ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 82 نخست 12345678910111252 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 814
    2007/03/01
    تهران
    1,248
    201

پاسخ : پروژه کامل ریموت 4 کاناله رادیویی ASK لرنینگ

با سلام، :bye

برنامه ای هم من چند سال پیش طراحی کردم و خیلی هم رووش کار کردم، اتفاقا بیس برنامه من هم از آقای خزاما بود، من با فرکانس 16 مگاهرتز و برای انواع OTP و PT خوب جواب گرفتم و برای هر دو نوع روشی برای لرن کردن طراحی کردم و فرکانس اسیلاتور ریموت ها هم مهم نبود، چون خودش موقع لرن کردن همه رو محاسبه و ذخیره میکرد ( البته لرن کردنش یه کم متفاوته و حدود 3 ثانیه طول میکشه ) بردش هم حدود 10 متر بیشتر نشد، کنترل کردم دیدم از هر 10 پکت که میگیره بیشتر از نصفش خرابه و مشکلش هم همینه، همونطور که دوستمون اشاره کرد، اون روش نیاز به سرعت بالای میکرو داره. کلا ازش خوشم نیومد چون برنامه قرص و پایداری نبود، منم انداختمش کنار!

به نظرم این روش بهتر باشه، میخوام رووش کار کنم ولی من WinAVR کار میکنم و باید برنامه رو تغییر بدم، چون از اینتراپت و تایمر استفاده شده، تغییراتش زیاده و در ضمن علاقمندم با ATmega8 درستش کنم، راستی چرا شما از مگا8 استفاده نکردی؟ موضوع خاصی داره؟ و اگه ممکنه یه فلوچارت از برنامه ات و لیست وقفه هائی که استفاده میکنه برامون بزار تا این تبدیل کردن راحت تر باشه....

مرسی ....
    مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp
    2006/11/20
    مرکز ظلم و ستم
    764
    15

درود برشما
    منظور من از چارت مربوط به برنامه میکرو بود نه خروجی ریموت
    برای اینکه برنامه شما رو به بیسیک تبدیل کنم
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com
    2010/01/26
    شبستر گونئی
    688
    313

نقل قول نوشته اصلی توسط aivhl

به نظرم این روش بهتر باشه، میخوام رووش کار کنم ولی من WinAVR کار میکنم و باید برنامه رو تغییر بدم، چون از اینتراپت و تایمر استفاده شده، تغییراتش زیاده و در ضمن علاقمندم با ATmega8 درستش کنم، راستی چرا شما از مگا8 استفاده نکردی؟ موضوع خاصی داره؟ و اگه ممکنه یه فلوچارت از برنامه ات و لیست وقفه هائی که استفاده میکنه برامون بزار تا این تبدیل کردن راحت تر باشه....

مرسی ....
    با سلام
    یه الگریتمی میگم البته برنامه این برد با این الگریتم نیست ولی این یکی بهتر و یاده تره و نیازی به اینتراپت خارجی نداره و محدودیتی در اسیلاتور وفریکانس فرستنده نداره

یکی از تایمر ها رو با پریود 100 کیلو هرتز تنظیم میکنید و داخل اینتراپتش پین ورودی رو چک میکنید
    1- یک متغیر رو اگر ورودی صفر باشه اضافه میکنید تا ورودی یک بشه در غیر اینصورت
    2- یک متغیر دیگه رو اگر ورودی یک باشه اضافه میکنید تا ورودی صفر بشه
    3- اگر متغیر اول تقیبم بر متغیر دوم بزرگتر از 5 باشه یعنی متغیر اول بزگتر از 5 برابر متغیر دوم باشه (بیت استارت هست)مقدار ریموت بدست اومده رو در یک متغیر دیگه کپی میکنید همه چیز رو صفر میکنید در غیر این صورت
    4 - اگر متغیر دوم بزرگتر از متغیر اول باشه (بیت یک هست) بیت متناظرشو در متغییر ریموت یک میکنید و در غیر این صورت (بیت صفر هست)
    تجربه معلم خشنی هست اول امتحان میگیره بعد درس میده !!!
    به دلیل برخی مشکلات بوجود اماده دیگه امکان ادامه فعالت در این انجمن مقدور نیست.
    2009/10/04
    1,568
    33

یک سوال داشتم شما چطوری تونستید سیگنال رو استخراج کنید؟
    آخه این گیرنده رو ول کنیم هر چی دلش خواست میگیره یعنی اگر پورت سریال بهش وصل کنیم چرت و پرت میگیره وقتی هم LED بهش وصل میکنیم همینطور چشمک میزنه ولی قابله تشخیصه
    2010/01/26
    شبستر گونئی
    688
    313

نقل قول نوشته اصلی توسط شهریار رجب زاده
    یک سوال داشتم شما چطوری تونستید سیگنال رو استخراج کنید؟
    آخه این گیرنده رو ول کنیم هر چی دلش خواست میگیره یعنی اگر پورت سریال بهش وصل کنیم چرت و پرت میگیره وقتی هم LED بهش وصل میکنیم همینطور چشمک میزنه ولی قابله تشخیصه
    دوست من در این برد ما کد رو 2 بار با کد قبلی مقایسه میکنیم اگر یکی باشه با کدی که قبلا روی eeprom ذخیره کردیم مقایسه میکنیم بعد اگر تایید بشه فرمان میدیم حالا اینجا اگر نویزی هم باشه و دیتای دیگه ای هم باشه هیچ موقع نمیتونه 24 بیت پشت سر هم دو بار تکرار بشه درسته؟
    در ضمن اگر سورس برنامرو هم مطالعه میکردید کاملا مشهود هست
    2007/03/01
    تهران
    1,248
    201

راستش سوال من اینه که چجوری از پس ماژول بر اومدید ما که هر کار میکنیم :cry2:
    با سلام،

ولی هیچ نکته خاصی نداره، خیلی هم بچه خوبیه :mrgreen:
    شاید شما ماژولت مشکل داشته، اگه درست یادم باشه، من خودم مستقیم وصلش میکردم به پایه AIN1 و AIN0 رو هم به ولتاژ رفرنس داخلی ( اینطوری تقریبا یه حالت اشمیت تریگری درست میشه ) و از اینتراپت مقایسه کننده آنالوگ استفاده میکردم.....
    کلا هم هیچ مشکلی نداشت، فقط با ریموت هایی که فرکانس بالا داشتن مشکل بود، چون باید فرکانس میکرو بالا می رفت. :biggrin:

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

2007/03/01
    تهران
    1,248
    201

موندم با چی انتقال اطلاعات بدم :cry2:
    ببخشید، منظورتون رو متوجه نشدم :redface:
    منظورتون برنامه دیکودرشه؟

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

2009/10/04
    1,568
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط aivhl
    ببخشید، منظورتون رو متوجه نشدم :redface:
    منظورتون برنامه دیکودرشه؟
    دیکودرش رو هم دوست دارم جدا یاد بگیرم
    ولی موندم با این ماژوله چی کار کنم اصلا وضعیت خروجیش مشخص نیست موندم که سریال بستم کار نمیکنه چی کار کنم؟
    یه ایده هم به ذهن من رسیده که بیام با pwm اطلاعات بفرستم
    2010/01/26
    شبستر گونئی
    688
    313

دیکودرش رو هم دوست دارم جدا یاد بگیرم
    ولی موندم با این ماژوله چی کار کنم اصلا وضعیت خروجیش مشخص نیست موندم که سریال بستم کار نمیکنه چی کار کنم؟
    یه ایده هم به ذهن من رسیده که بیام با pwm اطلاعات بفرستم
    دوست من این ماژول اصلا برای فرستادن دیتا مناسب نیست و فقط برای ریموت و همچین کارهایی که قراره یه دیتا پشت سر هم فرستاده بشه به درد میخوره چون شما هم دیتایی که قراره فرستاده بشه رو از قبل داری و هم اینکه میتونی دیتای دریافتی رو چند بار مقایسه کنی و در صورت درست بودن فرمان بدی
    2010/04/22
    سبزوار
    886
    35

پاسخ : پروژه کامل ریموت 4 کاناله رادیویی ASK لرن

این برد یه ریموت کنترل چهار رله هست مشابه دزدگیرهای خودرو البته با کمی فرق هرکدوم از دگمه های ریموت رو فشار بدین رله متناظرش هم وصل میشه و بعد از یه زمان کوتاه دوباره قطع میشه
    سلام و سپاس
    تا حدودی متوجه شدم ولی خوب آخرش متوجه این کلمه لرن نشدم که چیه
    بعدش نمیشه کاری کرد که قطع شدن رله ها هم دست خودمون باشه ؟؟؟ مثلا قطع شدنش با فشار مجدد همان کلید اتفاق بیوفته
    بعدش یک سوال دیگه : ساخت گیرنده با خودمونه و فرستنده رو باید بخریم درسته ؟؟؟؟
    کاش که به زبان بیسیک هم بود
    من نقشه رو دیدم ولی متوجه نشدم که با چی دریافت می کنه اطلاعاتی که از طرف فرستنده میاد ؟؟؟
    مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .
صفحه 2 از 82 نخست 12345678910111252 ... آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 814