ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 44 از 83 نخست ... 343536373839404142434445464748495051525354 ... آخرین
نمایش نتایج: از 431 به 440 از 825
    2010/06/01
    خراسان رضوی - مشهد
    80
    5

پاسخ : پروژه کامل ريموت 4 کاناله راديويي ASK لرنينگ

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر افشارنوری
    سلام
    من اين پروژه را با اندکي تغيير ساختم. دقيقا از همين برنامه هم استفاده کردم ولي يک کم تغيير دادمش.
    اين مشکلي که شما ميگين اصلا از لحاظ الکترونيکي قابليت اجرا نداره، چرا؟ چون اطلاعات مربوط به کد ريموت در يک متغيير به نام d_ee ذخيره ميشه. اين متغير در اي تو پي رام ميکرو هست و بعد از قطع شدن برق، اطلاعاتش پاک نميشه. مگر اينکه ميکرو شما مشکل داشته باشه.
    اما من 3 تا از این مدار رو ساختم
    1 کنال
    2 کانال
    4 کانال
    هر سه مدار همین مشکل پاک شدن با قطع شدن برق رو دارن
    2012/12/15
    کرج
    61
    0

پاسخ : پروژه کامل ریموت 4 کاناله رادیویی ASK لرنینگ

شما بهتره اون متغیرهایی که در eeprom ریخته میشه رو تو برنامه چک کنید
    احتمالا جایی داره دوباره بهش مقدار داده میشه یا پاک میشه
    کاش همه عاشق بودند
    تا زنده و دردمند بودند . . .
    2010/06/25
    413
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط POLESTAR
    با سلام
    یه الگریتمی میگم البته برنامه این برد با این الگریتم نیست ولی این یکی بهتر و یاده تره و نیازی به اینتراپت خارجی نداره و محدودیتی در اسیلاتور وفریکانس فرستنده نداره

یکی از تایمر ها رو با پریود 100 کیلو هرتز تنظیم میکنید و داخل اینتراپتش پین ورودی رو چک میکنید
    1- یک متغیر رو اگر ورودی صفر باشه اضافه میکنید تا ورودی یک بشه در غیر اینصورت
    2- یک متغیر دیگه رو اگر ورودی یک باشه اضافه میکنید تا ورودی صفر بشه
    3- اگر متغیر اول تقیبم بر متغیر دوم بزرگتر از 5 باشه یعنی متغیر اول بزگتر از 5 برابر متغیر دوم باشه (بیت استارت هست)مقدار ریموت بدست اومده رو در یک متغیر دیگه کپی میکنید همه چیز رو صفر میکنید در غیر این صورت
    4 - اگر متغیر دوم بزرگتر از متغیر اول باشه (بیت یک هست) بیت متناظرشو در متغییر ریموت یک میکنید و در غیر این صورت (بیت صفر هست)
    سلام.عزیز شما گفتید اگر ورودی صفر بودش یه متغییر اضافه میکنیم تا یک بشه. ولی اول بیته یک میادش.درسته؟؟ یعنی اول باید یه متغییر زیاد کنیم تا صفر بشه و بعد یه متغیر دیگر اضافه میکنیم تا یک بشه. با توجه به شکل زیر.
    منظورم این هستش که اول بیته یک میاد بعد بیت صفر. بعد باید مدت زمان یک بودن یک پایه رو نصبت به صفرش مقایسه کنیم.درسته؟؟؟؟
    2012/11/27
    1
    0

سلام آقای اسدی ممنون از پروژه خوبتون
    یه پرسش:
    امکان لرن کردن سنسور بیسیم دزدگیر با این سیستم وجود داره؟
    با تشکر
    2010/06/25
    413
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط nedamed
    سلام آقای اسدی ممنون از پروژه خوبتون
    یه پرسش:
    امکان لرن کردن سنسور بیسیم دزدگیر با این سیستم وجود داره؟
    با تشکر
    ببخشید که من جواب میدم.امکانش هستش ولی فرکانستون با فرکانس این بردای جک برقی..... اینا یکی باشه توی جفتشون تداخل ایجاد میشه.واس همین باید از یه فرکانس دیگه استفاده کنید که فکر کنم کلا برنامتون باید تغییر کنه
    2010/06/25
    413
    8

آقای POLESTAR فرکانس 100 کیلوهرتز واقعا زیاد هستش.توی PIC بخای 100 کیلو هرتز تنظیم کنیم باید هر 10 میکرو ثانیه وقفه داشته باشیم.که توی این زمان 70 تا دستورم نمیشه توی زیر برنامه وقفه داشت.تازه توی زبان ماشین. نمیشه با فرکانس 10 کیلو یا 15 کیلو وقفه داشته باشیم؟؟ این کار کنیم بردش کم میشه؟؟؟؟
    2010/01/26
    شبستر گونئی
    688
    398

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdifaheca
    سلام.عزيز شما گفتيد اگر ورودي صفر بودش يه متغيير اضافه ميکنيم تا يک بشه. ولي اول بيته يک ميادش.درسته؟؟ يعني اول بايد يه متغيير زياد کنيم تا صفر بشه و بعد يه متغير ديگر اضافه ميکنيم تا يک بشه. با توجه به شکل زير.
    منظورم اين هستش که اول بيته يک مياد بعد بيت صفر. بعد بايد مدت زمان يک بودن يک پايه رو نصبت به صفرش مقايسه کنيم.درسته؟؟؟؟
    با سلام

بله کاملا درسته

نقل قول نوشته اصلی توسط nedamed
    سلام آقاي اسدي ممنون از پروژه خوبتون
    يه پرسش:
    امکان لرن کردن سنسور بيسيم دزدگير با اين سيستم وجود داره؟
    با تشکر
    بله ممکن هست

ببخشيد که من جواب ميدم.امکانش هستش ولي فرکانستون با فرکانس اين برداي جک برقي..... اينا يکي باشه توي جفتشون تداخل ايجاد ميشه.واس همين بايد از يه فرکانس ديگه استفاده کنيد که فکر کنم کلا برنامتون بايد تغيير کنه
    نه نيازي به تغيير برنامه نيست فقط اگر ماژولهاي شما فرکانس متفاوتي داشته باشن کفايت ميکنه

آقاي POLESTAR فرکانس 100 کيلوهرتز واقعا زياد هستش.توي PIC بخاي 100 کيلو هرتز تنظيم کنيم بايد هر 10 ميکرو ثانيه وقفه داشته باشيم.که توي اين زمان 70 تا دستورم نميشه توي زير برنامه وقفه داشت.تازه توي زبان ماشين. نميشه با فرکانس 10 کيلو يا 15 کيلو وقفه داشته باشيم؟؟ اين کار کنيم بردش کم ميشه؟؟؟؟
    اما در مورد اين 100 کيلو هرتز
    دوستان اين 100 يه اشتباه تايپي بوده مثل اکثر اشتباه هاي تايپي يا غلط هاي املايي بنده واقعا شرمنده
    اگر دقت کرده باشيد دوستاي ديگه هم در مورد اين موضوع صحبت کردن و فرمودن که توي برنامه اين طور نيست و اين فرکانس 10 کيلو هرتز هست نه 100 کيلو

بازم شرمنده اميدوارم به بزرگي خودتون ببخشيد

به همين سادگي :nice:
    تجربه معلم خشنی هست اول امتحان میگیره بعد درس میده !!!
    به دلیل برخی مشکلات بوجود اماده دیگه امکان ادامه فعالت در این انجمن مقدور نیست.
    2010/06/25
    413
    8

عزیز یه سوال دیگه. با این الگوریتم نویز ب نظرم خیلی وارد مدار میشه. من نصف برنامر نوشتم ولی فکر میکنم اگرم بخایم 2 بار کد دریافت کنیم و بعد دستور اجرا بدیم حداقل 500 میلی ثانیه زمان میبره. البته فکر میکنم. ولی اگر انقد زمان ببره خیلی زیاده. بعد این ماژولا همیجوری داره خروجیش صفر و یک میشه. یعنی همش یه زمانایی داریم که صفر یا یک هستن. باید چه محدودیتایی بزاریم تا ایجوری نشن/؟؟؟ مثلا لازم نیس بگیم اگر از فلان عدد بیشتر یا کمتر شد یعنی کد اشتباهه و بره از اول شروع کنه؟؟؟
    2007/07/21
    http://testogas.ir
    194
    9

عزيز يه سوال ديگه. با اين الگوريتم نويز ب نظرم خيلي وارد مدار ميشه. من نصف برنامر نوشتم ولي فکر ميکنم اگرم بخايم 2 بار کد دريافت کنيم و بعد دستور اجرا بديم حداقل 500 ميلي ثانيه زمان ميبره. البته فکر ميکنم. ولي اگر انقد زمان ببره خيلي زياده. بعد اين ماژولا هميجوري داره خروجيش صفر و يک ميشه. يعني همش يه زمانايي داريم که صفر يا يک هستن. بايد چه محدوديتايي بزاريم تا ايجوري نشن/؟؟؟ مثلا لازم نيس بگيم اگر از فلان عدد بيشتر يا کمتر شد يعني کد اشتباهه و بره از اول شروع کنه؟؟؟
    سلام
    تو برنامه يک متغير به نام CRC تعريف شده که دقيقا به منظور جلوگيري از نويز استفاده ميشه. به اين صورت که اگر چند بار مشخص يک کد را دريافت کرديم، آن کد را معتبر اعلام ميکند و در غير اين صورت کد ناديده گرفته ميشه. به اين ترتيب از ورود نويز جلوگيري ميشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط haya6120
    اينجا جواب همه داده ميشه به غير از من
    جالبه!
    در مورد کد مگا 8 شما فقط بايد چند تغيير محدود انجام بدين:
    1) تعريف تايمرهاي 0 و 1 را تغيير بدين به تايمر 1 و 2 و اينتراپتهاي تايمرها را نيز اصلاح کنين.
    2) پورتهاي ورودي و خروجي را چک کنيد و اصلاح کنيد.
    ديگه هيچ کار خاصي نياز نيست(اگر درست يادم باشه)
    http://imenbazar.com
    2010/06/25
    413
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر افشارنوری
    سلام
    تو برنامه يک متغير به نام CRC تعريف شده که دقيقا به منظور جلوگيري از نويز استفاده ميشه. به اين صورت که اگر چند بار مشخص يک کد را دريافت کرديم، آن کد را معتبر اعلام ميکند و در غير اين صورت کد ناديده گرفته ميشه. به اين ترتيب از ورود نويز جلوگيري ميشه
    شاید بخایم 50 تا ریموت بریزیم توی حافظه. چطوری اونوقت 150 تا کد به عنوان کد معتبر نگاه داریم!!!!!!! آقا من این الگوریتم پیاده کردم و خیلی خوب داره کار میکنه. فقط خییلی نویز پذیر هستش. کسی برای نویز پذیریش راه خاصی سراغ نداره؟؟؟ من خودم محدودیت گذاشتم برای گرفتن کدهاش. ولی باز نویز پذیره به شدت.البته 2 بار کدرو میگیرم خوب میشه ولی سرعتش میاد پایین یه کم.
صفحه 44 از 83 نخست ... 343536373839404142434445464748495051525354 ... آخرین
نمایش نتایج: از 431 به 440 از 825