اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ردیابی و کشف فرستنده ها توسط مخابرات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ردیابی و کشف فرستنده ها توسط مخابرات

سلام به دوستان : درباره اینکه اگه فرستنده ای را درست کنیم و مورد استفاده قرار بدیم (پرقدرت) توسط اداره مخابرات دستگیر یا حالا مورد تذکر واقع می شیم

وسوال اصلی من اینکه چطوری مخابرات فرستنده ما را جستجو میکنه و پیدا میکنه

فرض کنیم یه فرستنده 100 واتی 27MHZ با اوسیلاتور کریستالی داریم و فیلتر های خروجی را طوری طراحی کردیم که عملا تمامی هارمونیک ها به طوری تضعیف شده که بردشون بیشتر از 500 متر نباشه و با فرض این که در شعاع 500 متری هیچ اخلالی و سازمانی که باعث مزاحمت روی بیسماشون باشه نباشه و فقط یک موج پر قدرت روی 27MHZ داشته باشیم به نظر شما مکان فرستده چگونه کشف میشه

البته فکر نمی کنم بشه با خاصیت جهت یابی دوپلر استفاده کرد چون از اسیلاتور کریستالی استفاده کردیم

به این هم توجه کنید خیلی از تلفن بیسیما که به طور غیر مجاز توسط افراد مورد استفاده قرار میگیره بردشون به 10 کیلومتر هم میرسه من اینا به صورت عملی تجربه کردم ( چند سال پیش گیرند این تلفنا رو درست کردم) خوب اگه فرستنده برد بلند را اداره مخابرات باهاش مخالفه باید به این دسته افراد هم تذکر داده بشه ولی یک نفر ممکنه سالها از این تلفنا استفاده کنه و هیچ مشکلی هم براش پیش نیاد (البته پهنای باند این تلفن ها خیلی باریکه)
    میگن اگه 2SC1972 گیرت نمیاد برو از اینا که تلفن بیسیم تعمیر میکنن بخر این یعنی 10 الی 14 وات توان روی 120MHZ که اگه همچین چیزی دست کسی باشه ما فکر میکنیم که به زودی توسط عوامل دولتی تذکر جدی دریافت میکنه و حتی ممکنه که دستگیر بشه

از دوستان با تجربه میخوام که نظرشونا درباره روش های مختلف کشف فرستده ها توسط اداره مخابرات که به نظرشون میرسه را مطرح کنن

با تشکر

--------------------------- --------------------------

پاسخ : ردیابی و کشف فرستنده ها توسط مخابرات

با 100 وات میخوای چکار کنی
    مگه میخوای لامپ بیسیم روشن کنی
    شما اگه برا بیسیم بخوای با .5 وات و یم وات هم کارت راه میفته
    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

به هر صورت وقتی تشعشع وجود داره کشف منبع تشعشع هم امکان داره
      وقتی در دو محل مختلف جهت ارسال تشعشع رو پیدا کنند خب محل تلاقی او دو تا میشه محل فرستنده تون

دیدگاه

بهد از مدت ها ..............

باسلام : پس چرا کسانی هستند که مدت های زیاد با تلفن بیسیم با برد بالا استفاده میکنن ولی هیچ وقت تذکری از سازمان های مربوطه دریافت نکرده اند

آیا میشه گفت اراده ای از طرف سازمان های مربوطه در این زمینه وجود نداره

ایا از بین دوستان خودتون کسی را سراغ دارید و خودتون دیدید که برای همچین کاری دستگیر یا تذکر گرفته اند
        --------------------------- --------------------------

دیدگاه

سلام
          من فکر میکنم که اکثر این تلفن ها از باند فرکانسی آزاد استفاده میکنند یعنی اون محدوده از فرکانس برای هیچ سازمانی نیست و برای کاربردهایی مثل تلفن و ... در نظر گرفته شده است
          یه مثال دیگه فرکانس 2.4GHz که برای بلوتوث و wifi و ... استفاده میشه
          اگه که اشتباه میگم بهم بگین

:read:
          نمیدونم چی بگم
          نکاتی در رابطه با Altium Designer 6.9
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=42247.15

دیدگاه

من 4 سال سنالو داشتم ولی آنتن تلسکپی بالای پشت بام رو وصل نکرده بودم بردش با این وضع و در خط صاف با مانع ( خانه های مردم) 300 متر بود و بعد از 300 متر دیگه همو نمیدیدن.

یه بارم آنتنشو وصل کردم فاصله ای بین میدان انقلاب و ستارخان ( سه راه تهران ویلا) رو جواب داد! بعد 4 سالم فروختمش به یه شهرستانی .

دیدگاه

سلام
              من زمانی تو مخابرات کارآموز بودم یه ماشین های استیشن بود که توش دستگاههای مخابراتی بود نمیدونم چی و میچرخید و فرکانسهای غیر مجاز و مبداً شون رو شناسایی میکرد :biggrin:
              به اون تلفن ها هم یادمه گیر میدادن..
              مسئول اینکارا سازمان تنطیم مقررات رادیویی اونا یه جدول فرکانسی دارن که تقسیم شده برای ادارات و ارگانها و سازمانهای مختلف ,بعضی هاشم آزاده مثلاً یه شرکت میخواد بیسیم داشته باشه با مجوز اونا بهش یه محدوده میدن..
              حالا خلاصه دیگه هردستگاهی که تو محدوده اونا باشه بهش گیر میدن
              تو سایتش لینکه جدول داره
              http://www.cra.ir/Portal/Home

دیدگاه

سلام
                تا شما شاکی خصوصی نداشته باشی یا یه جوری مزاحم کسی نشی کسی بیکار نیست بیاد شما رو پیدا کنه
                مگر این که یه دستگاهی داشته باشی که مداوم با اون کار کنی (حد اقل روزی 1 ساعت )
                اون موقع شاید بیان بگردن پیدا کنن شما رو
                اون موقع شما میفرستن دادگاه و اونوقت بستگی به جرم شما ممکنه مجازاتهای مختلفی برای شما منظور بشه

در هر صورت سعی کن بچه خوبی باشی کانال اداره یا شرکتی رو بیخودی اشغال( اشغال به معنای زباله) نکنی دیگه

دیدگاه

سلام
                  در سیستم های جنگ الکترونیک یه سری گیرنده هایی هست به نام انتن جهت یاب (df)که فقط جهت سیگنال فرستنده رو نشون میده و این سیستم ها غالبا سیار هستند
                  وقتی سه تا از این سیستم ها با هم شبکه بشه که هر کدوم تو یه مکان خاصی قرار میگیره به راحتی میتونه نقطه دقیق فرسنده رادیویی را نشون بده که اصطلاحا بهش میگن pf(نقطه زنی)
                  نقش هستی نقشی از ایوان ماست اب و باد و خاک سرگردان ماست
                  * برای آینده درست مصرف کنیم*

دیدگاه

سلام
                    داخل هواپیماها سیستمی وجود داره که دایما جهت سیگنال ارسالی از زمین رو نشون میده.(برای هدایت خلبان).کافیه یک بار هواپیما یا هلی کوپتر از فرودگاه بلند بشه اونوقت دقیقا محل فرستنده رو نشون میده.
                    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X