ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17
    2011/05/28
    24
    0

راه اندازي سخت افزاري arm sam7x256

با سلام:
    من ميخوام يك arm sam7x256 بردهاي اموزشي راه اندازي كنم ميخوام بدونم حداقل پايه هايي كه بايد اتصال بدم كدوماست و خازن هايي كه به كريستال 18.432 وصل ميشند مقدارشون چقدر بايد باشه همچنين مقاومت وخازنهاي pll بايد وصل بشن يا موقع برنامه ريزي ميكرو به اونها نيازي نيست من پايه هايي رو كه فكر ميكردم بايد وصل بشن همرو متابق datashit وصل كردم اما نه usb ميتونم پروگرم كنم و نه jtag تو jtag ميكرو نميشناسه تو usb هم پيغام not recognized ميده لطفا كمكم كنيد
    2009/06/06
    شيراز
    358
    90

پاسخ : راه اندازي سخت افزاري arm sam7x256

سلام .ممکنه استانداردی که پروگرمر jtag داره با استانداردی که طراحی کردید یکی نباشه.برای مثال پروگرم j-link و wiggler این سایت پایه nrst شماره 3 jtag در نظر گرفته شده اما بعضی جاهای دیگه پایه nrst پایه 15 jtag در نظر گرفته شده
    خازنای کریستال 10 یا 18 پیکو خوبه
    2010/06/24
    مشهد
    949
    15

شما اگه از همين هدر بردهاي فروشگاه تهيه کرديد، نياز به خازن pll، خازن کريستال، و بقيه چيزهايي که فرموديد نداريد. هيچ چيز خاصي براي پروگرم کردن با samba نياز نيست. همراه همين هدر برد يه کاغذ هست که توش مراحلي که لازمه انجام بديد تا به سيستم اون رو بشناسيد هست. فقط کافيه که پورت USB رو وصل کنيد
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.
    2011/05/28
    24
    0

سلام
    با تشكر از دوستان كه به اينجانب پاسخ دادند سخت افزار من به اين شكل است كه يك برد جهت تبديل و لحيم كردن ميكرو ساختم و به وسيله پين هدر به برد برد وصل كردم با راهنماييهاي دوستان موفق شدم كه ميكرو رو به نرم افزار hjtag بشناسونم اما موقع ريختن برنامه كليد چك رو كه ميزنم خطا ميده كه نميتونه حافظه فلش رو بشناسه در ضمن پروگرم jtag رو من اماده خريدم وساخت شركت noavaran است لطفا به من كمك كنيداز بس كه همه راههارو امتحان كردم اعصابم به هم ريخته در ضمن من يكي از بردهاي اماده 7s256 ساخت شركت rasa رو هم داشتم اون با usb ارتباط برقرار ميكرد اما به دليل اشتباهم خودم ميكروش سوخت من يك ميكرو خريدم و جايگزين كردم اما اونم درست نشد.
    2009/06/06
    شيراز
    358
    90

اگه ورژن نرم افزار hjtag شما قدیمی باشه این مشکل پیش میاد.چون ارم ها رویژن بندی دارن و رویژن های مختلف،ایدی فلششون فرق میکنه .توی اکثر دیتا شیتها نوشته.شما یا باید خودت id flash نرم افزار jtag رو برای ارمت تغییر بدی یا بری ورژن جدیدشو دانلود کنی
    2011/05/28
    24
    0

سلام
    با تشكر از راهنماييهاي دوستان من ورژن جديد H-JTAG رو نصب كردم اما پيغام خطا CANT HALT TARGET AND MAKE IT ENTER DEBUG STATEميده لطفا در صورت امكان راهنمايي بفرمايييد با تشكر
    2009/06/06
    شيراز
    358
    90

سلام.من هم بعضی وقت ها با این خطا روبرو میشم.ریشه ی اصلیشو پیدا نکرم اما مربوط به اجرای نرم افزار روی کامپیوتر هست.شما یه shortcut از نرم افزار jtag روی دکستاپ درست کنید و برای اجرای برنامه روی اون بزنید(وقتی برنامه بسته هست).اگه نشد برنامرو از توی همون فولدر اصلی اجرا کنید.اینجور کارارو بکن ببین نتیجه میده؟
    من خودم این کارارو میکنم درست میشه
    در ضمن ممنون میشم خبرشو بهم بدی
    2011/05/28
    24
    0

سلام بر دوستان خوبم:
    با تشكر از راهنماييهاي شما من اين كار رو كه فرموده بوديد انجام دادم و برنامه رو از فولدر اصلي اجرا كردم بعد از اون پيغام خطا عوض شد حالا پيغام time outميده موقع زدن كليد چك يا ريختن برنامه ممكن اين قضيه از همون شماره flash id باشه يا نه ؟ اگر من بخوام شماره فلش رو دستي وارد كنم بايد از كجا شماره اش رو بيارم تو ديتا شيت نبود در ضمن در موقع ارتباط jtag وضعيت كريستال چي ميشه بايد وصل باشه يانه تو ديتاشيت گفته xin رو به منفي وصل كنيم در ضمن تو ديتا شيت گفته پايه jtag sel ازاد باشه و tst-pgmen0-pgmen1 بايد به مثبت وصل شود ايا اين نوع سيم بندي درست است؟ با تشكر فروان از توجه و راهنماييهاي شما.
    2009/06/06
    شيراز
    358
    90

سلام توی همیه دیتا شیت ها ننوشته ،تو بعضی هاش نوشته.برای مثال من از دیتا شیت سری 7s عکس گرفتم و در زیر قرار دادم.برای 7x نداشتم اما سرچ کنی حتما گیرت میاد
    http://www.4shared.com/photo/3hQDsLfl/aa_online.html
    برای دستایبی به flash id و تغییر انها به فایل زیر برو
    C:\Program Files\H-JTAG\FDevice\AT91SAM
    حالا مثلا میخوای flash id 7s256 رو تغییر بدی.توی همون فایل درایورش هست.شما توی notepad بازش کن
    حالا اطلاعات زیرو توی note pad میبینی
    FLASH_TYPE=1
    FLASH_SIZE=256K
    FLASH_ID=0x270D0940
    FLASH_ADDRESS=0x0
    FLASH_ADDRESS2=0x100000
    SDRAM_ADDRESS=0x200000
    FLASH_SECTOR=1024x256
    FLASH_WIDTH=0/0/32
    FLASH_DRIVER=0/0/1
    الان رو بروی flash id یه مقداری نوشته که ممکنه با flash id من یکی نباشه.توی دیتا شیت flash id ها در میارم و اون قسمت رو تغییر میدم تا ببینم به کدوم میخوره مثلا به صورت زیر تغییرش میدم
    FLASH_ID=0x270B0941
    که یک flash id دیگه از 7s256 هست.حالا فایل notepad رو save میکنی و نرم افزار jtag رو از اول باز میکنی.در ضمن لازم نیست پایه هایی رو که گفتی زمین کنی و
    بین xin , xout باید کریستال باشه.و توسط دو خازن 10 پیکو هر دو پایرو به زمین وصل کن
    2011/05/28
    24
    0

با سلام :
    من خيلي دنبال ID FLASH 7X256 گشتم اما ظاهرا تو ديتا شيتها به نام ID FLASH چيزي پيدا نميشه من دارم از ارتباط با نرم افزار H-JTAG نا اميد ميشم ايا نرم افزار ديگه ايي براي ارتباط JTAG هست در ضمن اگه راهنمايي بفرمايين در ضمينه راه اندازي SAM-BA ممنون ميشم من به موازات JTAG رو SAM-BA هم كاركردم اما پيغام خطا ميده كه USB NOT RECOGNIZED در ضمن من تمامي مراحل شامل فعال كردن پايه ERASEوTEST وغيره رو انجام دادم اما نشد من به نرم افزار SAM-BAهم مطمئنم چون قبل از اينكه هدر بردم بسوزه كه ميكرو SAM7S256 روش بود با SAM-BA به راحتي ميتونستم ميكرو پروگرم كنم پيشاپيش از كمكهاي شما متشكرم.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17