ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2010/12/12
    ايران
    45
    1

روش های راه اندازی موتوهای سنکرون ac و روش های عیب یابی موتور های dc

سلام این فریاد کمک یه الکترونیکی از شما قدرتی هاست . :nice: بابا مارو چه به قدرت ولی گیر کردیم تورودروایسی پس اگر کسی در رابطه با این دو موضوع چیزی داره خواهشا دریغ نکنه خیلی هم فوریه و حداقل 10 صفحه درست درمون درباره ی هر کدام از موضوع ها باید مطلب جمع کنم و تا ساعت 12 سه شنبه هم وقت دارم اینترنت رو گشتم ولی چیز باحالی گیرم نیومده و در اخر باید بگم وای :angry: کمک :cry2:
    وقتي به نعمتآ*ها عادي نگاه ميآ*كنيد حجاب عادت شما را كور ميآ*كند.
    کلید همه بدبختیآ*ها در دو چیز است؛ تنبلی و بیآ*حوصلگی.
    حضرت امیر علیه السلام فرمودند: کسی که چشم فکر خود را بیدار نگه میآ*دارد به اوج خواستهآ*های خود میآ*رسد .
    اگر کسی توانست تو را تحریک حسادت کند و یا تو را عصبانی کند و در همین دنیا توانست به تو فشار وارد کند درواقع این فشار نشانه فشار قبر توست چرا که نفس تو همان قبر توست
    2010/04/09
    اسلامشهر
    1,499
    35

پاسخ : روش های راه اندازی موتوهای سنکرون ac و روش های عیب یابی موتور های dc

متاسفانه به خاطر جذابيت كم كه البته اين جذابيت كم رشته قدرت به خاطر گرون بودن تجهيزاتش هست وشما نميتونيد مثلا با يك هزينه خيلي كم در حد دانشجويي يك آزمايشگاه درست كرد تا بشه تو اين زمينه بيشتر كار كرد
    معمولا داخل ايران افراد كمي دنبال پژوهش در شاخه قدرت ميرن از اينرو مطالب در مورد مباحث برق قدرت در وب به نسبت خيلي كم هستند و اكثرا هم قديمي به همين خاطر وقتي كه من وصل ميشم به اينترنت و تو گوگل مي نوسيم برق فقط مباحث مربوط به الكترونيك كه به خاط ارزون بودن تجهيزاتش فراگير تر هست مي ياد بالا
    از ائن طرف توي دانشگاه كه قربونش بريم مگه مسئول آزمايشگاه آز ماشين مي زاره به اين ماشين ها دست بزني
    ما فقط مونتاژ مي كرديم و خودش مي يومد آزمايش رو انجام مي داد و ما هم فقط جدول پر مي كرديم كه خدايي نكرده به ماشين ها آسيبي نرسه
    البته ما هم يه بار قصر در فتيم چرا كه نزديك بود يه ژنراتور dc رو بفرستيم هوا!
    2010/12/12
    ايران
    45
    1

قربان دانشجوها با این همه درداشون برم اما الان درد من این دو تاموضوع هست و تا نتیجه نگیرم ولکن نیستم حالا می خواد یه دانشجو جواب بده یا یه دکتر بالاخره یه نفر باید باشه که بتونه جواب بده یانه؟
    در ضمن تواینترنت حدودا 6 ساعته دارم میگردم البته فارسی و جالب اینه که هر چی سنکرون می گردم موتور القایی به من جواب میده . حالا چی بگم درد ما چیست؟

البته لطفا از موضوع خارج نشیم و دوستان لطفا پاسخ بدن . دغدغه پاسخگویی داشته بان. :nerd: مهندسین بجنبین سال کار مضاعف گذشت اما ما ها که هستیم و راه هنوز ادامه داره.
    حضرت امیر علیه السلام فرمودند: کسی که چشم فکر خود را بیدار نگه میآ*دارد به اوج خواستهآ*های خود میآ*رسد .
    اگر کسی توانست تو را تحریک حسادت کند و یا تو را عصبانی کند و در همین دنیا توانست به تو فشار وارد کند درواقع این فشار نشانه فشار قبر توست چرا که نفس تو همان قبر توست
    2008/12/08
    214
    2

توی کتاب چاپمن فصل مربوط به موتورهای سنکرون، روش های راه اندازی رو گفته. همینا رو برداری فکر کنم 10 صفحه بشه! روش هایی مثل : راه اندازی موتور با کاهش فرکانس الکتریکی - راه اندازی موتور به وسیله گرداننده اولیه خارجی - راه اندازی موتور با استفاده از سیم پیچی های میرایی.
    عیب یابی dc رو نمیدونم.
    شاید تو این فرصت کم یکی پیدا شه و کمک کنه!
    HELLO WORLD
    2010/12/12
    ايران
    45
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط elec-boy
    توی کتاب چاپمن فصل مربوط به موتورهای سنکرون، روش های راه اندازی رو گفته. همینا رو برداری فکر کنم 10 صفحه بشه! روش هایی مثل : راه اندازی موتور با کاهش فرکانس الکتریکی - راه اندازی موتور به وسیله گرداننده اولیه خارجی - راه اندازی موتور با استفاده از سیم پیچی های میرایی.
    عیب یابی dc رو نمیدونم.
    شاید تو این فرصت کم یکی پیدا شه و کمک کنه!
    ممنون از پاسخ شما ولی این سه روشی رو که گفتید فقط چند خط بیشتر نیست ودراینترنت هم چند خط بیشتر نیست که نصف صفحه ام نمی شود اگه بیشتر اطلاعات دارید بسم الله . اگه فایل داکیومنت هم باشه چه بهتر
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5