اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بدست آوردن بزرگترین مقدار در بیسکام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بدست آوردن بزرگترین مقدار در بیسکام

با سلام یه سوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنید فرض کنید سه تا متغییر داریم a,b,c میخواهیم هرکدام از بقیه بزرگتره را درمتغییری به نامd قرار بدیم چطوری میشه بین این سه بزرگترین را به دست آورد زبان برنامه بیسکام میباشد ممنون از راهنماییتون

پاسخ : بدست آوردن بزرگترین مقدار در بیسکام

با 3 تا شرط مرکب میتونی به راحتی این کار و انجام بدی
    If A > B And A > C Then D = A

If B > A And B > A Then D =B

If C > A And C > B Then D = C
    The harder I work, the luckier I get

دیدگاه

ممنون از پاسخت خودمم همین کاررا کردم میخواستم بدونم تو بیسکام دستور مستقیم برای اینکار نداره که ظاهرا نیست و باید از همین روش استفاده کرد حالا یه مشکل دیگه دارم من میخوام یه متغییر که از نوع single را با یه متغییر از نوع word مقایسه کنم اما ارور میده متغییر single عدد اعشاری باید چه کار کنم؟ممنون از راهنماییتون

دیدگاه

با سلام
        می تونید از دستور max و min برای پیدا کردن ماکزیمم و مینیمم مقدار موجود در یک متغیر چند بعدی (آرایه ای ) استفاده کرد خروجی این دستور ها شماره آرایه و مقدار موجود در آن ها که دلالت بر بیشترین و کمترین مقدار هست دارند.
        البته فقط برای متغیر های از نوع بایت و word قابل استفاده هستند!

Dim ar(5) As Word ,Idx As Word , m As Word
        MAX(ar(1), m ,idx)

ar(1):آرایه ای که مقایسه مقادیر آرایه ها از آن به بعدشروع میشود .
        m : ماکزیمم مقدار در داخل این متغیر قرار می گیرد.
        idx : شماره آرایه ای که بیشترین مقدار در داخل آن هست داخل این متغیر قرار می گیرد.

Dim ar(5) As Word ,Idx As Word , m As Word
        MAX(ar(1), m ,idx)

ar(1):آرایه ای که مقایسه مقادیر آرایه ها از آن به بعدشروع میشود .
        m : مینیمم مقدار در داخل این متغیر قرار می گیرد.
        idx : شماره آرایه ای که کمترین مقدار در داخل آن هست داخل این متغیر قرار می گیرد.
        نوشته اصلی توسط زوار
        من میخوام یه متغییر که از نوع single را با یه متغییر از نوع word مقایسه کنم اما ارور میده متغییر single عدد اعشاری باید چه کار کنم؟
        خوب شما قبل از مقایسه متغیر word رو داخل یک متغیر از نوع single بریزید بعد مقایسه کنید!

دیدگاه

خوب شما قبل از مقایسه متغیر word رو داخل یک متغیر از نوع single بریزید بعد مقایسه کنید!
          ممنون از پاسخت یعنی نمیشه دو متغییر را اینجوری مقایسه کرد وباید حتما این کاررا انجام داد؟

دیدگاه

ببین دوست عزیز اگر مقایسه یک عمل بایت به بایت یا بیت بیت باشه 16 بایت دوم SINGLE رو با چی مقایسه کنه
            در ضمن WORD یک متغیر بدون علامت هست اما SINGLE با علامت هست!
            بنابراین در هر صورت باید یک رو به دیگری تبدیل کنیم که مسلما باید WORD رو به SINGLE تبدیل کنیم حالا به هر روشی که جواب میده!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X