اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک برای تشخیص میوه خیار گل خانه ای با شبکه عصبی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست کمک برای تشخیص میوه خیار گل خانه ای با شبکه عصبی

سلام به همه اساتید محترم
    من واسه انجام یه پروژه احتیاج به پردازش تصویر و تشخیص میوه خیار در تصاویر گل خانه ای با استفاده از شبکه عصبی دارم که خیلی واسم مهم هستش
    البته یه کار هایی هم انجام دادم و یه پیش پردازش انجام دادم که تصاویر رو پیوست میکم ، حال می خوام این تصاویر رو به شبکه عصبی بدم و اون برام میوه خیار رو تشخیص بده اما نمیدونم چه جوری !!!!!
    مقاله در این باره هم زیاد خوندم ولی چیز دست گیرم نشده
    از دوستان درخواست کمک دارم لطفا راهنمایی کنید واقا ممنون میشم بد جوری گیرم :cry:

پاسخ : درخواست کمک برای تشخیص میوه خیار گل خانه ای با شبکه عصبی

راستی من این تصویر رو

به این تبدیل کردم
    که میخوام به شبکه بدمش و اون واسم میوه خیارو تشخیص بده البته این یه نمونه هستش
    دو ستان و اساتید لطفا کمک
    تو رو خداااااا :-(( :-(( :-((

دیدگاه

کسی نیست جواب بده

دیدگاه

سلام.
        دوست عزیز یه مقدار مسئله رو باز تر کنید. صورت مسئله تشخیص چه خیار هایی هست؟
        مثلا در این تصویری که خودتون گذاشتید، ایده آل این هست که چند تا خیار رو تشخیص بدید؟
        من در تصویر خیار های کوچکی هم میبینم، آیا قراره اونها هم برجسته بشه؟ یا فقط خیار جلویی صورت مسئله هست؟ یا خیاری هم که از پشت شاخه درخت دیده میشه باید تشخیص داده بشه؟
        موفق باشید
        شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
        هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
        چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

اصل قضیه تشخیص خیار های بزرگ هست (رسیده) خیار هایی که باید برداشت شوند
          مثلا در این تصویر این خیاری که در وسط قرار داره (البته اگه بشه اون که در سمت چپ و زیر یه شاخه هست رو هم تشخیص داد که چه بهتر) خیار هایی که در فاصله دور (مثلا در عمق 30-40 سانتی)قرار دارند یا کوچک هستند رو کاری ندارم
          در مورد تعداد هم هر چندتا خیار که شرایط بالا رو داشته باشند و در تصویر باشند
          ولی واقا نیاز به کمک دارم
          ممنون

دیدگاه

جواب نمیده کسی؟

دیدگاه

به نظرم از فیلتر های رنگی نمیتونید استفاده کنید. اگر شرایط نوری همواره ثابت بود و رنگ خیار ها هم قدری متفاوت از شاخه و برگ ها بود شاید میشد از فیلتر رنگی استفاده کرد که کار رو خیلی خیلی راحت میکرد.
              ولی در این مسئله ای که الان مطرح هست به نظرم از تکنیک های استخراج ویژگی در سایز های مختلف باید استفاده کنید. مثلا PCA . البته سایز پنجره باید مختلف باشه تا بتونید خیار های با سایز های متفاوت رو تشخیص بدید. تقریبا کاری که مغز برای تشخیص اشیاء انجام میده.
              موفق باشید
              شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
              هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
              چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X