سوالشون نبود تاپیک رو ایجاد کنند، حرف شما کاملاً صحیح هست و این مساله هزاران بار در جاهای مختلف و در قوانین سایت وجود داره که قبل از ایجاد تاپیک جدید حتماً اول جستجو بکنید. اما خوب تقریباً اکثر افراد این رو رعایت نمی کنند و نمیشه به همه هم تذکر داد. ما یه چند باری که تذکر دادیم دوستان ناراحت شدند که اصلاً این رو ما نمی خوایم. و به همین دلیل سعی می کنیم که این مساله رو کمتر متذکر بشیم، مگر اینکه دیگه موضوعی که پرسش میشه خیلی تکراری باشه.

نوشته اصلی توسط _ مهدی _
                              با توجه به این که به شدت با ایجاد پست های بی مورد مخالف هستم وقتی مطلبم رو خونید میتونید هر دو پست رو پاک کنید ........ از نظر من مشکلی نداره ....... :agree:
                              من که البته ادمین نیستم که بخوام ارسال های شما رو پاک کنم، اما فکر می کنم نیازی به پاک کردنشون نباشه. البته بهتر هست که دیگه این موضوع رو در ایتجا ادامه ندیم و مسائل بیشتر رو در یه تاپیک مجزا یا پیغام خصوصی ادامه بدیم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X