اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ای سی حیاتی ADM485

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ای سی حیاتی ADM485

با سلام
    بنده مدیر فنی شرکت تجهیزات پزشکی می باشم
    یه سوال دارم که ممنون می شم دوستان پاسخ بدن
    در یک مدار ساده ما از ای سی ADm 485 استفاده می کنیم
    این ای سی ها برای تبدیل پرونکل RS232 به Rs 485 استفاده می شود اما ای سی های الان توی بازار به دلایل ساختاری ناقصی که دارند ( مثلا طبقه آخری ای سی که قدرت هستش رو بر میدارند تا ارزون تر شود) که باعت می شود که به شدت نویز پذیر باشد یا اینکه ای سی زیربار عملکرد مناسبی نداشته باشد .
    دوستان ای سی جایگزین یا روشی که بشود راه حلی برای این موضوع استفاده کرد را دارند ؟

پاسخ : ای سی حیاتی ADM485

جسارتا من از جمله بندی شما چیزی متوجه نشدم، مشکل شما با ADM485 دقیقا چیه؟ نویز ؟ در ضمن این آی سی برای تبدیل RS232 به RS485 نیست، بلکه این آی سی مثل MAX232 که سطوح منطقی سیگنال داده سریال رو به سطوح تعریف شده در استاندارد RS485 تبدیل می کنه، یه رابط سخت افزاری به حساب میاد و همچنین برای استفاده از ADM485 موارد ذکر شده در دیتا شیت رو باید رعایت کنید تا ارسال اطلاعات بدون مشکل باشه، اگه مشکلی بود بپرسید خوشحال میشم کمک کنم .

دیدگاه

دوست عزیز، شما وقتی 2 تا میکرو کنترلر رو به هم بصورت سریال ارتباط میدی( یعنی از USART ) میکرو استفاده میکنی، چون سطوح منطقی سیگنالها TTL هست بنا براین شما تو مکانهای پر نویز یا فواصل طولانی به مشکل میخوری، بنا براین برای اینکه ارتباط ایمن داشته باشی، از پروتکلهای مختلف مثل LAN یا RS485 یا RS232 باید استفاده کنی، البته روشهای دیگه هم هست، RS232 در بهترین حالت شاید تو فاصله 2 متری جواب بده، اما اگه فاصله زیاده و ارتباط بین بیشتر از 2 میکرو مد نظر باشه، LAN و RS485 بکار میاد، من تاحالا با LAN کار نکردم، ولی با RS485 سه 3 تا میکرو رو بصورت یکی مستر و 2 تا اسلیو شبکه کردم، آی سی ADM485 سطوح منطقی TTL رو به استاندارد RS485 تبدیل میکنه و این امکان رو میده که بتونی تحت شرایطی که سازنده تعیین کرده تا 32 تا میکرو رو بهم وصل کنی

http://www.analog.com/static/imported-files/data_sheets/ADM485.pdf
      http://ecee.colorado.edu/~mcclurel/max485ds.pdf

دیدگاه

سلام مشکلی که عنوان کردید به نظر خیلی فنی نمیاد. آی سی مشابه این آی سیMAX485 , SN75176 هستش. اما مشکل دستگاه شما باید چیز دیگه ای باشه. مثلا آیا مقاومت ترمیناتور 120 اهمی رو نصب کردید؟ یا مقاومتهای PULL UP , PULL DOWN ? راستی این رو هم باید بدونید که کانال 485 یک ارتباط نیمه دو طرفه است و مثل RS232 نیست.
        فاصله، نرخ انتقال و تعداد دستگاههاتون رو هم بگید تا بهتر کمکتون کنم.
        تلاش رمز ظفر

دیدگاه

با سلام
          یه سوالی برای بنده پیش آمده اونم اینکه ای سی های ADM485,MAX485,SN75176 با هم دیگر چه تفاوتهایی دارند؟
          ممنون :question: :question: :question:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط s_gholamrezaee69
            با سلام
            یه سوالی برای بنده پیش آمده اونم اینکه ای سی های ADM485,MAX485,SN75176 با هم دیگر چه تفاوتهایی دارند؟
            ممنون :question: :question: :question:
            این آی سی ها هیچ تفاوتی با هم ندارند و سازنده های متفاوت پیشوندهای متفاوتی نسبت به هم میذارن. ساختار همه این آی سی ها یکی است و تفاوتی باهم ندارند مگر اینکه به ادعای سازنده کیفیت نیمه هادی مورد استفاده در ویفری که اون رو مسازه ، بالاتر باشه!! معماری همه یکی!!

در پاسخ پست آقای mokamel میشه گفت حرفهای آقای برنامه نویس کاملا درسته و اینکه جواب نگرفته اند شاید بدلیل عدم تطابق باود ریت و فاصله (که ارتباط مستقیمی باهم داند) عملکرد منسابی ازش ندیده باشه!!

اینکه چه کسی این مورد رو بررسی کرده که طبقه آخر رو حذف کردند؟؟؟؟ :eek: یعنی خود سازنده این جمله رو بیان کرده؟؟ اگه اینکارو کرده عجب شجاعتی داشته !!!!! امر سازندگی و اعتبار خودش زیر سوال برده!!

درضمن در تکمیل حرفهای آقای Majid-BN اینو بگم که استاندارد RS-485 برای ارسال اطلاعات به فواصل دور (تا 1.3 کیلومتر گارانتی شده توسط سازنده با کمترین نرخ انتقال) است. این استاندراد برای کاهش نویز از مد تفاضلی ارسال اطلاعات بهره میگره !!

دیدگاه

با سلام و تشکر به خاطر جواب خوبتون
              یه سوال دیگه هم داشتم و اون اینکه چرا پروتکل rs485 نسبت به پروتکل rs232 مسافت بیشتری رو ساپورت میکنه؟
              اینکه میگن عملکرد تفاضلی داره یعنی چی؟
              ممنونم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط s_gholamrezaee69
                با سلام و تشکر به خاطر جواب خوبتون
                یه سوال دیگه هم داشتم و اون اینکه چرا پروتکل rs485 نسبت به پروتکل rs232 مسافت بیشتری رو ساپورت میکنه؟
                اینکه میگن عملکرد تفاضلی داره یعنی چی؟
                ممنونم.
                ببینید دوست عزیز به دلیلی که در ذیل ذکر میکنم تفاوت RS-232 و RS-485 آشکار میشه براتون:

مد دیفرانسیلی یعنی اینکه تفاضل دو سطح ولتاژ (دو عدد سیم) بیانگر منطق صفر و یک بودن هست!! RS-485 از خطوط بالانس (معادل تعریفی که بالا کردم) که بهره میگره و چنانچه کابل دچار نویز بشه بر روی هر دو سیم اثر گذاشته و در نهایت چون در گیرنده تفاضل سطوح ولتاژ مدنظر میباشد این نویزمشترک بخودی خود حذف خواهد شد.

ولی RS-232 از خطوط غیربالانس بهره میگیره . یعنی سطح ولتاژ نسبت به زمین بررسی میشه و منطق صفر و یک رو با استفاده از اختلاف پتانسیل با زمین ساخته میشه!! در این صورت حتی زمین دارای نویز باشه تو گیرنده نیز این نویز حس خواهد شد و درنتیجه کیفیت ارسال اطلاعات پائین میاد.

فاصله زیاد عینا معادل گیرندگی بیشتر برای نویز هست .

پس بدلایل بالا RS-485 توانائی ارسال اطلاعات تا فواصل دور رو داره ولی RS-232 این خاصیت رو نداره!!

امیدوارم متوجه شده باشی!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X