اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد Bridge یا Parallel کردن آی سی هایی مثل TDA7294

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد Bridge یا Parallel کردن آی سی هایی مثل TDA7294

سلام.
    بنده قصد داشتم یه آمپلی با قدرت حدود 300 وات یا بیشتر درست کنم.
    جدای از آمپلی های قدرت ماسفت میخواستم بدونم میشه قدرت بالا از این آی سی ها گرفت.
    در دیتا شیت 3 آی سی TDA7294 و LM4780 و LM3886 متوجه شدم Bridge یا Parallel ذکر شده.
    به خاطر حجم کوچیکشون برای من باورش سخته قدرت بالایی داشته باشن.
    اصلا کدوم یکی مناسب ترند قیمت پایین تر و کیفت بهتری ارائه میدن.

لطفا راهنمایی کنید فقط میشه دو ای سی رو با هم Bridge یا Parallel کرد یا تعداد مهم نیست و این که بار خروجی چطور تعیین میشه چون در توضیح زیر بار 16 اهمی برای حداکثر توان عنوان شده.

در مورد منبع تغذیه و جریان مورد نظر هم اگر توضیح بدید ممنون میشم.
    با تشکر.

پاسخ : راهنمایی در مورد Bridge یا Parallel کردن آی سی هایی مثل TDA7294

سلام سالار جان این فروم همینطوریه تا بهت جواب بدن پیرت میکنن 10 تا بازدید نامردا هیچ کدوم جواب ندادن،عوضش تا بخوای کل کل میکنن،سوال میپرسیی،pm میدی انگار نه انگار ... :cry2: :cry2: :cry2:
    رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
      سلام سالار جان این فروم همینطوریه تا بهت جواب بدن پیرت میکنن 10 تا بازدید نامردا هیچ کدوم جواب ندادن،عوضش تا بخوای کل کل میکنن،سوال میپرسیی،pm میدی انگار نه انگار ... :cry2: :cry2: :cry2:
      hs خان دمت گرم دیگه حالا ما شدیم نامرد

و اما جناب سالار ! ببین اگه قدرت و کیفیت و هزینه کم از ایسی میخوای برو سمت ایسی های STK
      بدون نویز ولی حساس به اتصال کوتاه خروجی صدا اگه یک لحظه اتصال کنن میسوزه حتما باید از فیوز استفاده شه
      در ضمن استریو هم هست مدل 150 وات استریو هم داره ( هر کانالش 150 وات ) این دیتاشیتش ::

http://up.iranblog.com/images/shrm83qin0b3es4uy14u.pdf
      AV Maziton 100
      Render By Artlantis Studio
      [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

سلام........قدرتش اگه خیلی نباشه مطمعنا کم هم نیست ..... مدار هم جواب میده ..قبلا تست شده........ کیفیت هم در نوع خودش خوبه....
        در مورد lm3886 که رقیب tda7294 هست تا جایی که میدونم قیمتی بین 2 تا 3 برابر tda7294 داره ...........واگه بازم قیمتها هر جا هرجا نباشه حدود 2500 تا 3000 تومان قیمت 7294 هست................ جریانت هم که تو دیتاشیت نوشته مثلا 150 وات تقسیم بر 50 ولت میشه 3 امپر و......
        .........................
        نه .......میشه چندین ایسی tda را با هم جوری بست و بریج کرد که توان بالاتر هم بره .............

اینم یه خارجی که ازش یه استریو ساخته 300 وات........ببین صداش به دلته............
        :NO:
        http://www.4shared.com/folder/ZgCx9xl-/_online.html
        ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

نه جناب مازیار منظورم اصلا شما نبودید...
          ممنون از دیتا شیتی که گذاشتید تا حالا همچین stkیی ندیده بودم. :eek:
          رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
            نه جناب مازیار منظورم اصلا شما نبودید...
            ممنون از دیتا شیتی که گذاشتید تا حالا همچین stkیی ندیده بودم. :eek:
            نه دیگه گفتی نامرد شوخی کردم نوکرتم هستم
            آره خیلی خفنه تازه 180 وات استریوش هم هست oo: ولی فکر نمیکنم تو ایران باشه
            AV Maziton 100

دیدگاه

یه سری هم به این لینک بزنید برای TDA7294
              http://www.daneshmandkit.net/index.php?productID=172

رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziyar123
                hs خان دمت گرم دیگه حالا ما شدیم نامرد

و اما جناب سالار ! ببین اگه قدرت و کیفیت و هزینه کم از ایسی میخوای برو سمت ایسی های STK
                بدون نویز ولی حساس به اتصال کوتاه خروجی صدا اگه یک لحظه اتصال کنن میسوزه حتما باید از فیوز استفاده شه
                در ضمن استریو هم هست مدل 150 وات استریو هم داره ( هر کانالش 150 وات ) این دیتاشیتش ::

http://up.iranblog.com/images/shrm83qin0b3es4uy14u.pdf
                سلام........قدرتش اگه خیلی نباشه مطمعنا کم هم نیست ..... مدار هم جواب میده ..قبلا تست شده........ کیفیت هم در نوع خودش خوبه....
                در مورد lm3886 که رقیب tda7294 هست تا جایی که میدونم قیمتی بین 2 تا 3 برابر tda7294 داره ...........واگه بازم قیمتها هر جا هرجا نباشه حدود 2500 تا 3000 تومان قیمت 7294 هست................ جریانت هم که تو دیتاشیت نوشته مثلا 150 وات تقسیم بر 50 ولت میشه 3 امپر و......
                .........................
                نه .......میشه چندین ایسی tda را با هم جوری بست و بریج کرد که توان بالاتر هم بره .............

اینم یه خارجی که ازش یه استریو ساخته 300 وات........ببین صداش به دلته............
                http://www.4shared.com/folder/ZgCx9xl-/_online.html
                سلام.
                اول از همه دوستانی که راهنمایی کردن تشکر ویژه ای دارم .

بنده خودم واقعا آی سی های STK رو دوست دارم و چندین نمونش رو درست کردم .
                ولی قدرت بیشتر میخوام مثلا STK412-150 یا STK412-170 قدرت خوبی دارند ولی حدس میزنم قیمت بالایی داشته باشند حساس به اتصال کوتاه هستند و تغذیه متقارن 95 ولت نیاز دارند که فکر کنم هزینه خود آی سی ترانس تغذیه و خازن های فیلتر مورد نیاز زیاد بشه.
                آیا میشه مثلا 4 تا TDA7294 با هم Bridge کرد و 8 تا رو به صورت استریو.
                بار خروجی و جریان مورد نیاز به چه صورت میشه؟
                مرسی از همه.

دیدگاه

ببین حالا نمیدونم 4 تا رو میشه بریج کرد یا نه ولی 2 تا رو تو دیتاشیتش زده ( تو دیتاشیتش زده 100 وات و ولتاژ 40 ینی راسته ؟؟ منظورم اینه که واقعا 100 وات میده ؟؟)
                  :eek: :eek:

تو دیتاشیت در مورد بریج گفته که اگه ولتاژ 25 ولت بزنی قدرت خروجی رو بار 8 اهم میشه 150 وات
                  اگه ولتاژ 35 ولت بزنی قدرت خروجی رو بار 16 اهم میشه 170 وات

اگه دیتاشیتشو نداری بگو پ کنم
                  AV Maziton 100

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی در مورد Bridge یا Parallel کردن آی سی هایی &#16

با سلام خدمت دوستان عزیز
                    خوب اینم یه عکس که از هر مطلبی گویاتره
                    با این روش میشه دوتا از این آی سی ها رو برای کسب قدرت بیشتر باهم بکار گرفت
                    قربون روی گل همتون برم
                    تا توانی رفع غم از چهره ای غمناک کن***در جهان گریاندن آسان است اشکی پاک کن

دیدگاه

داشتیم آقای شهریار... ممنون باشه مزاحم نمیشیم.
                      رازي در کار نبود

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی در مورد Bridge یا Parallel کردن آی سی هایی &#16

با سلام دوباره خدمت عزیزان
                        همتون خیلی گلید
                        ببخشید بابت اون حرفها علتش رو تو تاپیک پری آمپلی و تن کنترل سونی خدمتتون گفتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SaLaR_GTO
                          سلام.
                          اول از همه دوستانی که راهنمایی کردن تشکر ویژه ای دارم .

بنده خودم واقعا آی سی های STK رو دوست دارم و چندین نمونش رو درست کردم .
                          ولی قدرت بیشتر میخوام مثلا STK412-150 یا STK412-170 قدرت خوبی دارند ولی حدس میزنم قیمت بالایی داشته باشند حساس به اتصال کوتاه هستند و تغذیه متقارن 95 ولت نیاز دارند که فکر کنم هزینه خود آی سی ترانس تغذیه و خازن های فیلتر مورد نیاز زیاد بشه.
                          آیا میشه مثلا 4 تا TDA7294 با هم Bridge کرد و 8 تا رو به صورت استریو.
                          بار خروجی و جریان مورد نیاز به چه صورت میشه؟
                          مرسی از همه.
                          با سلام
                          اتفاقا دوست عزیز این آی سی ها خیلی حساس هستند و خیلی زود می سوزند این آی سی ها در سی دی های شرکت سامسونگ در چند مدل استفاده شده و خودم شخصا خیلی ازشون رو عوض کردم
                          آی سی های stk نسبت به اتصال کوتاه محافظت شده هستند و قیمتهای خیلی بالایی ندارند به نظر من اونا اصلا با این سری آی سی ها حتی قابل مقایسه نیست از هیچ نظر

دیدگاه

راستش من فکر کنم آخرش به این سوال جواب داده نشد.
                            نه نمیشه بیش از دو مدار رو بریج کرد.
                            پارالل کردن رو شخصاً انجام ندادم ولی فکر کنم بیشتر جریان دهی در امپدانس پایین رو جواب بده نه افزایش قدرت.
                            خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

سلام به همه
                              آقا من یه STK4392 دارم که صداش رو وقتی کم میکنم صدا خراب میشه کاری با این ندارم میشه به طریقی من دو کانال این امپ رو با هم جمع کنم و بدم به یه بلندگو ؟ این امپ 15*2 قدرت داره می خام 30 وات منو بشه می همچین کاری کرد؟ اسم این کار چیه؟
                              از ای سی ش استفاده نمیکنم چون اون مشکل رو داره می خام یه امپ ضعیف برای ساب بسازم اگه بشه :sad:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X