اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با حافظه SD پس از ریست نرم افزاری میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با حافظه SD پس از ریست نرم افزاری میکرو

سلام
    این سوال قبلا تو گروه ARM مطرح کردم .فکر میکنم ربطی به میکروکنترلرم نداره ، پس اینجام دوباره مطرح مکنم .

یه مشکلی بعد از ریست نرم افزاری تو sam7x256 برا من پیش اومده که ازتون تو حل این مشکل کمک میخوام.
    بعد از اینکه ریست نرم افزاری میکنم ، روتین راه اندازی SD خطا میده و SD رو نمیشناسه .اما اگه پاور کل بورد قطع و وصل شه ، مشکلی نیست .تو حالت عادی اگه به طور مداوم SD رو Init کتنم (بدون اینکه Read یا write داشته باشم)، مشکلی پیش نمیاد .اما بعد از ریست نرم افزاری میکرو (پاور SD وصل باقی میمونه)، این مشکل پیش میاد .
    خودم فکر میکنم دوباره که spi میکرو راه میوفته ، چون SD قبلا Init شده ، یک تاخیر یا هر چیز کوچیک دیگه باعث میشه دیتای میکرو واسش Valid نباشه (sync نباشن).
    یه مورد دیگه : اگه SD رو Init کنم ، بعدش یک عملکرد نوشتن یا خواندن داشته باشم ، بدون ریست نرم افزاری هم اگه دوباره Init کنم ، راه اندازی نمیشه !!
    یه کامند ریست داره SD به اسم Cmd0 ، کمکی نکرده.
    جالب اینه که با حافظه Kingston مشکلی نیست .با Trancsend این مشکل پیش میاد .نگین خب با Kingston کار کنم!!!
    یه راه حل نرم افزاری لطفا اگه میتونین ، بگین .

ممنون از لطف شما
    بازیه ز ندگی اون نیست که تاسه خوب بیاری , اینه که تاسه بد رو خوب بازی کنی

پاسخ : مشکل با حافظه SD پس از ریست نرم افزاری میکرو

فکر میکنم ربطی به میکروکنترلرم نداره
    خوب اگه ربطی به میکروکنترلر نداره نه پای AT91 رو وسط بکشین و نه در تاپیک AVR مطرح کنین. هر چیزی جای خودش. مضاف بر اینکه فکر میکنم جواب جناب ژوپیتر میباید مشکلتون رو حل میکرد.

دیدگاه

مشکلی رو که با دندون باز میشه چرا با دست باز می کنی؟ :-@
      موقع بالا اومدن میکرو تغذیه حافظه رو هم قطع و وصل کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza_agha
        خوب اگه ربطی به میکروکنترلر نداره نه پای AT91 رو وسط بکشین و نه در تاپیک AVR مطرح کنین. هر چیزی جای خودش. مضاف بر اینکه فکر میکنم جواب جناب ژوپیتر میباید مشکلتون رو حل میکرد.
        منظورم نوع میکروکنترلر بود .SPI تو جفتشونم پیاده سازی شده و تقریبا به هرکدومشونم احاطه کاملی دارم .
        در ضمن ، برای شما مشکلی پیش اومد که من اینجا از تجربیات بقیه دوستان خواستم استفاده کنم ؟!!
        بعلاوه فکر کنم باید مشکلم حل میشد ، جمله ی خیلی جالبیه !!!!
        گاهی اوقات تو هر بحث وارد نشدن ، ارزش انسان رو بالاتر از اینی که هست میبره.

ممنون
        بازیه ز ندگی اون نیست که تاسه خوب بیاری , اینه که تاسه بد رو خوب بازی کنی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X