اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قابلیت ارسال دیتاهای محاسبه شده در پخش بار به محیط excel در شبکه های توزیع

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قابلیت ارسال دیتاهای محاسبه شده در پخش بار به محیط excel در شبکه های توزیع

سلام بچه ها...من می خوام یک باس سیستم مثلا IEEE 14 bus system یا IEEE 30 bus system را در یک محیط مثل PACAD یا ETAP بسازم و در مرحله بعد با استفاده از روش های optimization (مانند روش هایی که در تول باکس مت لب هست) محل و اندازه بهینه نصب ژنراتورهای توزیع پراکنده را پیدا کنم.فقط فکر می کنم باید از محیطی استفاده کنم که قابلیت ارسال دیتا (مثل ولتاژ باس ها ، Power flow) در یک فایل مثل excel را داشته باشه تا در مراحل بعدی با EXPORT این فایل به محیط optimization بتوان بر روی این اطلاعات کار کرد.سوال اولم اینه که آیا این روش ، روش خوبی برای کاری که من می خوام بکنم هست؟ دوم اینکه اگه بله ، Bus system ام را در چه محیطی بسازم که قابلیت ارسال (export) دیتا به یک فرمت خاص (مثل excel) را داشته باشه؟etap?PSCAD? PSAT? یا Matlab power toolbox؟

پاسخ : قابلیت ارسال دیتاهای محاسبه شده در پخش بار به محیط excel در شبکه های توزیع

سلام
    مهندس چرا از خروجی متلب استفاده نمی کنید؟ یعنی با PSCAD خروجی متلب تولید کنید که بتونید بیشتر روش مانور بدید البته به شیوه کار کردن شما هم بستگی داره من خیلی با PSCAD کار نکردم ولی با PSAT یه مدتی کار کردم کلی خروجی notpad & excel تولید می کنه
    خواست+ تلاش كرد= توانست

دیدگاه

پاسخ : قابلیت ارسال دیتاهای محاسبه شده در پخش بار به محیط excel در شبکه های توزیع

نوشته اصلی توسط عزیزخانی
      سلام
      مهندس چرا از خروجی متلب استفاده نمی کنید؟ یعنی با PSCAD خروجی متلب تولید کنید که بتونید بیشتر روش مانور بدید البته به شیوه کار کردن شما هم بستگی داره من خیلی با PSCAD کار نکردم ولی با PSAT یه مدتی کار کردم کلی خروجی notpad & excel تولید می کنه
      ممنون عزیز.منم بی خیال pscad شدم چون با تحقیق متوجه شدم که pscad بیشتر برای مطالعات transinet هستش و نه steady state که من می خوام.الان یکم دارم با psat کار می کنم.یکی از مواردی که تشویقم کرد با psat کار کنم این بود که interface با GAMS و UWPflow داره.اما من نتونستم این ارتباط را بین مدلم در محیط PSAT و GAMS برقرار کنم.یعنی نتونستم فایل های gdxrw03 , gdxrw4 را اجرا کنم و در نتیجه تلاشم برای استفاده از rgdx و wgdx ناموفق بود.شما احیانا در زمینه کار نکردی که بتونی بهم کمک کنی؟یا فایلی یا Tutorial ی چیزی نداری که بهم ایده بده؟
      مرسی

دیدگاه

مواردی که فرمودید رو با PSAT کار نکردم ولی فکر می کنم اگر به تالار تخصصی نرم افزار PSAT یا mathwork مراجعه کنید به نتایج خوبی می رسید.
        خواست+ تلاش كرد= توانست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X