اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی IC ADC خارجی (اضطراری)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی IC ADC خارجی (اضطراری)

سلام
    من 110 تا سنسور دارم
    میخوام از ADC خارجی استفاده کنم و بعد ADC خارجی ها رو شبکه کنم و به یه میکرو وصل کنم
    مشکل من اینه که نمیدونم کدوم IC ADC بهتره؟
    و همچنین کار با این IC هارو بلد نیستم؟

پاسخ : معرفی IC ADC خارجی (اضطراری)

آقا جان این که کدوم آی سی ADC بهتره کاملا بر می گرده به کاربرد و دقت شما
    مهمترین پارامترها در ADC ، فرکانس نمونه برداری و رزولیشن (تعداد بیت) هستند. حالا شما بسته به کاربردت باید ببینی به چه دقتی و به فرکانسی احتیاج داری. اگر سنسورها خروجی DC دارند و نرخ تغییر خیلی پایین، می تونی از ADC با فرکانس نمونه برداری کم استفاده کنی و برای رزولیشن باید ببینی چقدر دقت می خواهی.
    برای انتقال اطلاعات، اگر از ADC های معمولی با واسط SPI و مثلا هشت کانال استفاده کنی، به حدود 14 تا ADC نیاز داری که همشو به پورت SPI میکرو وصل کنی و چهارده تا Chip Select از I/O های میکرو اختصاص بدی.
    ADC های مختلفی وجود دارند. اول دقت و فرکانس نمونه برداری رو مشخص کن.

دیدگاه

سنسورهایی که تو این پروژه هست ، فتوسل (LDR) هستن
      بعد هم دقت بالایی احتیاج دارم و هم سرعت زیاد

دیدگاه

این که هر دو تا پارامتر رو میگی بالا، کاملا نسبی جواب میدی
        در مهندسی هم چیز واحد داره
        شاید شما دقت بالا رو 24 بیت به بالا در نظر بگیری، یکی دیگه بین 8 بیت تا 12 بیت.
        فرکانس نمونه برداری هم از 10 کیلو نمونه در ثانیه تا 1 گیگا نمونه در ثانیه می تونه متغییر باشه.
        شما اول یه مطالعه کن ببین چند بیت دقت می خوای. تغییرات بین چند ولت تا چند ولته؟ آیا قبل از ADC نیار به Op-Amp داری؟ آیا ولتاژ منفی هم نیاز داری؟ و و و ....
        یکم ببین چی نیاز داری، صورت مسأله رو اول برای خودت هم واضح تر کن که بتونی درست انتخاب کنی.

دیدگاه

اگه سنسور هات دور نیستن از هم ، با یه مگا16 هم میتونی توی 1 ثانیه همه رو یکبار با دقت 10 بیت نمونه برداری کنی.
          تلاش رمز ظفر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X