اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی adc داخلی با ولتاژ کمتر از 5 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی adc داخلی با ولتاژ کمتر از 5 ولت

سلام
    دوستان من می خوام adc داخلی mega64 استفاده کنم ولی ولتاژ میکروم 4.5ولته یه توضیح یکی بده که اگه با 5 ولت بخونم(که میشه 2.5 ولت) حالا با 4.5 چی اصلا میشه خوند یا نه؟
    تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

پاسخ : راه اندازی adc داخلی با ولتاژ کمتر از 5 ولت

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
    تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sey22
      سلام
      دوستان من می خوام adc داخلی mega64 استفاده کنم ولی ولتاژ میکروم 4.5ولته یه توضیح یکی بده که اگه با 5 ولت بخونم(که میشه 2.5 ولت) حالا با 4.5 چی اصلا میشه خوند یا نه؟
      سلام.
      ولتاژ مرجع داخلی از طرف Atmel اسماً 2.56 ولت رگوله اعلام شده است. ولی در عمل در بسیاری از میکروهای AVR کمی با مقدار اعلام شده تفاوت داره یعنی ممکنه گاهی 2.5 ولت باشه و گاهی 2.6 ولت. چون این ولتاژ تثبیت شده است با ولتاژ تغذیه 4.5 هم همان 2.5 ولت باقی میماند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط perfect
        سلام.
        ولتاژ مرجع داخلی از طرف Atmel اسماً 2.56 ولت رگوله اعلام شده است. ولی در عمل در بسیاری از میکروهای AVR کمی با مقدار اعلام شده تفاوت داره یعنی ممکنه گاهی 2.5 ولت باشه و گاهی 2.6 ولت. چون این ولتاژ تثبیت شده است با ولتاژ تغذیه 4.5 هم همان 2.5 ولت باقی میماند.
        من تو یه مدار که چنین مشکلی بود اگه ولتاژ از 5 ولت چند دهم کمتر می شد دیگه ADC اشتباه می خوند (ADC داخلی و ولتاژ رفرنس داخلی)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X