اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی درمورد راه اندازی پمپ به کمک رله؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی درمورد راه اندازی پمپ به کمک رله؟

سلام دوستان من میخوام یک پمپ 12 ولت رو به کمک رله روشن و خاموش کنم. در زمینه انتخاب رله که 12 ولت یا 5 ولت باشه و همچنین نحوه اتصالش نیاز به کمک شما عزیزان دارم. لطفا راهنمایی کنید. در ضمن تغذیه رله باید جدا باشه یا نه؟

پاسخ : راهنمایی درمورد راه اندازی پمپ به کمک رله؟

با سلام
    دوست عزیز در موقع انتخاب رله شما باید ببینی جریان عبوری چقدر هست و با توجه به اون جریانی که بار می کشه و شما می خواهی بارت رو با رله درایو کنی رله ات رو انتخاب کنی
    البته ولتاژ هم مهم هست چرا که حد شکست ولتاژی رلعه رو نشون میده ولی ازاونجا که معمولا ولتاژ کاری پایین هست مگر در مواقع خاص مثل کلید زنی که ولتاژ به صورت لحظه ای افزایش و دباره کاهش پیدا می کنه اهمیت داره که این مسئله بیستر در سکسیونر ها نمود پیدا می کنه !
    پس اینکه ولتاژ بوبینش چقدر باشه بسته به کار شما داره مثلا شما ولتاژ کار مدارت توی یک قسمت 12 ولت باید از همین رله12 ولت استفاده کنی همین طور برای رله 5 ولت
    تغذیه رو هم سعی کن جدا کنی چرا که اگه با میکرو کار میکنی امکان اینکه نویز توی مدارت بندازه بیشتر میشه
    مثلا یک ترانس دوبل استفاده کن یک خروجی برای مدار پردازشگر و دیگر برای درایور هامثل رله
    در مورد نحوه اتصالش به چی؟

دیدگاه

با درود . . .
      با چی میخوای راش بندازی؟؟ میکرو؟؟؟
      برای انتخاب رله بیشتر به آمپرش باید نگاه کنی.
      پمپی که مورد نظر هست چند آمپر میکشه؟؟
      اگه در حدود 1 آمپر هست، از رله های 12 ولت 5 آمپر که تو بازار هست میتونی استفاده کنی(قیمت از 350 تومن الی 1200 تومن). خیلی هم عالی جواب میده.
      اگه توی مدار میکرو داری بله حتما باید جدا باشه و یه تجربه: به هیچ وجه ولتاژ راه اندازی رله رو از رگولاتور نگیرید.
      در دراز مدت به رگولاتور آسیب میزنه.
      درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
      بدرود . . .

دیدگاه

من با میکرو میخوام راه اندازیش کنم جریان هم حدود 2 آمپر میکشه.
        نحوه اتصال رله به میکرو رو نمیدونم. چون جاییی خوندم که مستقیما نمیشه رله رو به میکرو وصل کرد و باید از ترانزیستور و دیود استفاده کرد
        در مورد رله که فرمودید از 12 ولت استفاده کنم تا اونجایی که من میدونم رله 12 ولت ولتاژ تحریکش 12 ولته در حالی که ولتاژخروجی میکرو 5 ولته .چجوری میشه؟
        لطفا بیشتر توضیح بدید

دیدگاه

یعنی واقعا اینجا کسی نیست که بتونه به من کمک کنه؟ :cry:

دیدگاه

رله های 200 تومنی تو بازار تا 25 آمپر جواب میده فقط زود خال جوش میزنه بهتر با رله یک کنتاکتور که تا 500 آمپر هست رو روشن کنی ( از 5- 6 هزار شروع میشه ) برای رله هم یک ترانزیستور 30 تومنی 945 یا 2222 جواب میده
            تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
            داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

در مورد نحوه بستن مدار میشه بیشتر راهماییم کنید . اگر شماتیک مدار رو برام بزارید خیلی ممنون میشم. ضمن اینکه از چه مقاومت و دیودی باید استفاده کنم؟

دیدگاه

سلام
                خب اینکه کاری نداره:

دیدگاه

خیلی ممنونم دوست عزیز اگه بخوام از یه led استفاده کنم که موقع قطع و وصل رله خاموش و روشن بشه باید کجا بذارمش؟
                  2- حالا اگه بخوام رله ها رو با uln2003a فعال کنم باید چیکار کنم؟ ببخشید سوالام زیاد شد :redface:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X