اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رسیور ابخورده خاموش آی سی 5m0365r سیاه شده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رسیور ابخورده خاموش آی سی 5m0365r سیاه شده

با سلام
    اخوی داشت رسیور با اب پاش پاک میکرد اب رو ریخته روی قسمت پاور رسیور و خاموش شده باز کردم دیدم که آی سی 5m0365r سیاه شده این وظیفه اش چیه و بیرون میشه پیدا کرد به اسمی باید پیداش کنم ؟

با تشکر

پاسخ : رسیور ابخورده خاموش آی سی 5m0365r سیاه شده

ممنون میشم جواب بدین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط A L I R E Z A
      با سلام
      اخوی داشت رسیور با اب پاش پاک میکرد اب رو ریخته روی قسمت پاور رسیور و خاموش شده باز کردم دیدم که آی سی 5m0365r سیاه شده این وظیفه اش چیه و بیرون میشه پیدا کرد به اسمی باید پیداش کنم ؟

با تشکر
      اخویتون شانس آوردن که برق نگرفتتشون oo:
      اون آی سی هم مخصوص سوئیچینگ هست و فکر نکنم که اگه سوخته باشه، با تعویضش مشکلتون حل بشه، چون حتما با سوختنش خیلی از قسمتهای دیگه هم صدمه میبینن. اون ای سی خودش پروتکشن داره ولی اگه اون کار نکرده پس اوضاعش خیلی خرابه و هزینه کردن براش فایده نداره.
      اگه بورد پاور ریسیورتون جداست کلا بورد پاور رو تعویض کنید و یا اینکه مجبورید کلا رسیور رو عوض کنید. :sad:
      اسمایل، تومورو ویل بی وُرس

دیدگاه

نه تو رو خدا نگین
        یعنی نمیه کاریش کرد ؟ مثلا کدوم قسمتها میتونه آسیب ببینه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط A L I R E Z A
          نه تو رو خدا نگین
          یعنی نمیه کاریش کرد ؟ مثلا کدوم قسمتها میتونه آسیب ببینه؟
          وابسته به نوع تکنیک سوئیچینگ برای کاهش ولتاژ، چند قطعه اصلی مثل خازنها، ترانسفورمر، دیودها و قطعات محافظتی که در مدار نقش اصلی رو دارند، توسط همون آی سی استفاده میشن ، مثلا اون آی سی خودش محافظ و مقاوم در برابر جریانکشی بیش از حد بوده و باید شات داون میکرده، ولی با انجام ندادن اینکار ممکنه جریان بیش از اندازه از ترانسفورمر رد کرده باشه و امپدانسش رو تغییر داده باشه که اصلا با چشم قابل دیدن نیست، خیلی اتفاقهای مختلفی احتمال داره که افتاده باشه و همینجوری نمیشه گفت که صد در صد کدومه، ولی از اونجایی که آی سی اصلیش از کار افتاده، بهتره بگیم جزغاله شده، حتما قسمتی از مدار با توان بیش از حد هم مواجه شده و صدمه دیده.
          این نکته رو همیشه به خاطر داشته باشید که هر موقع در مداری مشکلی پیش اومد، مثلا یک آی سی سوخت، لزوما با تعویض آی سی مشکل برطرف نمیشه، ممکنه ایراد از قطعه دیگه ای بوده که نتیجه اش این شده.
          اسمایل، تومورو ویل بی وُرس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X