اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالی درباره تعداد usart ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوالی درباره تعداد usart ؟

ایا AVR ایی هست که دارای 5 تا usart باشه؟ یا 4 تا کلا بیشتر از 2 تا هست؟
    ذكات علم ياد دادنه ....

پاسخ : سوالی درباره تعداد usart ؟

نوشته اصلی توسط majid.4206
    ایا AVR ایی هست که دارای 5 تا usart باشه؟ یا 4 تا کلا بیشتر از 2 تا هست؟
    به تعداد ین های ای وی آر میشه به طور نرم افزاری سریال تعریف کرد ولی وقفه خور نیستن و فقط توی avr های بزرگتر فقط 2 تا وقفه خور هستن

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

سری ATmega640/1280/2560 داری 4 تا پورت USART هستند ولی تعداد پایه ها و نوع Package شون لحیم کاری رو سخت میکنه.
      اسمایل، تومورو ویل بی وُرس

دیدگاه

سلام آقای قربانخانی عزیز
        من می خوام چند ماژول متفاوت رو با یک Avr مثلا mega64 با usart بهم وصل کنم در ضمن با codevision برنامه می نویسم در صورت امکان برام توضیح بدین آیا این امکان که به صورت نرم افزاری قضیه رو حل کنم هست یا نه و اصولا در چه مواقعی می شه به صورت نرم افزاری چند option رو به یک avr وصل کرد وآیا امکان استفاده از وقفه حداقل برای 2 دستگاه وجود داره یا نه در این حالت به طور کلی نمی شه از وقفه استفاده کرد
        ماژول های من شامل hmtr,sim900,usb port,eternet هست
        پیروز وپایدار باشی :smile:
        برای رسیدن به خوشبختی نیازی به تلاش بی وقفه نیست کافی است مثبت اندیشه کنید

دیدگاه

mega64 دو تا usart سخت افزاری داره که وقفه هم دریافت میکنند. بیشتر از اون رو باید نرم افزاری استفاده کنی.
          یه پیشنهاد هم اینه که یه میکروی کوچیک مثل mega8 بذاری کنار mega64 و اون سریال رو دریافت کنه و با یه پروتکل که تعریف میکنی داده ها رو موقع نیاز بده به mega64

دیدگاه

وقفه رو اگر مثل خیلی ها برای شروع یک کار زمانگیر و انجام کل اون کار در روتین وقفه استفاده میکنی که با دوتاش هم مشکل داری. چه رسد به 4 تا. ولی اگر درست کد بزنی مشکلت به نحوه تبادل اطلاعات و ارتباط با دستگاهها برمیگرده. مثلا فرض کن 10 تا دستگاه داری که میخوایی با سریال بهشون فرمان بدی. اگر فرض بر این باشه که این دستگاهها خودشون همینطوری اقدام به ارسال داده نمیکنن و شما میدونی دقیقا کدومشون اقدام به ارسال داده میکنه با روش های نرم افزاری هم براحتی میتونی این کنترل رو حتی با یک میکروی مجهز به یک سریال هم انجام بدی.

دیدگاه

من هنوز متوجه جواب شما دوستان نشدم فکر کنم سئوال واضح بود من یک میکرو mega64 دارم که در بردم از صفحه کلید وال سی دی استفاده شده تا اینجا همه چیز خوبه اما همانطور که همه می دونیم mega64 فقط 2 پورت سریال داره که یکیشو من به HMTR دارم و دومی رو به gsm modem اما این کافی نیست چون من هنوز یه HmR برای دریافت کد از ریموت و یک مموری برای sms ها و یک اتصال usb دارم که نمی دونم چیکار کنم البته usb من با mega 8 اتصال داره و از طریق سریال به میکروی اصلی لطفا کمک کنید و دقیقا برام یه شماتیک بکشید که چند hmtr (بالای 2 تا) وچند gsm باهم به یک پورت سریال نصب بشن من
              برنامه نویس کامپیوتر هستم و در مورد پورتها اطلاعات خوبی دارم اما توی avr با وجود اینکه زیاد با پورت سریال کار کردم توی این یکی موندم و وقت زیادی هم ندارم
              ممنون از لطف همه دوستان که من رو قابل دونسته و راهنمایی می کنند :applause:

دیدگاه

سلام دوست عزیز ، درسته میکرو ها محدود به 1 الی 2 UART هستن ولی شما میتوانید از USART و با استفاده از وقفه های INTx تعداد زیادی پورت RS232 داشته باشید .
                موفق باشید ...... :applause:
                دلا خو کن به تنهایی که از تنها بلا خیزد

دیدگاه

همونطوری که آقا نوید گفتن شما میتونی با استفاده از وقفه خارجی (برای خط دریافت) و یک پین دیگه یک سریال بسازی که البته تا حدودی هم وقفه خور باشه. البته بخاطر تداخل وقفه ها مجبوری روال های دریافت سریال های نرم افزاری رو به اسمبلی بنویسی. ضمنا اگر میشه سرعت تبادل اطلاعات رو برای این سریال ها روی 9600 محدود کن. تا وقت برای پردازش اطلاعات و کار بقیه سریال های نرم افزاری باقی بمونه. البته میتونی همونطوری که دوستان اشاره ای هم کردن میتونی از یکی دو تا میکروی دیگه کمک بگیری و یک شبکه مبتنی بر مثلا SPI ایجاد کنی و اطلاعات رو برای تبادل به بقیه میکرو ها بدی و از اونها بگیری. اگر خواستی فرم نرم افزاری رو استفاده کنی به یادداشت های سایت اتمل برای ساخت سریال نرم افزاری سر بزن. اما اگر خواستی میکروها رو شبکه کنی بگو تا یک شماتیک حدودی برات آماده کنم. (البته جواب گرفتنش با خودته :mrgreen: :twisted

دیدگاه

سلام به همه دوستان
                    از اینکه برای من وقت می گذارید ممنون
                    اگه امکان داره یه شماتیک کلی از اتصال 6 دستگاه با usart برام بگذارید من می خوام بدونم آیا می شه چند دستگاه رو به یک پایه usart وصل کرد یا نه وایا در این اتصال باید بین دستگاهها و میکرو از دیود استفاده کنم در ضمن اگه امکان داره یه سورس برنامه با کدویژن در مورد اتصال سریال به پایه های دیگه هم برام بگذارید
                    انشاالله بتونم لطف همه دوستان رو جبران کنم
                    :applause:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X