اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغییر مرجع ولتاژ در پروتئوس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغییر مرجع ولتاژ در پروتئوس

با سلام خدمت دوستان عزیز
    میخواستم بدونم میشه مرجع ولتاژ رو در پروتئوس تغییر داد؟ به عبارت دیگه غیر از زمین خود برنامه ، یه گره تو مدار مشخص کرد و به عنوان مرجع ازش استفاده کرد. تو شبیه سازی مداراتی که ترانس دارن مشکل دو مرجعی پیش میاد مثلا میکرو باید مرجعش خروجی ترانس باشه ولی به صورت اتوماتیک از زمین اصلی برنامه استفاده میکنه.
    ضمنا این مطلب رو تو سایت سرچ کردم ولی چیزی پیدا نشد به هر حال اگه تکراریه باید ببخشید.

پاسخ : تغییر مرجع ولتاژ در پروتئوس

یعنی واقعا هیچکس نمیدونه ؟؟؟ :-O

دیدگاه

لطفا قبل از ایجاد تاپیک، جستجو کنید.

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...2832#msg242832

مطابق تصویر زیر به جای GND و VCC ، لیبل های موردنظرتون رو بذارید

دیدگاه

دوست عزیز ممنون از راهنماییتون. منظور من تعریف یک نقطه به عنوان مرجع ولتاژ برای تمامی المان های برنامه س. من میخوام برنامم از این به بعد یه گره ولتاژی رو به عنوان مرجع ولتاژ در نظر بگیره مگر اینکه خودم مستقیما یک المان رو به زمین اصلی پروتئوس وصل کنم. مثلا اسیلوسکوپ بجای زمین برنامه، سیگنال رو بر مبنای زمین تعیین شده توسط من نمایش بده.

دیدگاه

جناب آقای رضائی همین روشی رو که برای AVR گفتید چطور میشه واسه oscope هم استفاده کرد ؟ یعنی چه جوری میشه زمین oscope رو تغییر داد ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farzad_h86
            جناب آقای رضائی همین روشی رو که برای AVR گفتید چطور میشه واسه oscope هم استفاده کرد ؟ یعنی چه جوری میشه زمین oscope رو تغییر داد ؟
            خیلی دنبال جوابتون گشتم ولی متاسفانه چیزی پیدا نکردم
            فکر میآ‌کنم اوی ورژن های قبلی (6.9) اسکوپ یه پایه هم برای زمین داشت.ولی مطمئن نیستم.

دیدگاه

آقای رضایی اون ورژن ها هم زمین نداشتند!!!
              منم الان دنبال روشی برای تغییر زمین اسیلسکوپ میگشتم ولی چیزی پیدا نکردم!!!
              در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
              گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

به نظر میرسه راهی وجود نداشته باشه. به عنوان راه جایگزین میآ‌تونید از گراف ها استفاده کنید.

دیدگاه

گشتم یکی از دوستان روش زیر رو پیشنهاد کرده که عین متنشو میذارم. موفق باشید
                  *** اسیلوسکوپ Proteus چهار تا کانال داره؛ اما هیچ پایهآ‌ای برای زمین نداره. چون همون Ground که توی Terminal mode هست رو به عنوان زمین همه کانالآ‌ها در نظر میآ‌گیره.

حالا اگه بخوایم ولتاژ بین دو نقطه (و نه ولتاژ بین یک نقطه و Ground) رو توی اسیلوسکوپ ببینیم، باید چیکار کنیم؟ باید یه زمین دیگه تعریف کنیم؟!!

یه راه ساده داره:
                  مثلا ولتاژ بین نقاط A و B مورد نظره. میآ‌دونیم که:
                  VAB=VA-VB

پس نقاط A و B رو به کانالآ‌های A و B اسیلوسکوپ وصل میآ‌کنیم و شبیهآ‌سازی رو اجرا میآ‌کنیم. روی بخش کنترل کانال B، دکمه Invert رو کلیک میآ‌کنیم (که «منفی B» رو به ما بده) و روی بخش کنترل کانال A، دکمه A+B رو کلیک میآ‌کنیم. چیزی که توی اسیلوسکوپ نشون داده میشه، همون VABست. ***
                  در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
                  گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X