اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد طراحی و ساخت یک منبع تغذیه 48 ولتDC به 5 ولتDC سوییچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد طراحی و ساخت یک منبع تغذیه 48 ولتDC به 5 ولتDC سوییچینگ

با سلام خدمت تمامی دوستان و اساتید الکترونیک
    من نیاز فوری به ساخت یک منبع تغذیه دارم که بتونه 48 ولت DC رو به 5ولت DC تبدیل کنه و همچنین دارای مشخصات زیر باشه:
    1-حرارت کمی تولید کنه که احتیاج به استفاده از هیتسینک یا فن نباشه.
    2-دارای جریان دهی خروجی خوبی باشه.
    3-از نوع سوییچینگ باشه.
    و سوال اینکه آیا این منبع تغذیه را می توان با استفاده از نرم افزار PI Expert طراحی کرد.
    همچنین احتیاج به یک مدار محافظ در برابر اتصال کوتاه بسیار کوچک در حد دو سه قطعه دارم که زمانی که خروجی مدار اتصال کوتاه شد به ورودی مدار که 48 ولت DC است آسیبی نرسیده و کماکان 48 ولت داشته باشیم چرا که از این 48 ولت در جای دیگه هم استفاده میشه.

پاسخ : کمک در مورد طراحی و ساخت یک منبع تغذیه 48 ولتDC به 5 ولتDC سوییچینگ

یک مدار در لینک زیر هست :

اینجا
    باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

سلام
      یک pdf من دیروز گرفتم در مورد طراحی رگلاتور سوییچینگ با ای سی TL494 هست(این ای سی در خیلی از پاور های کامپیوتر استفاده شده)
      که مدار داخلی ای سی رو به صورت بلوکی توضیح داده
      در آخر هم یک مثال از طراحی یک سوییچینگ 32 ولت به 5 ولت 10 آمپر به همراه مدار محافظ جریان داره
      که به راحتی میتونی مقادیر رو برای ولتاژ ورودی خودت تغییر بدی
      آدرس فایل
      http://focus.ti.com.cn/cn/lit/an/slva001d/slva001d.pdf
      http://dl.drelahi.net

دیدگاه

آقا من این PDF رو گرفتم ولی متوجه شدم که حداکثر ولتاژ اعمالی به آی سی TL494 چهل و یک ولت هست در صورتی که ولتاژ ورودی من 48 ولت هست .
        راستی با نرم افزار PI expert نمیشه اینو طراحی کرد؟

دیدگاه

همچنین احتیاج به یک مدار محافظ در برابر اتصال کوتاه بسیار کوچک در حد دو سه قطعه دارم که زمانی که خروجی مدار اتصال کوتاه شد به ورودی مدار که 48 ولت DC است آسیبی نرسیده و کماکان 48 ولت داشته باشیم چرا که از این 48 ولت در جای دیگه هم استفاده میشه.
          عجب ! مگه میشه هم خروجی قطع بشه ، هم بقیه دستگاه هارو تغذیه کنه ؟!

مگه اینکه فیوز در شاخه های خروجی بزارین که اگه در اون مسیر اتصال کوتاه رخ داد ، فقط همون قسمت از مدار خارج بشه.

دیدگاه

آی سی LM2575HV یا LM2576HV نسخه 5 ولتی رو امتحان کن. فکر میکنم تا 60 ولت ورودی قبول میکنه. فقط ایرادش اینه که اگر مشکلی براش پیش بیاد ورودی رو توی خروجی خالی میکنه. که اونم میتونی بایک مدار فیوز مبتنی بر یک زنر و یک ترانزیستور آمپر بالا ازش حفاظت کنی. برای بقیه اش هم یک سری به دیتا شیتش بزن.

دیدگاه

سلام دایی جان
              با آی سی های خانواده TNY27x می تونی بسازی. از نرم افزار PIExpert هم می تونی استفاده کنی.
              البته به این نرم افزار نمی تونی بگی جریاندهی بالا می خوام!!! باید دقیقا بگی چند آمپر لازم داری. :biggrin:
              نرم افزار چندتا بی عقلی از خودش نشون میده و ارور میده. اما بهشون توجه نکن. من با 40 ولت هم تونستم خروجی قابل قبول بگیرم.
              با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X