اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار گیرنده ریموت کد لرن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار گیرنده ریموت کد لرن

از بس دنبال مدار گیرنده کد لرن و تکنیک کار اون گشتم وپیدا نکردم دیگه خسته شدم . نمیدونم چرا خودمون رو با این کد فیکس سر کار گذاشتیم . بیاین یکم از داشته هامون رو با همدیگه قسمت کنیم ، تو هر سایتی میرم همه انگار دارن اطلاعات همو کپی میکنن. تنها یک نفر پروژه آماده اونو داره که میفروشه . من دنبال آماده نیستم . میخام یاد بگیرم . حالا دوستان یک زحمت بکشن این بحثو کامل کنیم که هم یاد بگیریم و هم یاد بدیم .

پاسخ : مدار گیرنده ریموت کد لرن

سلام
    اگه منظورت رو درست فهمیده باشم مداری رو که شما میگی من با ماژولهای RFM01 و 02 ساختم اگه بدرد کارت میخوره خوشحال میشم کمک کنم

دیدگاه

با تشکر از دوست عزیز . راستش ایده این کار اولین بار از اونجا به ذهنم رسید که برای یکی از دوستان یک مدار درب بازکن با استفاده از ریموت های کد لرن نصب کرده بودن . برای اون مجتمع 20 واحدی 20 عدد ریموت رو لرن کرده بودن و خیلی راحت همه ازش استفاده میکردن . مدارش رو دیدم که یک مازول گیرنده ask آ‌بود با یک میکرو pic . حالا میخوام اگه بشه اونو بسازم . من تازه کار با میکرو رو شروع کردم و خیلی بهش علاقه مند شدم . احساس میکنم که یک دریچه تازه واسم باز شده ولی هر چی گشتم نتونستن یک مرجع خوب پیدا کنم که بتونم این مشکل رو حلش کنم . نمیدونم سیستم کد گذاریش چیه ! بعضی ها میگن از usart استفاده کرده و بعضی میگن از منچستر . حالا میخوام بدونم دقیقاً چه جوری میشه اطلاعات رو دیکود کرد که برای اضافه کردن یک ریموت لازم نباشه مثل کد فیکس ها مدار رو باز کرد و لحیم کاری کرد و امنیتش هم بالا باشه چون اونطور که شنیدم کد لرن تا یک میلیون کد میسازه

دیدگاه

خواهش میکنم :smile:
        قسمت اول کارمون که سخت افزار اونه رو باید از ماژولهای RF استفاده کنی من از ماژولهای RFM01 و RFM02 که یکیش گیرنده و دومی فرستندست استفاده کردم برا قسمت ریموت چون باید مدارمون کوچیک در بیاد که تو فریم ریموت جا بشه از Tiny45 که 8 پینه میشه برا راه اندازی ماژول rfm02 استفاده کرد
        قسمت گیرنده هم که چیز خاصی احتیاج نداره و مثلا یه Mega48 خوراک راه اندازی ماژول RFM01 هستش

و اما نرم افزارش هم اصلا نگران کننده نیست و مطلقا نیاز به منچستر و چلسی و لیورپول نداره! :mrgreen:

اصل قضیه اینه که شما یه پروتکل دلخواه برا دیتایی که ریموت واسه گیرنده میفرسته در نظر میگیری
        مثلا ریموت 4 بایت + یه بایت Chksum رو به گیرنده میفرسته این چهار بایت برا هر ریموت منحصر به فرده
        یعنی شما موقع پروگرام کردن هر ریموت این کد 4 بایتی رو بهش میدی
        و اما گیرنده:
        از لحاظ سخت افزاری شما روی برد گیرنده باید یه میکروسوییچ بذاری حالا اگه یه کد از طرف یکی از ریموت ها برا گیرنده ارسال بشه بعد از بررسی صحت کد اگه میکرو سوییچ فشار داده شده باشه کد دریافتی از ریموت رو تو ایپرام داخلی خودش نگه میداره و اگه کلید آزاد باشه گیرنه ایپرام خودش رو به دنبال کد دریافتی از ریموت بررسی میکنه اگه کد موجود بود رله رو وصل میکنه

بهمین سادگی شما با توجه به ظرفیت ایپرام میکروی گیرنده و بایتهای تشکیل دهنده کد ریموت میتونی کلی ریموت رو به سادگی برا گیرنده تعریف کنی

ضمنا در این مورد با توجه به چهار بایت بودن کد ارسالی به تعداد 2 به توان 32 عدد ریموت با کدهای منحصر به فرد میتونی داشته باشی

دیدگاه

با تشکر از این مهندس عزیز که اینقدر زود پاسخ دادند . باید خدمتتون عرض کنم که اگه من بخوام از ریموت های داخل بازار استفاده کنم که هزینه هم کمتر در بیاد باید چکار کنم . چون همونطور که شما فرمودید اگه بخام واسه فرستنده از یک tiny45 استفاده کنم اونوقت فرستنده من باید کاملاً دستساز باشه که اون ظاهر زیبا رو نداره و مثل ریموت های داخل بازار نمیشه .

دیدگاه

سلام چرا فکر میکنید مثل نمونه های بازار نمیشه !؟
            مطمئن باشین کاملا انجام پذیره RFM02 + Tiny45 + Battry همشون براحتی تو قاب ریموت جا میشن

دیدگاه

مهندس جان آخه این خیلی گرون میش2900 تومان tiny45 بعلاوه 3800 تومان rfm بعلاوه باتری و قاب و از این حرفها کلی میشه در حالی که شما اگه یه ریموت لرن خوب مثل بتا بخرید قیمتش تنها 4500 تومان میشه . چون من میخام واسه واحد خودمون هم درست کنم و روی تعداد 15 واحد خیلی تفاوت میکنه .

دیدگاه

در این مورد به شما حق میدم از لحاظ قیمت گرونتر در میاد و مسلما نمونه های این نوع ریموت که تو کشور دوست و برادر چین تولید میشه رو میشه به قیمت خیلی پایین تر خریداری کرد

البته اگه به عنوان یه تجربه جدید بهش نگاه کنی احتمالا ارزش هزینه کردن رو داره چون صد در صد عملیه

ولی اینکه شما بخوای از ریموتهای بازار استفاده کنی دو تا مشکل پیش میاد اول اینکه باید یه ماژول گیرنده پیدا کنی که قادر به دریافت کد ریموت باشه (یا اینکه گیرنده رو از رو نمونه خارجیش بسازی!) و دوم دیکد کردن دیتای دریافتی که مورد دوم اون کار سختی نیست ولی مورد اول

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud.gha
                  از بس دنبال مدار گیرنده کد لرن و تکنیک کار اون گشتم وپیدا نکردم دیگه خسته شدم . نمیدونم چرا خودمون رو با این کد فیکس سر کار گذاشتیم . بیاین یکم از داشته هامون رو با همدیگه قسمت کنیم ، تو هر سایتی میرم همه انگار دارن اطلاعات همو کپی میکنن. تنها یک نفر پروژه آماده اونو داره که میفروشه . من دنبال آماده نیستم . میخام یاد بگیرم . حالا دوستان یک زحمت بکشن این بحثو کامل کنیم که هم یاد بگیریم و هم یاد بدیم .
                  یکی از دوستان پروژه کاملش رو توی لینک زیر گذاشته . پولی نیست فقط دعاش کنید

گیرنده کد لرنینگ
                  باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X