اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خواندن اعداد توسط مادون قرمز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خواندن اعداد توسط مادون قرمز

سلام...من نیاز دارم یک سری شماره را توسط مادون قرمز بخونم..کسی می تونه در این مورد من را راهنمایی کنه؟

پاسخ : خواندن اعداد توسط مادون قرمز

سلام
    می تونی با uart میکرو هر چی خواسی بفرسی و بخونی.
    برای اینکه با مادون قرمز بفرسی باید دیتای خروجی پایه TXD رو با یه فرکانس 36KHz مدوله کنی بعد بدیش به led فرستنده و اونور توی گیرنده با یه آی سی گیرنده مادون قرمز مثل TSOP1136 خروجی سریالو بدی به پایه RXD میکرو .
    برای ساختن فرکانس 36KHz هم می تونی از pwm تایمر یک استفاده کنی.
    http://www.4shared.com/photo/c9HTYGud/ir_online.html
    من خودم تاحالا همچین کاری نکردم ولی فکر کنم با این روش جواب بده :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط lostlord
      سلام
      می تونی با uart میکرو هر چی خواسی بفرسی و بخونی.
      برای اینکه با مادون قرمز بفرسی باید دیتای خروجی پایه TXD رو با یه فرکانس 36KHz مدوله کنی بعد بدیش به led فرستنده و اونور توی گیرنده با یه آی سی گیرنده مادون قرمز مثل TSOP1136 خروجی سریالو بدی به پایه RXD میکرو .
      برای ساختن فرکانس 36KHz هم می تونی از pwm تایمر یک استفاده کنی.
      http://www.4shared.com/photo/c9HTYGud/ir_online.html
      من خودم تاحالا همچین کاری نکردم ولی فکر کنم با این روش جواب بده :nerd:
      از جوابت ممنون دوست من ولی فکر می کنم منظورما شما متوجه نشدی!!
      من با نحوه ی خواندن شماره ها مشکل دارم یعنی نمی دونم چطور میشه توسط مادون قرمز داده ای را خواند مثلا یکسری عدد!!شما پیشنهادی داری؟

دیدگاه

ببخشید من درست متوجه نشدم یعنی شما نمیدونید با چه سنسوری بگیرید ؟؟؟؟ یا نمیدونید چی جوری با یه میکروی دیگه بگیرید ؟؟؟؟ یا این که نمیدونید چی جوری کد های گرفته شده را تشخیص دهید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ oo: oo:
        practice make perfect

دیدگاه

نوشته اصلی توسط soroosh.m
          ببخشید من درست متوجه نشدم یعنی شما نمیدونید با چه سنسوری بگیرید ؟؟؟؟ یا نمیدونید چی جوری با یه میکروی دیگه بگیرید ؟؟؟؟ یا این که نمیدونید چی جوری کد های گرفته شده را تشخیص دهید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ oo: oo:
          من نمیدونم با چه سنسوری می شه این کار را کرد و نحوه ی کار چه طور هست..ممنون از پاسختون

دیدگاه

با سلام
            این اعداد که میگین چی هستن ؟
            یک چیزی مثل دیتکت کردن دکمه های ریموت کنترل تلوزیون؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojtaba_led
              با سلام
              این اعداد که میگین چی هستن ؟
              یک چیزی مثل دیتکت کردن دکمه های ریموت کنترل تلوزیون؟
              نه دوست من...قصد کلی من اینه که بتونم کیلومتر ماشین های قدیمی را به دیجیتال تبدیل کنم!! ولی بدون هیچ دستکاری مکانیکی....
              به این عکس دقت کنید:

من می خوام اون شمارنده وسطشو بدون هیچ دستکاری مکانیکی بخونم شما پیشنهادی داری؟

دیدگاه

فکر کنم منظور ایشان ساختن صفحه کلید 12 کلیدی ( اندازه صفحه کلید تلفن یا ماشین حساب ) حالت لمسی با استفاده از مادون قرمز
                ( مثلا بدون قطعات مکانیکی جهت قطع و وصل جریان و با عمر بسیار زیاد و با دوام در مقابل زنگ زدگی )
                تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
                  فکر کنم منظور ایشان ساختن صفحه کلید 12 کلیدی ( اندازه صفحه کلید تلفن یا ماشین حساب ) حالت لمسی با استفاده از مادون قرمز
                  ( مثلا بدون قطعات مکانیکی جهت قطع و وصل جریان و با عمر بسیار زیاد و با دوام در مقابل زنگ زدگی )
                  نه دوست من توی پست قبلی توضیح دادم لطفا اگر راهی به نظرتون میاد من را در جریان بزارید ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nta_xyz
                    به این عکس دقت کنید:
                    ببخشید آدرس عکستون فیلتره اگه میشه یک جایه دیگه پلود کنید تا بهتر متوجه بشیم چکاری می خواهید انجام دهید
                    ولی بازم تا اونجا که از گفته شما بر میاد باید یجوری از اون صفحه شمارنده که اعداد رو نشون می ده یک عکس یا یجورایی عمل اسکن انجام بگیره و سپس با پردازش تصویر ببینیم اون اعداد چی هستن

من بعید میدونم با مادن قرمز بشه یه همچین کاری کرد نمیدونم شاید اونجوری اعداد رو اسکن می کنید؟
                    بنظرم شما به یه چیزی مثل این دستگاه های بار کد خون احتیاج دارید.

دیدگاه

ببخشید آدرس عکستون فیلتره اگه میشه یک جایه دیگه پلود کنید تا بهتر متوجه بشیم چکاری می خواهید انجام دهید
                      ولی بازم تا اونجا که از گفته شما بر میاد باید یجوری از اون صفحه شمارنده که اعداد رو نشون می ده یک عکس یا یجورایی عمل اسکن انجام بگیره و سپس با پردازش تصویر ببینیم اون اعداد چی هستن

من بعید میدونم با مادن قرمز بشه یه همچین کاری کرد نمیدونم شاید اونجوری اعداد رو اسکن می کنید؟
                      بنظرم شما به یه چیزی مثل این دستگاه های بار کد خون احتیاج دارید.
                      این دیگه فیلتر نیست:

دقیقا نظر من هم دستگاهی مثل همون بار کد خون هاست ولی به جاش این اعداد رو بخونه...من مادون قرمز را همینجوری گفتم فکر کردم شاید بشه از طیف نور استفاده کرد...ولی اگر کسی بدونه اون بار کد خون دقیقا چی هست و چطوری کار می کنه به احتمال زیاد میشه واسه این کار هم یکیشو شبیه سازی کرد!!

دیدگاه

تا اونجا که من می دونم بار کد خون ها در واقع یک نوع اسکنر دستی هستند و فقط عمل اسکن رو انجام می دهند
                        و کار اصلی داخل کامپوتر انجام میشه و اون هم در واقع پردازش تصویر هست!
                        البته بعضی هاشونم هم به صورت تگ مغناطیس هستند که با استفاده از مناوری rfid اطلاعات رو در آن ها ذخیره و بازیابی می کنند.

دیدگاه

تا اونجا که من می دونم بار کد خون ها در واقع یک نوع اسکنر دستی هستند و فقط عمل اسکن رو انجام می دهند
                          و کار اصلی داخل کامپوتر انجام میشه و اون هم در واقع پردازش تصویر هست!
                          البته بعضی هاشونم هم به صورت تگ مغناطیس هستند که با استفاده از مناوری rfid اطلاعات رو در آن ها ذخیره و بازیابی می کنند.
                          یعنی یک عکی از بارکد می گیره و بقیه کار را کامپیوتر می کنه؟
                          شما طریقه اسکن کردن این بارکد خوان ها را میدونیدچه طور هست من می خوام یکی مثل اون بسازم که به اون شماره را اسکن کنه و تو این مورد من می تونم بقیه پردازش را توسط کامپیوتر انجام بدم....

دیدگاه

نه بارکد عکس نمی گیره
                            اون با ارسال نور لیز ( حالت جاروب به عرض مثلا 5 سانت ) و بازگشتن یا بازنگشتن نور عرض نوارهای سیاه را محاسبه میکنه و طبق استاندارد ها اعداد بارکد را محاسبه می کنه
                            شما به پردازش تصویر نیاز داری
                            در ضمن این کار را برای چی می خواهی انجام دهی شاید راه حل مناسب تری باشه ؟
                            تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                            داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nta_xyz
                              یعنی یک عکی از بارکد می گیره و بقیه کار را کامپیوتر می کنه؟
                              شما طریقه اسکن کردن این بارکد خوان ها را میدونیدچه طور هست من می خوام یکی مثل اون بسازم که به اون شماره را اسکن کنه و تو این مورد من می تونم بقیه پردازش را توسط کامپیوتر انجام بدم....
                              یعنی میخوای واسه هر ماشین قدیمی یدونه سیستم بزاری فقط برای دیجیتال کردن کیلومتر!!!؟؟؟
                              شما اگه بگی واسه چی میخوای راحت تر هست انجامش
                              نشان دادن کارکرد ماشین؟ چه مدل هایی؟ یه مقدار بیشتر توضیح بده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X