اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرامر سریال برای آرم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرامر سریال برای آرم

سلام به همه

من می خوام کار عملی رو با آرم شروع کنم....ولی پورت پارالل ندارم....در حال حاضر هم نمی تونم برای پروگرامر یونیورسال با usb هزینه کنم....ولی خوشبختانه پورت سریال دارم....تو اینترنت که گشتم فهمیدم که پروگرامر برای میکروهای شرکت فیلیپس با پورت سریال وجود داره.....ولی نتونستم مدارش رو پیدا کنم...کسی از دوستام شماتیک یا احیانا pcb از این پروگرامر داره؟؟؟؟
    خیلی ممنون میشم اگه کمک کنید
    چنان بزی که گر خاک ره شوی کس را غبار خاطری از رهگذار ما نرسد

پاسخ : پروگرامر سریال برای آرم

یه سرچی برای flash majic بکن.
    سخت افزارش هیچ چیز خاصی نداره! پورت سریال با یه مبدل ولتاژ به usart میکرو وصل میشه!
    البته پایه فکر کنم p.2.10 بود که برای فعال کردن این نوع پروگرم کردن باید زمین میشد!
    [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

خیلی ممنون از راهنماییتون
      شما خودتون باهاش کار کردید؟
      دردسر های sam-ba را دیگه نداره؟
      یعنی من از همون rs232 که برای avr استفاده می کردم برای این بزارم حله؟
      این که خیلی خوبه؟ هیچ محدودیتی یعنی نداره؟

دیدگاه

sam-ba مگه چه دردسری داره؟
        ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

من که خودم باش کار نکردم
          ولی خوب شنیدم که باید یه پایه رو low کنی بعد روشن کنی بعد 10 ثانیه صبر کنی بعد... یا یه همچین چیزی
          می خواستم ببینم با سریال پروگرام کردن هم همین دردسرها را داره.....فکر کنم جفتش از bootloader استفاده میکنه؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد حسین روحی
            من که خودم باش کار نکردم
            ولی خوب شنیدم که باید یه پایه رو low کنی بعد روشن کنی بعد 10 ثانیه صبر کنی بعد... یا یه همچین چیزی
            می خواستم ببینم با سریال پروگرام کردن هم همین دردسرها را داره.....فکر کنم جفتش از bootloader استفاده میکنه؟؟؟
            سری AT91SAM7S میگن یکم آره، این دردسر هارو داره ولی سری AT91SAM7X که خودم هم دارم استفاده می کنم فقط 1بار ERS رو وصل میکنم و قطع میکنم و USB رو وصل میکنم و برنامشو باز میکنم (که این یه مورد فقط چند دقیقه طول میکشه) و پروگرم می کنم.
            ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد حسین روحی
              خیلی ممنون از راهنماییتون
              شما خودتون باهاش کار کردید؟
              دردسر های sam-ba را دیگه نداره؟
              یعنی من از همون rs232 که برای avr استفاده می کردم برای این بزارم حله؟
              این که خیلی خوبه؟ هیچ محدودیتی یعنی نداره؟
              نه مشکل خاصی که نیست.با این کار با ISP ارتباط برقرار میکنه و اون پروگرم میکنه!
              انتظار سرعت خیلی بالا رو نداشته باشید.بستگی به حجم برنامه زمانش طولانی تر میشه.دلیل کند بودن هم اول از همه به پایین بودن سرعت پورت سریال مربوطه!
              در کل این بهترین(ساده ترین و ارزانترین) راه برای پروگرم کردن میکرو های فیلیپس هست.

دیدگاه

خیلی ممنون از دوستا که راهنمایی کردند
                چند تا سوال مونده :
                1)من هر چقدر گشتم max3232 را پیدا نکردم :cry2: ایرادی داره از همون max 232 استفاده کنم ولی تغذیه ی اون رو 3.3 ولت بزارم؟ تو دیتا شیتش که نوشته از 3 تا 12 ولت
                2)باید کریستال بزرام...چه فرکانسی؟؟؟؟؟؟؟ میکرو یی که خریدم lpc 2368 هست
                3)توی شماتیک ها که دیدم 4 پایه ی دیتا از پورت سریال گرفته و دو تا رو به ریست و یه پایه ی دیگه وصل کرده ... توی دیتا شیت خوندم که باید این دو تا رو low کنم...طوریه دستی این کار رو انجام بدم؟؟ یعنی در واقع دقیقا همون مداری رو ببندم که برای ارتباط سریال avr می بستم؟؟؟؟؟
                باز هم ممنون... :redface:

دیدگاه

1)من هر چقدر گشتم max3232 را پیدا نکردم :cry2: ایرادی داره از همون max 232 استفاده کنم ولی تغذیه ی اون رو 3.3 ولت بزارم؟ تو دیتا شیتش که نوشته از 3 تا 12 ولت
                  من از جوان گرفتم اینو داشت!
                  راستش با 3.3 ولت تست نکردم اما فکر کنم بتونید با همون 5 ولت هم تغذیه اش کنید!
                  اکثر پایه های LPC23xx تا 5 ولت رو تحمل میکنند. تو دیتا شیتش این عبارت رو بعد از pin configure میبینید:
                  [1] 5 V tolerant pad providing digital I/O functions with TTL levels and hysteresis.
                  2)باید کریستال بزرام...چه فرکانسی؟؟؟؟؟؟؟ میکرو یی که خریدم lpc 2368 هست
                  یه کریستال 12 مگ بزارید خیلی خوبه!
                  اگر m=12 و n=1 باشه شما فرکانس 288 مگ رو دارید که راحت میشه 48 مگ برای usb و 72 مگ برای CPU رو بدست آورد.البته با ضرایب دیگه هم میشه ها!!!
                  اگه دوست نداشتی میتونی کریستال نزاری و از RC داخلی استفاده کنی اما بزاری بهتره!
                  )توی شماتیک ها که دیدم 4 پایه ی دیتا از پورت سریال گرفته و دو تا رو به ریست و یه پایه ی دیگه وصل کرده ... توی دیتا شیت خوندم که باید این دو تا رو low کنم...طوریه دستی این کار رو انجام بدم؟؟
                  اگه دستی هم این ها رو وصل کنید فکر نمیکنم مشکلی باشه!
                  یادم نیست reset هم باید low میشد یا نه اما اون یکی رو مطمئنم :icon_razz:

دیدگاه

همه چیز داشت خوب پیش میرفتا....
                    یه بورد زدم که 100 تا پایه رو از آی سی بکشم تو برد بورد...... خودم که نمی تونستم لحیمش کنم بنابر این دادم بیرون..... vdd و vss هاشو وصل کردم تغذیه رو هم وصل کردم.... ولی یه کار فوری پیش اومد رفتم بیرون بعد از 4 ساعت برگشتم دیدم آی سی داغه... سریع خاموش کردم...بعد شروع کردم به چک کردن... دیدم پایه ی 96 و 97 اتصالی داره که پایه های تغذیه و زمین هستند :cry2: :cry2:
                    فکر نمی کنم بورد اتصالی داشته باشه چوت با چاغو کشیدم بین دو تا پایه ولی بازم اتصالی داره
                    اگه هم سوخته باشه که نباید به هم وصل باشند که
                    تغذیه رو هم چک کردم 3.39 بود
                    یعنی میشه سوخته باشه؟؟؟ :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X