اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغدیه من خود به خود گاها صفر میشه(منبع تغذیه تعیرات موبایل)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغدیه من خود به خود گاها صفر میشه(منبع تغذیه تعیرات موبایل)

با سلام
    با سلام من کارم تعمیرات موبایل هستش و الکترنیک و منبع تغذیه چیزی نمیدونم این منبع خود به خود گاها ولتاژش صفر میشه خاموش روشنش هم میکنم همون صفر میمونه باید چند دقیق خاموش کنم تا درست بشه
    میشه دقیقا بفرمایید من الان باید چیکار کنم ولتاژ رو الان نشون میده ولی یه مقدار که جریان بالا میره یا مثبت منفی به هم متصل میشه کلا صفر میشه و به زور باید باید خاموش روشنش کرد تا شاید درست بشه ممنون میشم کمکم کنید بد جوری موندم نمیدونم چیکار باید بکنم
    منبع من adak ps-152 هستش

با تشکر

پاسخ : منبع تغدیه من خود به خود گاها صفر میشه(منبع تغذیه تعیرات موبایل)

عزیزم مثبت منفی رو که اتصال کوتاه کنی ولتاژ صفر میشه و اگه منبعتون محافظ اتصال کوتاه نداشته باشه میسوزه
    در مورد اون یکی مشکل هم احتمالا منبع داغ میکنه و بعد از اینکه یه مدت خاموش هست خنک میشه و میشه روشنش کرد که احتملا در این منبع یا از رگلاتور های سری 78 استفاده شده یا 317 یا ... که وقتی اینا داغ بشن برای جلوگیری از سوختن خود به خود خاموش میشن
    راهش هم اینه که یبازش کنی و چند تا عکس از مدار بزاری تا بهت بگم کجا ها رو باید هیت سینک بزاری
    خود منبع فن داره؟

دیدگاه

ممنونم از شما
      دوست عزی من هیج از منبع تغذیه نمیدونم من قبلا با این منبع با ولتاز 4-5 ولت باطری گوشی رو شارژ میکردم ولی الان دیگه اینکار نمیکنه بعد چند ثانیه که بازری رو شارژ میکنم ولتاژ صفر میشه
      ممنون میشم دقیقا بفرمایید کدوم قطعه باید تعویض بشه و آیا بیرو میتونم تهیه کنم ؟

با تشکر

دیدگاه

این هم عکس از منبع :

دیدگاه

پاسخ : منبع تغدیه من خود به خود گاها صفر میشه(&#160

خوب تا از داخلش عکس نزاری که نمیشه چیزی گفت
          ولی اگه میخوای کارت سریع تر راه بیوفته و اذیت نشی به نظرم ببر بیرون واست تعمیر کنن

دیدگاه

منونم دو تا فقط روش آی سی داره روی اولی خط اول نوشته lm723cn روی اون یکی که کاملا شبیه همن که روش lm324m دو تا ای سی 14 پایه کنار همند
            ممنون میشم کمک کنید ایا این ایراد از این ای سی ها میتونه باشه ؟
            از خازن یا مقاوتی چیزی نمیتونه باشه ؟
            اصلا علتش چیه که اینجوری میشه

ببخشید زیاد اذیت میکنم

دیدگاه

داخلش بی متالی یا فیوز مغناطیس یا یچیزی مثل اون نداره؟

دیدگاه

چرا میتونه از خازن یا مقاومتی چیزی باشه اگه اهم متر داری تست کن
                به احتمال زیاد از این دو تا ای سی نیست اگه یه عکس بزاری از پشت و روی مدار بهتره

دیدگاه

معمولا ایرادهایی نظیر آنچه شما بیان کرده اید بیشتر ناشی از یک مشکل در اتصالات مدار است (هرچند می تواند ناشی از خرابی قطعات هم باشد). زیرا اگر قطعه اساسی در مدار خراب شده باشد، کمتر پیش می آید که مدار گاهی درست عمل کند و گاهی بصورت تصادفی خراب شود. مگر آنکه یک قانونمندی در این خرابی وجود داشته باشد و مثلا بعد از یک زمان مشخص از روشن شدن مدار، این اشکال بروز کند. مشکل شما می تواند ناشی از خرابی ولوم های روی منبع تغذیه باشد که بسیار مستعد خراب شدن هستند و یا مثلا به دلیل جدا شدن PCB و ایجاد قطعی در آن به علت فشار به یک قطعه ( مثلا به دلیل افتادن منبع تغذیه از ارتفاع) و یا حتی پوکی قلع باشد. به عنوان یک راه کار عملی در درجه اول به ولوم های روی دستگاه شک کنید و در صورت سالم بودن آنها، منبع را باز کنید و کلیه اتصالات آن را از نظر صحت مدارچاپی و لحیم کاری ها و مانند آن بررسی کنید.
                  اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                  دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                  برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                  وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                  قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                  اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                  ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

به مورد جالبی برخورد کردم این صفحه آلمینیومی که کناز بردش هستش یه کم گرم میشه بعد در حالتی که ولتاژ صفر میشه خازن بزرگ کنار اون دوتا ای سی رو تکون میدم ولتاز درست میشه
                    این خازن برای چیه و میتونه از این خازن بزگ باشه؟

دیدگاه

وهشا جواب بدین موقع آمپر بالاست این صفحه المینیومی داغ میکنه و ولتاز یهو صفر میشه و موقعی که خیلی داغ میکنه با تکون دادن خازن بزگ هم درست نمیشه

دیدگاه

پاسخ : منبع تغدیه من خود به خود گاها صفر میشه(&#160

عزیزم بالا هم که گفتم نباید منبع رو اتصال کوتاه کنی!
                        یا خازن خراب شده یا لحیم سردی داره شما اول خازن رو در بیار رو دوباره لحیم کن بعد اگه فرقی نکرد عوضش کن
                        ببین کدوم قسمت مدار گرم میشه واسش هیت سینک بزار
                        موقعی هم که داری باتری رو شارژ میکنی جریان رو محدود کن که زیاد جریان نکشه که هم باتریت خراب بشه هم منبع داغ کنه

دیدگاه

با درود . . .
                          دوست عزیز اگه مشکل با تکون دادن خازن در بعضی مواقع حل میشه به احتمال 90 درصد در پشت فیبر اتصالات پایه های قطعات شل شده.
                          هویه رو بردار و خودت یه بار دیگه خازن رو درجا لحیم کن.
                          شاید درست بشه.
                          اگه تونستی یه عکس از پشت و روی مدار داخل منبع بزار، خیلی کمک میکنه.
                          درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                          بدرود . . .

دیدگاه

این هم برد منبع

دیدگاه

خواهش میکنم جواب بدین
                              این برد المینیومی برای چیه و چرا داغ میکنه و باید چیکار کنم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X