اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت دستگاه نقطه جوش

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت دستگاه نقطه جوش

سلام میخواستم یک دستگاه نقطه جوش کوچک برای پلیت های سر باتری تو خونه درست کنم امکانش هست یا نه؟ دستگاهی که یک ورق نازک فلزی رو به سر یا ته باتری جوش میده (نقطه جوش) یا دستگاهی که برای جوش دادن سرپیچ لامپ به قسمت پلاستیکی زیرش استفاده میشه مثلا در لامپهای کم مصرف (نقطه جوش میزنه دور سرپیچ لامپ و زیرش پلاستیکیه) آماده اش رو بخرم یا میشه خودم تو خونه یک چیزهایی بسازم تا کارم رو راه بندازه اگه نظرتون به خرید دستگاه آماده است لطفا با پیام خصوصی اگه شماره ای دارین بدین با تشکر
    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

پاسخ : ساخت دستگاه نقطه جوش

سلام دایی
    متوجه نشدم کجای لامپ ها جوش نقطه ای استفاده شده.
    من فقط توی ایران خودرو اینها رو دیدم که باهاش ورق اتاق خودرو رو جوش میدادن.
    گمونم مشکلت با لحیم کاری حل بشه و نیاز به جوشکاری نباشه.
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
      سلام دایی
      متوجه نشدم کجای لامپ ها جوش نقطه ای استفاده شده.
      من فقط توی ایران خودرو اینها رو دیدم که باهاش ورق اتاق خودرو رو جوش میدادن.
      گمونم مشکلت با لحیم کاری حل بشه و نیاز به جوشکاری نباشه.
      سلام نه استاد نقطه جوشه که قسمت فلزی سرپیچ در پلاستیک فرو رفته. قسمت بالا که سفید رنگه پلاستیکه و قسمت پایین سرپیچ فلزیه

دیدگاه

ظاهرش نقطه جوشه دایی جان
        اما نقطه جوش بین دو فلز استفاده میشه نه بین فلز و پلاستیک!!!
        ممکنه پرس نقطه ای گرم باشه.

دیدگاه

سلام
          مهندس این جوش به اون معنا نیست
          مثل پرس میمونه
          یک حلقه که دارای چند تا نَک( nack) هستش و زیر نَک ها المنت
          میاد محیط لامپ رو در بر میگیره و یه فشار کنترل شده میده
          با این کار باعث میشه قسمت فلزی به قسمت پلاستیکی بچسبه و جدا نشه(به اصطلاح شما جوش بخوره)
          http://imenbazar.com

دیدگاه

سلام با تشکر ولی کسی میدونه چه دستگاهی بگیرم که اینکار رو برام انجام بده؟ دستگاه نقطه جوش های کوچک که مثلا برای سر باتری استفاده میشه به کارم نمیاد؟ مثل این:
            http://xn----ymcanu6ala0ljp06jzkja.com/files/8026/product29658.htm

دیدگاه

برای نقطه جوش سر باطری می تونی از این مدار استفاده کنی .
              http://www.jetup.ir/do.php?filename=...3072533491.pdf

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                سلام با تشکر ولی کسی میدونه چه دستگاهی بگیرم که اینکار رو برام انجام بده؟ دستگاه نقطه جوش های کوچک که مثلا برای سر باتری استفاده میشه به کارم نمیاد؟ مثل این:
                http://xn----ymcanu6ala0ljp06jzkja.com/files/8026/product29658.htm
                فکر نکنم جواب بده شما بیشتر به پرس نیاز داری تا جوش این نقطه جوش ها ی باتری دوتا سوزن مسی کنار هم داره که باعث جوش کوچیک میشه به درد کار شما نمیخوره شما یک چیزی مثل سنبه یا شبیه سوزن نیاز داری که این قسمت را فشار بده واز طرفی اگر نوکش گرم هم باشه بهتر انجام میشه چون خوب داخل پلاستیک فرو میره اما تو لامپ های کم مصرف من دیدم فقط با پرس جا افتاده. دستگاه های پرس شلنگ را دیدید؟ فکر کنم یک چیزی شبیه اون این کار را انجام میده
                کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voroojak_52000
                  برای نقطه جوش سر باطری می تونی از این مدار استفاده کنی .
                  http://www.jetup.ir/do.php?filename=...3072533491.pdf
                  سلام و با تشکر بجای آی سی ATTINY13 میتونم از ATTINY13v استفاده کنم؟ آی سی مشابهش هم که بهتر پیدا بشه هست تو بازار؟
                  این آی سی رو که همینطوری میتونم استفاده کنم یا باید بهش برنامه داده بشه؟(پر بشه)؟
                  بجای ماسفت buz11 که فکر کنم گیر نیاد از چی میشه استفاده کرد؟
                  میشه از همین دستگاه برای مقصود مورد نظرم استفاده کنم؟ خب حرارت اون پلاستیک زیرشم کمی آب میکنه و فلز در اون فرو میره یا اشتباه میکنم؟؟؟

اضافه شده در تاریخ :
                  نوشته اصلی توسط deremel400
                  فکر نکنم جواب بده شما بیشتر به پرس نیاز داری تا جوش این نقطه جوش ها ی باتری دوتا سوزن مسی کنار هم داره که باعث جوش کوچیک میشه به درد کار شما نمیخوره شما یک چیزی مثل سنبه یا شبیه سوزن نیاز داری که این قسمت را فشار بده واز طرفی اگر نوکش گرم هم باشه بهتر انجام میشه چون خوب داخل پلاستیک فرو میره اما تو لامپ های کم مصرف من دیدم فقط با پرس جا افتاده. دستگاه های پرس شلنگ را دیدید؟ فکر کنم یک چیزی شبیه اون این کار را انجام میده
                  با تشکر دستگاه پرس شلنگ رو ندیدم عکسی ازش دارین؟ حدود قیمت و اینکه به درد من میخوره؟ به اندازه های من میخوره؟ بله منم میدونم اگه یک چیزی شبیه سوزن باشه (البته کمی قوی تر از سوزن) که داغ باشه سرش و با فشار قسمت فلزی رو به قسمت پلاستیک پرس کنه ولی همچینین دستگاهی آماده اش هست تو بازار؟ خودم باید بسازم؟ آسون ترین راه به نظر شما و دیگر اساتید چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                    سلام و با تشکر بجای آی سی ATTINY13 میتونم از ATTINY13v استفاده کنم؟ آی سی مشابهش هم که بهتر پیدا بشه هست تو بازار؟
                    این آی سی رو که همینطوری میتونم استفاده کنم یا باید بهش برنامه داده بشه؟(پر بشه)؟
                    بجای ماسفت buz11 که فکر کنم گیر نیاد از چی میشه استفاده کرد؟
                    میشه از همین دستگاه برای مقصود مورد نظرم استفاده کنم؟ خب حرارت اون پلاستیک زیرشم کمی آب میکنه و فلز در اون فرو میره یا اشتباه میکنم؟؟؟
                    وظیفه میکرو در اینجا فقط اینه که یه تاخیر بعد از هر بار اتصال الکترودها ایجاد میکنه تا خازنها بتونن شارژ بشن . حالا زمان تاخیر بسته به جریان شارژ خازنها داره . که توی خود پی دی اف گفته یک ثانیه .در پائین همون پی دی اف آدرس سورس برنامه میکرو بود .
                    اینم لینکش http://meuk.spritesserver.nl/project...der/lasser.asm
                    اگه ماسفت buz11 گیر نیومد می تونی مثلا IRFP150 که فراونتره استفاده کنی.
                    به نظرم برای نقطه جوش سر باتری ها میتونی به راحتی از این مدار استفاده کنی اما برای سرپیچ لامپ فکر نکنم مگر اینکه الکترود با فشار زیاد بهش ضربه بزنه تا فلز مثل یه زبانه وارد اون پلاستیک بشه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                      با تشکر دستگاه پرس شلنگ رو ندیدم عکسی ازش دارین؟ حدود قیمت و اینکه به درد من میخوره؟ به اندازه های من میخوره؟ بله منم میدونم اگه یک چیزی شبیه سوزن باشه (البته کمی قوی تر از سوزن) که داغ باشه سرش و با فشار قسمت فلزی رو به قسمت پلاستیک پرس کنه ولی همچینین دستگاهی آماده اش هست تو بازار؟ خودم باید بسازم؟ آسون ترین راه به نظر شما و دیگر اساتید چیه؟
                      دوست عزیز این عبارت را گوگل کن hose crimperالبته من تصویر این مدلهای دستی که در ایران بود را پیدا نکردم برای هیمن عکس قرار ندادم(نگو خوب خسته میشدم یدونه عکس اتچ کنم )اما اصولشون کلا شکل همه .یک حلقه ی فلزی که با فشار هیدرولیک به وسیله پارچه های فلزی تنگ تر و تنگ تر میشه تا شلنگ را بگیره و پرس کنه حالا اگر شما روی این سیستم در نقاط مختلف سوزنهای مثلا الماسه جوش بدهید یا ترتشکار براتون پیچ کنه میتونید دور سر پیچ لامپ را پرس کنید.
                      من یک لامپ کم مصرف را سرپیچش را در آوردم دیدم اصلا در این عملیات گرما وجود نداره فقط فشار است .البته این وسیله پیشنهادی من بود حالا در کارخانه چه طوری انجام میشه نمی دونم .

انشاالله استاد احمد دائی جون میان و راهنمایی بهتر انجام میدهند :applause:
                      کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                      ولتر

دیدگاه

سلام با تشکر از اساتید احمد و بابا برقی و وروجک 52000 و درمل 400 که کاملا درست منو راهنمایی کردن بله همتون درست گفتین و منم دقیقا روشی که شما گفتین رو رفتم و نتیجه کار بسیار عالی و تمیز دراومد اینم عکسهای نمونه کارخونه ای و نمونه که من زدم که بسیار شبیه هم هستن و از لحاظ مقاومت هم بسیار خوبه تازه این کار اولم بود کارهای بعدی به امید خدا بهتر هم میشه

ولی من خیلی به یک دستگاه نقطه جوش نیازمندم برای جوش دو ورق نازک فلزی یا مثلا همون پلیت ها به سر باتری که دو راه در پیشم هست
                        راه اول: برم بخرم که فردا به امید خدا قیمتش رو میگیریم
                        راه دوم: یکی خودم بسازم
                        راه اول که خیلی راحته ولی هزینه بره ولی راه دوم همین نقشه که دوست عزیزمون گذاشتن رو در نظر دارم ببندم فقط الان مشکلم با آی سی اونه که باید پر بشه یه نه؟ اگه باید پر بشه و برنامه ریزی بشه من یاد ندارم کجا برام این کار رو میکنن؟ نمیشه بدون پر کردن از آی سی استفاده کنم یعنی فقط پایه های آی سی رو لحیم کنم و تموم؟ :icon_razz:
                        اگه حتما باید آی سی پر بشه ؟ راهی هست که آی سی رو نذاریم من خودم زود مدار رو قطع میکنم یا مدار دیگه ای پیشنهاد میکنید؟

اضافه شده در تاریخ :
                        سلام ممنون استاد احمد که تشکر کردین ولی سوالم بی جواب مونده ها
                        من خیلی به یک دستگاه نقطه جوش نیازمندم برای جوش دو ورق نازک فلزی یا مثلا همون پلیت ها به سر باتری که دو راه در پیشم هست
                        راه اول: برم بخرم که فردا به امید خدا قیمتش رو میگیریم
                        راه دوم: یکی خودم بسازم
                        راه اول که خیلی راحته ولی هزینه بره ولی راه دوم همین نقشه که دوست عزیزمون گذاشتن رو در نظر دارم ببندم فقط الان مشکلم با آی سی اونه که باید پر بشه یه نه؟ اگه باید پر بشه و برنامه ریزی بشه من یاد ندارم کجا برام این کار رو میکنن؟ نمیشه بدون پر کردن از آی سی استفاده کنم یعنی فقط پایه های آی سی رو لحیم کنم و تموم؟ :icon_razz:
                        اگه حتما باید آی سی پر بشه ؟ راهی هست که آی سی رو نذاریم من خودم زود مدار رو قطع میکنم یا مدار دیگه ای پیشنهاد میکنید؟

دیدگاه

دقیقا بسته به قیمت داره دایی جان و ارزش ساعت هات.
                          اگه ساعتی 50 تومن کار می کنی و قراره 10 ساعت وقت واسه این دستگاه بزاری، باید قیمتش بیشتر از 500 تومن باشه تا ساختش بیارزه.
                          فکر نمی کنم اون میکرو برنامه خاصی داشته باشه. تازه برنامشو هم که دایی برات گذاشت.
                          احتمالا هر چند می لی ثانیه یک یا چند پالس واسه تخلیه خازن میده که با دو 555 هم می تونی بسازیش.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
                            دقیقا بسته به قیمت داره دایی جان و ارزش ساعت هات.
                            اگه ساعتی 50 تومن کار می کنی و قراره 10 ساعت وقت واسه این دستگاه بزاری، باید قیمتش بیشتر از 500 تومن باشه تا ساختش بیارزه.
                            فکر نمی کنم اون میکرو برنامه خاصی داشته باشه. تازه برنامشو هم که دایی برات گذاشت.
                            احتمالا هر چند می لی ثانیه یک یا چند پالس واسه تخلیه خازن میده که با دو 555 هم می تونی بسازیش.
                            سلام نه دایی ساعتی 5 هزار تومان هم کار نمیکنم پس میارزه که خودم بسازم میشه. ولی دو تا مشکل هست:
                            1- میکرو رو یاد ندارم پر کنم باید چکار کنم؟نمیشه پر نکنم و همینطوری آی سی رو بخرم و سرجاش لحیم کنم؟
                            2- میشه نمونه مداری رو که با دو تا 555 ساخته شده و همین کار رو میکنه برام بذارین با خودکار هم بکشین و بفرستین برام قبوله با تشکر

دیدگاه

میکرو و برنامه رو ببر یکی از مغازه های جمهوری مشهد. 500 تومن بده برات پر کنند.
                              بفرما دایی:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X