اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کرس ها و مطالعات گروهی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کرس ها و مطالعات گروهی

:smile: یکی از کارهایی که بعضی از سایتهای خارجی(البته نه در زمینه الکترونیک) انجام داده اند برگزاری دوره های آموزشی کاربردی به صورت گروهی و با طول زمانی مشخص است. بفکرم رسید که شاید بتوان این مدل آموزشی رو اینجا هم پیاده کرد. جزئیاتش اینجوری به ذهنم رسید که مثلا یه موضوع آموزشی پیشنهاد بشه. منابع و رفرنس هاش مشخص بشه, یه سوپروایزر هم به عنون مطلع و راهنمایی کننده مسئولیت هدایت دوره رو بعهده بگیره. طول دوره هم مشخص بشه. بعد مثلا برای هر هفته شرکت کنندگان بخشی از منابع مطالعاتی رو مطالعه کنند و بعدش اشکالاتشون رو بتونند به بحث بذارند.

حتی اگر این دوره ها بتونه با قوت برگزار بشه و اعتباری کسب کنه (به این معنی که سودمندیش به اثبات برسد) میشه منابع رو اختصاصا از طریق سایت ارائه کرد و در اختیار شرکت کنندگان قرار داد و از مبلغ دریافتیش برای گسترش سایت استفاده کرد و احیانا از استادش هم قدردانی کرد.

حالا آقاین ببینند چقدر قابل اجراست؟ :biggrin:
    Growth for the sake of Growth is the idealogy of cancer cells

پاسخ : کرس ها و مطالعات گروهی

سلام
    کاشکه این رو اینجا پیشنهاد می دادین:

http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,8505.msg36306/topicseen.html#msg36306

اما کلا هدف من یک همچین کاریه،مدتیه قولش رو دادم،اما شامل چند خط آخر حرفاتون نمیشه،برای پول و اینها نیست

دیدگاه

نه حرف از پول نیست. گفتم به هر حال کسیکه وقت میزاره چه خوبه ازش قدردانی بشه. اصلا کلید طلایی سایتو بهش بدیم. من این پیشنهادو کردم که خودم شاگرد این دوره ها باشم. اولا یه مزیتش اینه که یه مطالعه هدفمنده. دومن چون گروهیه یه انگیزه خواصی ایجاد می کنه. من الان مثلا سوال می پرسم بچه ها خیلی با خلوص نیت جواب میدن. وقتشونو میزارن. به هر حال کسی که قراره زمان بذاره ازش تشکر بشه خیلی خوبه.

دیدگاه

سلام.
        ممنون از پیشنهاد خوبتون.
        با این جمعیتی که الان دور هم جمع شدن خیلی کارها میشه کرد، ولی باید با هم کار کنیم تا بشه این پیشنهاد ها رو عملی کرد.
        خوب میشد اگه یکی از دوستان که میتونه وقت بذاره پیشنهاد میداد تا یه دوره رو به صورت آزمایشی پیاده سازی کنیم و نتایجش رو مشاهده کنیم.

خلاصه اینکه این پیشنهاد هم در راستای اهداف سایته و هم مفید و کاربردی اگه کسی از دوستان امکان زمانیش رو داره پیشنهاد بده تا یک چارچوبی رو مشخص کنیم و یک دوره رو به صورت آزمایشی انجام بدیم.
        بازم ممنون.
        موفق باشید.
        شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
        هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
        چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

فکر نکنم لازم باشه راهنما وقت زیادی صرف کنه فقط لازمه اون نقش هدایت علمی رو بر عهده داشته باشه. من فکر می کنم که اگر این کار شروع بشه خیلی اتوماتیک به جلو حرکت کنه. حالا اگر شد انجمنی براش تاسیس بشه یا داخل انجمنهای دیگه این بخش اضافه بشه دیگر به نظر آقایان است.

دیدگاه

راستش چیزی که مد نظر من بود این بود که در کنار 10 پست آخر،چند پست ثابت داشته باشیم تا اونها همبشه جلوی چشم باشن ...
            امیر جان کمی امتحان داشت و درگیر UPDATEآ‌و اضافه کردن تشکر بود ،گفت ایده ای دارم که بعدا تست می کنم ، منم منتظرم دیگه یواش یواش سرش خلوت شه ....

اما مشکل اصلی که خود من رو سست کرده اینه که عناوین این موارد رو طوری انتخاب کنم که تووش جا برای آموزش به اندازه کافی داشته باشه،یعنی یک بحث معمولی کوچیک نباشه،یک چیز بزرگ که کسی هم از عهدش بر نیاد نباشه ... همه حتی خودم چیز های خوبی یاد بگیریم و ...

من برای کار های خودم یک خودخواهی هم دارم :cry: راستش دلم می خواد برای اینکه مجبور بشم سایت خودمم تکمیل کنم(خیلی بی انگیزم کردن !!آ‌) اول یک پروژه تکمیل رو اونجا بزارم،اما از این نظر که همه این فروم ها مشکل دارن و از نو نوشتن اونها هم خیلی سخته،نمی خوام اونجا جا برای بحث بزارم و هدفم اینه که بحث راجع به اون موضوع رو لینک بدم به اینجا و ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط REZAMASIH
              فکر نکنم لازم باشه راهنما وقت زیادی صرف کنه فقط لازمه اون نقش هدایت علمی رو بر عهده داشته باشه. من فکر می کنم که اگر این کار شروع بشه خیلی اتوماتیک به جلو حرکت کنه. حالا اگر شد انجمنی براش تاسیس بشه یا داخل انجمنهای دیگه این بخش اضافه بشه دیگر به نظر آقایان است.
              سلام. خوبی رضا جان؟
              تجربه میگه که وقت گیر خواهد بود. شما اگه مایل هستید خودتون یه پست بزنید مثلا یه موضوع رو به صورت حرفه ای دنبال کنید. مثلا "روش های حذف نویز تغذیه برای میکرو های AVR در محیط های صنعتی القایی" یا هر موضوع دیگه که شما خودتون علاقه مند هستید. با هم روش کار کنید یه سری از مطالبش هم در سایت هست.
              شما یه پست بزن بگو من میخوام این کار رو بکنم من و بقیه دوستان هم از این کار شما حمایت میکنیم. این کار رو امتحانی انجام بدیم تا برای کارهای بعدی یه تجربه داشته باشیم .
              یه چیزی رو هم توضیح بدم. ببینید دوستان ما نمیخواهیم فعالیت های انجمن منحصر به چند نفر خاص گروه علمی یا همکاران باشه، هدف اینکه که کاری کنیم که بستر برای فعالیت همه کاربران در زمینه های علمی و کاربردی فرآهم بشه، این هم یک نمونه اش هست.
              موفق باشید.

دیدگاه

جناب محمد آقا
                هم از شما و هم از Khepelesibilo که به این مطلب توجه کردید ممنونم. ولی کسی هم ظاهرا استقبالی از این مطلب نکرد. :cry: من اگر بخواهم چیزی پیشنهاد کنم چیزی خواهد بود که خودم بخواهم یاد بگیرم مثلا مروری بر "طراحی منابع تغذیه" . چونکه فی الواقع هنوز اون قدرت علمی رو برای این هدایت ندارم. حالا اگر khepelesibilo یه عزیز یا شما قبول میکنید من به عنوان پایلوت یه تاپیک بزنم. منظور از سوپروایزر یا هدایت کننده علمی هم کسی نیست که تدریس کنه . منظور کسیه که اگر در نهایت اعضا نتونستند مشکلشونو حل کنند سوال رو به اون ارجاع بدهند. بازهم از شما ممنونم. :rolleyes:

دیدگاه

سلام
                  البته دلیل پست نزدن عدم استقبال نیست بلکه دلیلش هدایت صحیح از طرف دوستان هست و خوب من هم اگر چیزی بگم همون صحبت های جناب نحوی و دیگران خواهد بود .
                  خوب همونطور که گفتند آقا مرتضی و خیلی دیگه میخوان همچین کاری کنند ولی خوب شروعش یکم مشکل هست شاید همه منتظر اونیکی هستند که شروع کنند! من فکر نکنم از لحاظ همایت بچه ها کمبودی باشه فقط یکم کار منظم و هدفمند میخواد که اگر همینطور که شما اقدام کردید یک پیشزمینه ایجاد بشه خیلی بهتره میشه ساپرت کرد.
                  نوشته اصلی توسط محمد نحوی
                  یه چیزی رو هم توضیح بدم. ببینید دوستان ما نمیخواهیم فعالیت های انجمن منحصر به چند نفر خاص گروه علمی یا همکاران باشه، هدف اینکه که کاری کنیم که بستر برای فعالیت همه کاربران در زمینه های علمی و کاربردی فرآهم بشه، این هم یک نمونه اش هست.
                  موفق باشید.

دیدگاه

27 سالمه،اگر یک بار از نزدیک با من حرف زده باشین،حتما دیدین که در نهایت حماقت هر سوالی که از من پرسیده می شه اگر جوابش رو بدونم بدون هیچ چشم داشتی و هیچ شرطی و هیچ خواسته ای جواب میدم،از همون coloory و چندین وچند نفری توو همین انجمن که سالها با من بودن بپرسین،حرفهامو تایید می کنن .بزرگترین چیزی که در ازای جوابهام خواستم،مثلا این بوده که اگر کسی شماره آی سی کاربا USB رو از من خواسته،سوای شماره،مشخصات ،محل فروش و نحوه کارکردی که می دونستم رو هم گفتم و فقط خواهش کردم اگر اون رو تهیه کرد و بست،اگه تونست خبری هم از نتیجه به من بدن!!! ،اما ... نمیگم!! ... خودتون متوجه شدین ...

راستش درد دلی دارم که اگه بگم،پی می برین چرا اینطور سست شدم ... چرا خیلی جاها ناله میکنم ... ولی مشکل اینه که هر حقیقتی رو نباید گفت ...

من اکثر پستهای اینجارو خوندم،کسانی رو دیدم که توو خیلی چیزها واردن،مدتهاست توو انجمنه،جواب خیلی از سوالهای پرسیده شده رو می دونسته ولی ... در نهایت میاد اینجا و سوالش در مورد مشکلش توو یکی از ای سی ها که از خارج وارد کرده رو طوری می پرسه که مطمئن شه کسی چیزی ازش یاد نگیره،فقط خودش به جوابش برسه ... حتی توو چیزی که براش مشکله ...

بی خیال،توضیح بیشتر نمی دم بقیه سست بشن ...

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان
                    من فکر نکنم از لحاظ همایت بچه ها کمبودی باشه
                    راستش مشکل من همینه!!!آ‌ احساس میکنم اینجا بیشتر شبیه یاهو مسنجر شده که من و چند نفر دیگه با هم چت می کنیم!!! یکی 2 نفر فقط وقتی مشکلکی دارن میان و بعد هم غیب میشن ...

بی خیال...

بی خیال...

راستش من اگه شروع نمی کنم برای اینه که محل کارم دانشگاهه و مستقیم با اساتید دانشگاه ... الان که امتحانا تموم شده تازه سر اونها خلوت شده و کار من شروع،یک سیل کاری ریخته روو سرم،من موندم و سایتم که دلم میخواست تکمیلش کنم،اون انگیزه مرده که می خواستم هم به بقیه یاد بدم و هم خودم کلی یاد بگیرم،یک عالمه خستگی ... .اما زود جمع میکنم اینها رو و شروع می کنم ... من برای دلم کار می کنم،خیلی وقته وقتی راه می رم،دنیای اطرافم رو خالی از سکنه می بینم،عادت کردم توو کارها تنها باشم،به بی پشتوانگی ... پس از این گله ها که دارم (مخصوصا اصلی ها که نگفتم ) دلسرد نمی شم،قولش رو دادم،اگه زنده باشم،اینجا باشم،یک ذره وقت داشته باشم،خدا بزرگ توانی برام گزاشته باشه ... شروع میکنم :smile:

دیدگاه

آقا این از حماقت نیست از لطف و صفای شماست. :agree: . من وقتی افرادی مثل شما یا محمد آقا رو می بینم یه واژه به ذهنم میرسه.
                      "طبیب دوار" دکتر تو مطبش میشینه تا مریض بره سراغش ولی حکیم خودش دنبال مریض میگرده. :smile:

البت آدم از همصحبتی با کسایی که مثل خودش فکر می کنند لذتی هم میبرد.
                      تا این جا هم این سایت کار خیلی بزرگی کرده.خیلی. مثلا یکی که هیچ مهندسی دور و برش نیست دسترسی به محیط های فنی نداره خوب اینجا میتونه خیلی براش مفید باشه.
                      ولی فکر می کنم این سایت باید به سمت تولید علم حرکت کنه. حالا چجوریش قابل بحثه. بحثش با پیش کسوتان. من هم حرف شما رو درباره سایت قبول دارم. حالا بگذریم. من دو تا رفرنس انگلیسی درباره طراحی منابع تغذیه دیدم یکی از ON Semoconductor و بعدی از Agilent بنظرم مفید اومد شما و بقیه دوستان این دوتا رو یه نگاهی بندازید ببینید چطوره؟ به من بگو. این دو لینک:

http://www.4shared.com/file/19065413/374d0a8d/HB206-D.html
                      http://www.4shared.com/file/19062267/e63b1c58/HP-AN90B.html

دیدگاه

دوستان سلام.
                        م. جان به نظر من هم این کار حماقت نیست،
                        1. خودتم گفتی که برای دلت کار میکنی، کار دل حماقت نمیشه(حماقت مال عقله).
                        2. تا زمانی که به دیگران یاد ندی تشویق نمیشی که خودت بیشتر یاد بگیری چون همیشه میبینی که از دیگران بیشتر بلدی این باعث رکود میشه نه رقابت.
                        3. ما اینجا داریم فرهنگ حاکم بر خودمون رو عوض میکنیم. این کار سخت و زمانبریه و نیاز به گذشت داره و این دقیقا مسیریه که شما داری توش گام برمیداری و باید برای مشکلات بیشتر از این خودمون رو آماده کنیم.
                        بگذریم.

رضا جان به نظر من از یک موضوعی شروع کنیم که مطئمن باشیم به نتیجه میرسه، اصلا مهم نیست که خیلی بزرگ باشه بلکه مهم اینه که برای اولی تجربه نتیجه خوبی بده. این چیزی که شما مد نظرت هست فکر میکنم زمان زیادی ببره مطلب چندان زیادی هم در سایت ازش ندیدم و از طرفی بقیه بچه ها هم زیاد کار نکردن یعنی زیاد بحثش در سایت مطرح نبوده.

ولی مشکلی نیست اگه خودت تمایل داری و انرژیش رو در خودت احساس میکنی حرفی نیست فقط یه تاپیک جدا بزن در قسمت منابع تغذیه با یه عنوان مناسب اونجا کار رو شروع کن. منم این ترم منابع تغذیه سوئیچینگ رو پاس کردم دارم جزوه اش رو تایپ میکنم انشالله اگه تمام شد میذارم توی سایت فکر کنم مفید باشه.
                        موفق باشید.

دیدگاه

سلام
                          ببخشید که من دیر رسیدم :redface:
                          من تازه تاپیک رو دیدم :biggrin:
                          فکر خوبیه،منم اگر کمکی ازم بر بیاد در خدمتم،فقط یه نظر دارم و اونم اینه که بهتر با یه موضوع کوچک(همونطور که جناب نحوی فرمودند) شروع کنیم،چون چیزی که واسه من تجربه شده،کارهای سنگین از این طریق انجام نمیشه (تا حالا که نشده) و اگر نتیجه رضایت بخش بود میشه گسترشش داد!
                          واسه منابع تغذیه سوئیچینگ من اطلاعاتی ندارم ولی خیلی دوست دارم یاد بگیرم
                          موفق باشید
                          در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
                          مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

سلام به همه
                            اولا چند روز پیش،بعد از تشکر از دوستانی که برای حرفم ارزش قائل شدن و من رو به اسم صدا نکردن،اعلام کردن که دیگه همه می دونن اسمم مرتضی است :cry: ممنون که مراعات کردین،اما دیگه اگه جای م. بهم مرتضی بگین هم ناراحت نمی شم،هر چند خپل سیبیلو خاطره یک نفره که موضوعش رو از 5 تیر توو سایتم نوشتم
                            www.khepelesibilo.com/khepelesibilo/khepelesibilo.htm
                            این اسم رو یک جورایی دوست دارم،اما به قول خیلی ها به جز افسردگی که الان برام آورده،فایده دیگه ای نداره ... بگزریم ...

من کلمه حماقت رو بکار بردم،خیلی ها هم احتمالا ناراحت شدن :smile: اما اگر توجه می کردین،اگر به نظرم جدا این کار حماقت بود،خوب توو تمام زندگیم مثل همین الان انجامش نمی دادم،نمی دونم از چی گله دارم،یعنی می دونم ولی نمی گم ...داستان های زیادی داره ... بیخیال ...

اما موضوع این که بگیم آدم مغرور نشه و یا تا وقتی یاد نده یاد نمی گیره نیست!!!آ‌موضوع اینه که اونهایی که اینجا تمام راههای آموزش خودشون رو بستن و چیزی که بلدن رو نمی گن و ... خبر ندارن دارن در جا می زنن!!!آ‌اونها دیگه تا آخرش همین رو بلدن،چون رقیبی هم ندارن باهاش یه پولی در میارن و احساس نیازشون رو از دست می دن و ... من به خیلی ها گفتم : بهایی که به ازای چیزی که باد می دم میگیرم اینه که 1- عنوان پروژه جدید سوال کننده،ذهن من رو به کار وادار می کنه،به اینکه دنبال نو آوری باشم،ممکنه از همون ایده ای جدیدتر و ... 2- شاید 80% این موضوع رو بلد بودم،اما برای 20%باقیمونده گشتم و اون رو هم یاد گرفتم .... و این 20% با 60%دونسته دیگه من جمع شد و پروژه تازه و 20% تازه و ....

بگزریم ... مردم رو که به زور نمی شه وادار کرد ...

اما حرف از تاپیک سخت و آسون زده شد،ببینین،ما به هر 2 نیاز داریم،یعینی به هر 3، هم کاربر تازه کار داریم،هم کاربر کمی کار کرده،ولی متاسفانه جای متخصص توو سایت خالیه که خوب دلیلش هم مشخصه،حدس می زنم این فضا توسط شخصی خریداری شده،یک فروم معمولی توو اون برقرار شده،یواش یواش چند نفری اومدن،تعداد زیاد شده،چند نفر به عنوان همکار انتخاب شدن و ... اما هنوز به جز بخش فروشگاه که اونم فکر کنم آنچنان در آمدی نداره،جایی توو سایت برای بدست آوردن پول و دعوت از متخصص نبوده ...
                            ما تاپیک های آسون رو می تونیم راحت راه بندازیم،برای تازه کار ها،مثلا من امشب اگه برسم می خوام توو سوال ساخت ساعت،از 0 شروع کنم و کامپایلر و پروگرمر و ... بگم و ... ببینم چی پیش میاد،اصلا می تونم یا نه ...
                            تاپیکهای متوسط سخته،همکاری می خواد،اما باز هم شدنیه ... ببینیم چی میشه ...
                            اما برای تاپیکهای پیشرفته،اگه اینها شد!!آ‌می تونیم الان که تابستونه چند تا از استادها رو دعوت کنیم،ولی خیلی سخته،به دهها دلیل که خودتون بهتر می دونین ... اما توو برنامه های آینده شدنیه .... مثلا اگه کسی توو دانشگاهش استادی داشت که توو یکی از ضمینه های مورد علاقه،تخصص زیاد داشت به سایت دعوت بشه(در تمام لحظات احترام فراموش نشه،یکی نیاد سر نمره کم شدش ... ) یک تاپیک باز بشه و ...

امیر جان که الگوریتم ژنتیک رو شروع کردن ...اون می تونه یک نمونه آموزش تئوری باشه...

برای منبع تغذیه پیشنهادم اینه که اگه کسی می خواد شروع کنه،یک توضیح کوچیک راجع به نحوه تهیه تغذیه بده،مثلا بگه باطری داریم و برق،ولتاژ می تونه به کم و زیاد کردن نیاز داشته باشه،نحوه هاشو بگه(ترانس ،سوئیچینگ و... (مثلا خازن توو بعضی شارژر ها .. )) بعد مثلا برق اضطراری رو بگه،چند روش ساده مثلا با دیود و باطری برای باطری BackUp و ... بعد به منبع تغذیه متغیر برسه و چند مثال و ...

اگه تاپیک می خواد آموزشی باشه باید تکمیل باشه ... کمک همه رو می خئاد،اون وسط هی نیاز به
                            ای ولا!!
                            هم نداره!!!آ‌خدارو شکر سیستم تشکر راه افتاد ...

دیروز و امروز به جای روزی 14 ساعت،فقط روزی 6 ساعت پای اینترنت بودم،کمی حالم بهتره،خدا کنه بتونم منم این کار اول رو شروع کنم ...

دیدگاه

آقایان این تاپیک وزن علمی پیدا کرد. آقای یار محمدی ممنون از پاسخ مثبت شما. آقا مرتضی سلام. محمد آقا سلام
                              هدف من از ارائه این پیشنهاد فعلا در حد مطالعه گروهیه. یعنی گروهیکه قرار میزارند که یک مطلبی رو با هم مطالعه کنند و اشکالاتشون رو هم با هم رفع کنند. آموزش فعلا احتیاج به برنامه مفصل تر داره. فقط لطفا این دو مطلب را که ارائه کردم یک نگاهی بندازید. تایید که شد بقیش با من.شروع می کنم تا ببینیم خدا چی میخواد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X