اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاملترین تابع فونت فارسی - عربی و انگلیسی ترکیبی برای انواع LCD های گرافیکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاملترین تابع فونت فارسی - عربی و انگلیسی ترکیبی برای انواع LCD های گرافیکی

دوستان و اساتید محترم سلام، :bye

به پیوست کاملترین تابع فونت برای نوشتار فارسی، عربی و انگلیسی ( همزمان ) در هر نوع LCD گرافیکی با هر نوع اندازه ای رو بهتون تقدیم میکنم. ( من خودم با LCD رنگی N96 و KS0108 استفاده کردم ) باشد که مفید فایده افتد! :mrgreen:

- سعی شده با ارائه مثالهای متنوع در فایل Main.c روش استفاده از توابع توضیح داده بشه. ( فابل هگز هم ارائه شده است )

- نسخه پیوست برای LCD رنگی N96 بوده و درصورت نیاز به استفاده با KS0108 درایور LCD و دایرکتوری Graphic فعلی رو با فایل های ارائه شده در تاپیک ذیل جایگزین کنید.

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=51530.0

- برای استفاده با هر نوع LCD گرافیکی دیگه، درایور مربوطه رو جایگزین کرده و دو خط اول هدر فایل Graphic.h رو که نقطه زدن و رسم مربع تو پر هستش رو با توابع LCD خودتون جایگزین کنید.

امکانات تابع فونت :
     امکان افزودن امکانات تابع فونت به راحتی به کلیه LCD های گرافیکی
     امکان تایپ آسان در سورس برنامه و بصورت کاملا استاندارد
     امکان استفاده از یک فونت در اندازه ها و حالت های مختلف
     امکان بزرگنمائی نوشته ها در جهت طولی و عرضی بطور مستقل
     امکان چیدمان نوشته بصورت راست چین، چپ چین و مرکز در محدوده دلخواه
     امکان ایجاد TextBox با رنگهای فونت و زمینه متنوع و انواع چیدمان
     امکان ایجاد چرخش 90 درجه ای و حالت آینه ای در نوشتار
     امکان تایپ فارسی و انگلیسی بطور همزمان و ترکیبی
     و خیلی امکانات دیگه .............. ( خودتون چک کنید، خسته شدم !!! )

و اما توضیحات :
     تابع فونت، از فونت های ایجاد شده توسط برنامه فونت ادیتور H. Reddmann استفاده میکنه. ( به پیوست ارائه شده ) از مزایای این فونت ادیتور اینه که میشه باهاش کاراکترها رو با طول های متغیر درست کرد ( این حالت برای فونتهای فارسی و عربی خیلی لازمه ) و خیلی مزایای دیگه مثل فراخوانی فونت های استاندارد ویندوز و .....
     دوتا فونت با این تابع ارائه شده، یکی فقط انگلیسی و دیگری فارسی – انگلیسی که خودم از روی فونت Absolute Farsi ویندوز درستش کردم. اصل فونتها جهت اعمال تغییرات احتمالی و یا راهنمای ایجاد فونت های جدید خودتون، ارائه شده.
     یه فایل PDF هم باهاشه که در اصل توضیحات و راهنمای هدر فایل PE_Map.h هست و جهت آموزش و یا در صورتی که بخواهید تغییرات و یا اصلاحاتی ایجاد کنید لازم میشه.
     در حد امکان با نوشتن توضیحاتی در فایل ها، خواستم که درک اونها رو براتون بهتر کنم تا بیشتر جنبه آموزشی داشته باشه.
     آخرین نسخه درایور LCD رنگی N96 که برخی اشکالات در روتین راه انداز بطور مشخص و سایر روتین های اون برطرف شده و چند تا روتین بدرد بخور هم بهش اضافه شده و یه خورده توضیحات هم برای درک بهتر بهش اضافه کردم، هم ارائه کردم! :nerd:
     آخرین نسخه تابع Graphic برای استفاده در LCD رنگی N96 و سایر LCD های بزرگ و رنگی با قابلیت رسم اشکال هندسی، خط، دایره، نقطه و .... با رنگهای متفاوت هم ارائه شده. در این نسخه برخی اشکالات نسخ قبلی برطرف شده و توضیحاتی هم به فایل ها اضافه کردم. :nerd:

سئوالی بود، در خدمتیم......... ( در ضمن، من باگی ندیدم، اگر مشکلی مشاهده شد، لطفا به من خبر بدین )

هرگونه استفاده غیر تجاری با ذکر منابع بلامانع است !!! :eek:

http://www.4shared.com/file/GDxAR2pH/PEfont_dist.html

کلا خوش گذشت ...
    فایل های پیوست شده
    مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

پاسخ : کاملترین تابع فونت فارسی - عربی و انگلیسی ترکیبی برای انواع LCD های گرافیکی

با تشکر فراوان از شما، یکی از مواردی که در فارسی نویسی به این شیوه معمولا به مشکل برخورد می کند، نوشتن اعداد بصورت فارسی است. وضعیت اعداد فارسی در کتابخانه شما به چه صورت است؟
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

پاسخ : کاملترین تابع فونت فارسی - عربی و انگلیسی ترکیبی برای انواع LCD های گرافیکی

نوشته اصلی توسط طراح
      با تشکر فراوان از شما، یکی از مواردی که در فارسی نویسی به این شیوه معمولا به مشکل برخورد می کند، نوشتن اعداد بصورت فارسی است. وضعیت اعداد فارسی در کتابخانه شما به چه صورت است؟
      با سلام، :bye

نوشتن اعداد مشکلی نداره، البته تا جائی که خودم تست کردم. توی فایل Main.c یک نمونه هست.
      شما تست بفرمائید اگر مشکل خاصی مشاهده کردید و یا اینکه چیز خاصی مد نظرتون بودن بفرمائید تا در حد امکان در خدمت باشم.

مرسی از توجه شما

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

در اینجا منظور نمایش عدد در بین کاراکترهای فارسی نیست و بلکه نمایش عدد با فونت فارسی است. چنانکه در ادیتور همین انجمن هم اعداد با فونت فارسی نمایش داده نمی شوند. بنابراین آیا این امکان وجود دارد که مثلا یک 3 با حروف فارسی در حالیکه در دو طرف آن کاراکتر Space باشد، نمایش داده شود؟
        وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
        اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط طراح
          در اینجا منظور نمایش عدد در بین کاراکترهای فارسی نیست و بلکه نمایش عدد با فونت فارسی است. چنانکه در ادیتور همین انجمن هم اعداد با فونت فارسی نمایش داده نمی شوند. بنابراین آیا این امکان وجود دارد که مثلا یک 3 با حروف فارسی در حالیکه در دو طرف آن کاراکتر Space باشد، نمایش داده شود؟
          با سلام،

بله این امکان که صد در صد وجود داره.

توضیح اینکه، توجه داشته باشید که ما برای ویندوز و یا هر سیستم عامل دیگر و استفاده کننده معمولی ادیتور نمینویسیم، بلکه برای برنامه نویس میکرو تابع مینویسیم تا به راحت تر شدن برنامه نویسی اون کمک کنیم. اگر بخواهیم تمام کارها را خود کار انجام بدیم، حجم توابع ایجاد شده خیلی زیاد میشه.
          در کل، به نظر بنده تابع نوشتن برای میکرو مثل ماژول نوشتن برای دلفی، سی و غیره هستش و برنامه نویس در زمان استفاده از اونها، حتما باید به روش استفاده صحیح از توابع یا ماژول ها توجه داشته باشه.
          در نهایت، بازم میگم به نظر من این توابع خیلی کامل هستند و باگ چندانی ندارن و برنامه نویس با استفاده از روتین های مختلف اونها همه کاری میتونه انجام بده ولی قطعا نمیتونه مثل Word ویندوز تایپ کنه! و اگر بخواد خودش Word ویندوز رو برای میکرو بنویسه، میتونه با استفاده از روتین های این توابع این کار رو بکنه که اونوقت دیگه اسمش تابع نیست، بلکه برنامه نوشتنه.

متاسفانه من بلد نیستم که عکس بزارم توی متن هائی که ارسال میکنم، وگرنه چندتا عکس نمونه براتون میگذاشتم. ( راهنما رو هم دیدم ولی باز هم نشد! )

مرسی ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

دوستان سلام،

یه مشکلی توی فایل Font.c و روتین PutCharPE دیدم که باعث میشه وقتی در حالت فارسی، عربی پشت سر هم تایپ میکنید با پر شدن خط، به خط بعدی نمیره و توی همون خط میمونه! لطفا خط زیر رو توی فایل و روتین ذکر شده کنترل و تغییر بدید.
            کد:
            	// line adjust
            	if(((int)cursorX - charwidth * FontXScale) < 0)
             {
            		cursorY = cursorY  + (unsigned int)FontHeight * FontYScale; 
            		cursorX = GetMaxX() - charwidth * FontXScale;
            	}
            مرسی ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

جناب aivhl در مورد موضوعی که آقای طراح مطرح کرده اند احتمالا منظورشون اینه که اعداد کلا چه فارسی چه انگلیسی کد اسکی شون یکسانه و مثل حروف نیستند. درسته؟ حال چطوری میشه تشخیص داد که طرف میخواد عددش بصورت ارقام فارسی چاپ بشه نه انگلیسی؟
              الان این قابلیت درنظر گرفته شده تو توابعتون ؟
              موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aivhl
                بله این امکان که صد در صد وجود داره.
                مگر نباید بتوانید در محیط editor عدد را به فارسی تایپ کنید تا کد معادل آن تولید شود؟ آیا برای شما ممکن است در محیط برنامه نویسی یک عدد تنهای فارسی را تایپ کنید و به لاتین تبدیل نشود؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط طراح
                  مگر نباید بتوانید در محیط editor عدد را به فارسی تایپ کنید تا کد معادل آن تولید شود؟ آیا برای شما ممکن است در محیط برنامه نویسی یک عدد تنهای فارسی را تایپ کنید و به لاتین تبدیل نشود؟
                  با سلام خدمت اساتید عزیز
                  اینجا باید از استاد بنده اقای کینژاد پوزش بخواهم اگر لحن حرفهام تنده و ساید شمارو هم زیر ....... :sad:
                  دوستان در مورد تایپ فارسی اعداد و برخی حروف یا کلمات خاص این عکس رو دقت کنید

توی کدهای اسکی هر ادیتوری فقط میشه یه عدد 8 بیت قرار داد ولاغیر یعنی یکی از حروف و کدهای اسکی فوق البته این با ینی کد فارسیه
                  اگر زبان مثلا چینی باشه حروف متناظر کدهای 0 تا 127 که استاندارد هست و معمولا در همه فونتها یکسانه تغییر نمیکنه بلکه حروف بالاتر از 127 تا 255 تغییر میکنه اما یه فونت به ابن 255 ختم نمیشه از اینجا به بعد یونیکد به کمک ادیتور یا برنامه ای که قراره متن در اونجا دیده یا ویرایش بشه میاد
                  حالا کار این یونیکد چیه ؟ کارش اینه که مثلا تشخیص بده که کدوم حالت از حالتهای حروف باید قرار بگیره یا اگر متن فارسی شماره ها فارسی باشند و اگر انگلیسی شماره ها هم انگلیسی بشه یا جهت علامت سوال به راست باشه یا چپ یا حروف باید چپ چین باشه یا راست چین یا اگر حرف الف بعد از لام باشه اونو به یه کد اسکیه دیگه یعنی لا تغییر بده یا دقت کردین به کلمه الله که چطوری درست نوشته میشه اینو اون اجمهای ویندوز نویس درست نکردن بلکه اون کسی که یونیکد فارسی یا این فونت رو درست کرده نوشته و کلی چیزای دیگه
                  پس اینجا من هم همون فرمایش aivhl جان رو تاید میکنم که فرمودند

برنامه نویس با استفاده از روتین های مختلف اونها همه کاری میتونه انجام بده ولی قطعا نمیتونه مثل Word ویندوز تایپ کنه! و اگر بخواد خودش Word ویندوز رو برای میکرو بنویسه، میتونه با استفاده از روتین های این توابع این کار رو بکنه که اونوقت دیگه اسمش تابع نیست، بلکه برنامه نوشتنه.
                  واقعا این توابع حرف نداره فقط بستگی داره به کار برش که چطوری ازش استفاده کنه
                  البته اینو هم قبول دارم که باید توابع هوشمند باشند و بتونن این شرایط رو ایجاد کنند یا حداقل شرایط مهمشونو
                  اینجا میخوام یه نکترو که قبلا هم عرض کردم بگم و اون هم اینه که
                  مگر از یه برد الکترونیکی قراره چندتا خطا یا چندتا منو رو نشون بده چقدر باید انتظار داشت؟
                  مگه نباید مواردی مثل
                  1- خوانا باشه
                  2- جای کمی از فلش بگیره
                  3- توی lcd های کوچیک مثل ks108 هم بشه ازش استفاده کرد
                  4- فشردگی حروف بالا باشه تا لااقل توی یه سطر LCD های کوچیک بشه پنج تا کلمه قرار داد
                  5- قابلیت بلد یا کلفت شدن داشته باشه
                  6- بشه متن رو به صورت هایلایت نوشت
                  7- امکان تشخیص انتهای سطر رو داشته باشه و کلمرو نصف نکنه
                  و ......

حالا نخواستیم فارسی شماره هارو هم بنویسه یا بشه فارسی یا انگلیسی همزمان تایپ کرد یعنی برای هر کدوم تابع خاصی نداشته باشه
                  و ........

بابا بخدا ما نمی خواهیم ورد ماکروسافت رو بسازیم :icon_razz:
                  خدایی این عکس هارو نگاه کنید کسی تاحالا به این زیبایی و فشردگی فونت فارسی توی KS108 دیده

بیاید به جای اینکه به کمیتها دقت کنیم کیفیت رو ببریم بالا مثلا به جای اینکه یه برد درست کنیم که فکروذکرش پردازش فونت و نشون دادن دادن اون باشه کار رو درست انجام بده خلالش هم با یه روتین ساده و کافی متن رو هم در کمال سادگی نشون بده.
                  تجربه معلم خشنی هست اول امتحان میگیره بعد درس میده !!!
                  به دلیل برخی مشکلات بوجود اماده دیگه امکان ادامه فعالت در این انجمن مقدور نیست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط طراح
                    نه موضوع این نیست که توی محیط ادیتور فارسی نشون بده یا نه
                    اون که فقط تو ادیتوره. ادیتورهای مختلف یونیکدها رو ساپورت میکنند و میشه اعداد رو فارسی دید
                    موضوع اینه که حتی اگه فارسی نشون بده هم کد اسکی شون با اعداد انگلیسی یکیه

دیدگاه

با سلام،

قبل از هر چیز از توضیحات مبسوت جناب اسدی بسیار تشکر میکنم. توضیحات خیلی قشنگ و کاملی بود.

ضمن تائید توضیحات ایشان، علی الخصوص در مورد لزوم جمع و جور بودن فونت، متناسب با اندازه صفحه نمایش و
                      هوشمندی نسبی توابع ، اضافه میکنم، همونطور که در ویندوز شما برای تایپ فارسی و انگلیسی Alt-Shift رو میزنید و زبان رو تغییر میدید، در این تابع فونت ارائه شده هم، روتین SetLetter با پارامترهای P_LETTER و E_LETTER همین کار رو انجام میده، یعنی اگر در مد فارسی باشید خاصیت راست چین، اعداد فارسی، ویرگول، علامت سوال فارسی و غیره رو انجام میده. ( صرف نظر از اینکه با توجه به ادیتور کامپیوترتون، شما موقع کد نویسی روی مونیتور چی میبینید. ) و علی هذا......

بازم تشکر فراوان دارم :bye

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط POLESTAR
                        اینجا باید از استاد بنده اقای کینژاد پوزش بخواهم اگر لحن حرفهام تنده و ساید شمارو هم زیر ....... :sad:
                        شما مطلب بدی را بیان نکردید که نیاز به پوزش باشد. اما متوجه این مسئله هم نشدم که نقطه حساسیت نسبت به سوال درباره عملکرد یک کتابخانه از نویسنده آن در جهت استفاده هرچه مفیدتر از نتیجه زحمت ایشان، ناشی از چه برداشتی می تواند باشد. اگر کسی بزرگواری به خرج داد و نتیجه زحمت خود را مانند همین کتابخانه در اختیار دیگران قرار داد، اگر در جهت روشن شدن امکاناتی که در کتابخانه وجود دارد از نویسنده آن سوالی مطرح شود، آیا در این سوال بار منفی وجود دارد؟ به هرحال یا امکان مورد سوال در کتابخانه هست و یا نیست که در صورت موجود بودن با توضیح ایشان مسئله روشن می شود (چنانکه این توضیح را در پست قبل ارائه کردند) و در صورت موجود نبودن هم به هر حال موضوع شفاف می شود.
                        در این مورد به خصوص بد نیست توضیح دهم که اخیرا قصد داشتم شکل ظاهری یکی از سیستم های کنترل کننده صنعتی خود را از نظر نوع فونت و منوهای نمایش تا حدی اصلاح کنم. این کنترل کننده که دارای صفحه لمسی و مبتنی بر LCD های T6963c است دارای چند ده صفحه منوی نمایش و صدها متغیر قابل تعریف و تغییر است، به نحوی که برای نگهداری اطلاعات متغیر آن از 256 کیلوبایت EEPROM خارجی استفاده می شود. نوع تعریف و نمایش اطلاعات در این کنترل کننده به گونه ای است که حتما باید بتواند اعداد فارسی را نمایش بدهد. همزمان شدن این قصد برای تغییر فونت و شکل دستگاه مذکور با مطرح شدن مباحثی درباره فارسی نویسی در انجمن، این سوال را ایجاد کرد که آیا می توان از موارد قرار داده شده در انجمن بصورت آماده استفاده کرد و یا باید شخصا فونت دیگری را بجای فونتی که قبلا طراحی کرده بودم، از نو طراحی کنم. در این شرایط بصورت طبیعی در مورد امکان نمایش اعداد فارسی در این تاپیک سوال شد که ایشان زحمت کشیدند جواب مقتضی را ارائه کردند.
                        با این توصیفات، وجود حساسیت و بیان مطالبی مانند اینکه مثلا ما نمی خواهیم word میکروسافت را بسازیم و مانند آن و اینکه اصولا چرا چنین حساسیتی ایجاد شده به نظرم قدری عجیب و دور از ذهن می رسد. در همین رابطه توجه شما را به سورس قرار داده شده برای تولید موج سینوسی 3 فاز در این سایت و avrfreaks جلب می کنم که در ابتدا یک سینوسی عادی را تولید می کرد و بعد به واسطه سوالات و درخواست یکی از دوستان، نسخه های بعدی مجددا تصحیح و تکمیل شد که روند آن ادامه دارد و پیشرفت این نرم افزار (که دارای ارزش تجاری است) اگر به دلیل سوال و درخواست سایر دوستان نبود در عمل انجام نمی گرفت و در همان نقطه ابتدایی متوقف می ماند و مورد استفاده چندانی هم قرار نمی گرفت.

دیدگاه

با سلام، :bye

ضمن تشکر از جناب کی نژاد، و در راستای تائید فرمایشات ایشون، باید عرض کنم که بنده هم با نظر ایشون در این مورد که سئوال و جواب ها در انجمن ها موجب شفافیت مسائل و برطرف شدن ابهامات شده و موجب ارتقاء دانش همه ما خواهد شد و ما رو به سمت برطرف کردن نواقص خودمون در زمینه های علمی و اجتماعی سوق میده، موافقم.

در مورد پروژه تون هم باید اضافه کنم که با توجه به اینکه LCD استفاده شده توسط شما دارای رزولوشن خوبی هست ( اگر اشتباه نکنم 240 در 128 ) این توابع کاملا بکار شما میاد، چون این قابلیت رو به شما میده که نه تنها بطور کامل فارسی رو داشته باشید، بلکه با امکان بزرگ و کوچک کردن مستقل طولی و یا عرضی و چرخش 90 درجه ای نوشته ها، میتونید تنها با یک فونت افکت های مناسبی داشته باشید. مضاف بر اینکه با استفاده از روتین های SetBkColor و SetBkColor و TextBox به راحتی امکان درست کردن منوها و حرکت نواری روی سطر ها و چیدمان راحت و مستقل در هر خط ( راست چین، چپ چین و مرکز ) رو صرف نظر از فارسی و یا انگلیسی خواهید داشت. ( به تاپیکی که در پست اول اشاره شده هم اگر نگاهی بندازید، فکر کنم چیزای بدرد بخوری برای پروژه تون مثل توابع تاچ و گرافیک توش هست )

باز هم اگر سئوالی باشه، خازعانه در خدمتم. ( باز تاکید میکنم، اگر باگی مشاهده شد، لطفا جهت اصلاح و ارائه نسخه صحیح، اعلام بفرمائید. )

با تشکر

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

با سلام به دوستان زحمت کش انجمن :
                            یه سوال داشتم . من یه تابلو روان درست کردم که میخوام از این نرم افزار طراحی فونت شما (LFG) برای نوشتن فونت واسه اون استفاده کنم . دقیقا چیکار باید بکنم میشه کمی توضیح بدین ؟ در ضمن آیا این نرم افزار تابع کتابخانه ای برای کدویژن درست میکنه ؟ اگه درست میکنه پس من چطور میتونم الگوریتم خاصی برای فراخوانی کلمات مورد نظرم طراحی کنم یا اگه الگوریتم رو دارین لطفا به منم بدین تا بتونم استفاده کنم . پیشاپیش ممنون :job:
                            چو ایران نباشد تن من مباد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط miladchalipa2002
                              با سلام به دوستان زحمت کش انجمن :
                              یه سوال داشتم . من یه تابلو روان درست کردم که میخوام از این نرم افزار طراحی فونت شما (LFG) برای نوشتن فونت واسه اون استفاده کنم . دقیقا چیکار باید بکنم میشه کمی توضیح بدین ؟ در ضمن آیا این نرم افزار تابع کتابخانه ای برای کدویژن درست میکنه ؟ اگه درست میکنه پس من چطور میتونم الگوریتم خاصی برای فراخوانی کلمات مورد نظرم طراحی کنم یا اگه الگوریتم رو دارین لطفا به منم بدین تا بتونم استفاده کنم . پیشاپیش ممنون :job:
                              با سلام،

در ابتدا باید عرض کنم که نرم افزار LFG مربوطه به تاپیک دیگه ای هست http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=51530.0 و مال من هم نیست، من فقط برای تولید فونت ازش استفاده کردم و دیکودر فونتش رو نوشتم....
                              در تاپیک اشاره شده نرم افزار مذکور و یک فونت فارسی - انگلیسی 8 در 8 که بیشتر مناسب صفحه های نمایش با رزولوشن کم و تابلوهای روان هستش، ارائه شده. ( کوچک و با طول و عرض فیکس شده ) فایل اصلی فونت مذکور و هدر فایلش با هم اونجا هست. میتونید جهت اطلاعات بیشتر هر دو اونها رو مطالعه بفرمائید و در کل اگر که خواستید از فونتی که در یک زبان برنامه نویسی درست شده در زبان دیگری استفاده کنید، فقط کافیه که اطلاعات فونت ها رو برداشته و به فایلی که هدر و فوتر اون رو متناسب با زبان خودتون درست کردین کپی کنید. مثلا برای استفاده فونت 8 در 8 اشاره شده در CV به شکل زیر عمل کنید :
                              این خط رو حذف کنید
                              #include <avr/pgmspace.h>
                              و این خط رو به CV تغییر بدید
                              unsigned char FE8x8[] PROGMEM = {
                              فکر کنم اینتوری بشه :
                              flash unsigned char FE8x8[] = {

و اما در مورد نحوه خوندن یک فونت، که میشه نوشتن دیکودر برای فونت..... دیکودر فونت های LFG همونطور که گفتم، توی اون تاپیک اشاره شده هست و با کمی تغییرات میتونید برای تابلو روان ازش استفاده کنید.

من چندین سال پیش یه تابلو روان درست کردم، به نظر من فونت و نوشته و نشون دادن کلمات توی تابلو روان نکته اصلی نیست، بلکه افکت و اینجور چیزا خیلی کار میبره. و در هر حال، من ازش برای تابلو روان استفاده نکردم، شاید به زودی این کار رو بکنم ( البته اگر وقت بشه )

با تشکر

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X