اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Introduction to FPAA

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Introduction to FPAA

سلام
    امیدوارم شاد و خندان در حال گذراندن روزهای زیبای عمر خودتون باشید.
    در حال گشت و گزار بودم ، متوجه شدم در انجمن های مختلف و در این انجمن در مورد FPAA صحبتی نیست!
    بنابراین گفتم اطلاعاتی که در این زمینه دارم را با شما به اشتراک بزارم.
    البته ناگفته نمونه من در این سایت و انجمن تقریبا تازه واردم و بسیار خوشحال می شم اگه از بین دوستان کسی باشه تا من بتونم بعضی اطلاعاتی را که در این سال ها در رابطه با الکترونیک جمع آوری کرده ام را دسته بندی کند و بصورت مناسبی در انجمن خودش قرار بدهد،
    این درخواست ، به خاطر تعدد پروژه های طراحی هست که در دست دارم و شاید نتونم بصورت مداوم اقدام به ارایه اطلاعات به شما دوستان عزیز داشته باشم.
    در ضمن مطمئن هستم که این تبادل اطلاعات به همه ما کمک زیادی خواهد کرد، چون خود من از کمک دوستان بسیار خوبی در خارج و داخل کشور استفاده کرده ام و به اطلاعات و تجربه هایی که امروز در اختیار دارم دسترسی پیدا کرده ام.

تخصص و توانایی های اینجانب در چند سطر زیر خلاصه می گردد:
    مشاوره در طراحی و اجرای سیستم های آنالوگ و دیجیتال (طراحی سخت افزار و مدیریت نرم افزاری)
    طراحی انواع بردهای مدارچاپی با نرم افزار آلتیوم
    آموزش نرم افزار آلتیوم و برگزار کننده کارگاه های الکترونیک کاربردی
    *********@gmail.com

در ادامه در مورد قطعه FPAA و کاربردهای آن لینک ها و اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهم:

Field-Programmable Analog Array
    همانطور که از نام این قطعه مشخص است ، یک آرایه آنالوگ قابل برنامه ریزی می باشد که همانند FPGA که در برنامه نویسی دیجیتال کاربرد دارد می توان از آن در ساخت سیستم های آنالوگ با قابلیت برنامه ریزی بر روی المان های مختلف آن به کار برد.
    برای مثال شما می توانید یک تقویت کننده و یا یک مقایسه کننده و حتی یک فیلتر با توانایی تغییر در پارامترهای آن را داشته باشید.
    برای این منظور یا ابتدا در زمان برنامه ریزی آی سی این تغییر را اعمال می کنید و یا اینکه بوسیله اتصال آی سی FPAA به میکروکنترلر و یا FPGA با توجه به شرایط کنترل و تصمیم سیستم کنترل اقدام به تغییر در پارامترهای مختلفی از قبیل بهره ، سطح مقایسه و یا فرکانس قطع مدار می نمایید.
    در ادامه لینک مربوط به کارخانه سازنده این آی سی و برنامه آن را برای شما قرار می دهم.
    آدرس کارخانه:
    http://www.anadigm.com
    آدرس لینک دانلود نرم افزار و بدست آوردن رمز و ثبت نرم افزار (تا دو سال پیش که نرم افزار را مجانی می شد بگیری!)
    http://www.anadigm.com/sup_downloadcenter.asp

البته من چند سال پیش (حدود شش سال) چند آی سی و Anadigm 5volt Development Kit را از این شرکت خریداری کرده ام
    http://www.anadigm.com/vortex-devkit.asp
    و یک برد کامل تر (PAM-5002R) را به منظور تست های بیشتر نیز از شرکت: http://servenger.com خریداری نمودم که اطلاعات بیشتر آن در آدرس زیر مشخص شده است:
    http://servenger.com/products/ordernow.html

امیدوارم که در ادامه اطلاعات دیگری را نیز که در این زمینه به دست آورده ام را در این انجمن در اختیار شما قرار دهم

شاد و تندرست باشید
    دوستدار شما
    مهدی حریری

پی نوشت: آیا می توان در این انجمن فایل های اطلاعاتی خودمان را به مطلب ارایه شده پیوست (Attach) کنیم؟

.

کد HTML:
    <abbr=گذاشتن آدرس ایمیل ممنوع است.></abbr>
    ----------------
    ویرایش شد.
    شاد و تندرست باشيد
    دوستدارتان
    مهدی حریری

پاسخ : Introduction to FPAA

خیلی جالبه

به نظرم کاربردش در مخابرات خیلی تخصصی تا عمومی هستش

شما میتونی یه مثال در این رابطه بزنی؟

حدود قیمت این قطعات؟

فرکانس کاری اینا در چه حد هستش

یعنی میتونیم پهنای باند فرکانسی فیلتر رو در نانو ثانیه تغییر بدیم؟
    خوشبخت ترین انسانها کسانی هستند که از شادی دیگران لذت ببرند.

دیدگاه

سلام ba_safa

متشکرم از توجه شما،
      این قطعات تا جایی که می دونم کاربرد کنترلی دارند تا مخابراتی ، مثل سیستمهای ابزار دقیق و تطبیق دهنده های سیگنال یا فیلترهای وفقی در محدوده فرکانس های کنترلی و یا صوتی استفاده می شوند.

اگر دوست داشته باشید مقاله هایی که در این زمینه به دستم رسیده را میگزارم تا مطالعه کنید

و دوست داشتم بدونم حرفه و تخصص شما چیست؟

Good Luck

شاد و تندرست باشيد
      دوستدارتان
      مهدی حریری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Altium Designer

پی نوشت: آیا می توان در این انجمن فایل های اطلاعاتی خودمان را به مطلب ارایه شده پیوست (Attach) کنیم؟
        تنها کاربران فعال اجازهآ‌ی پیوست فایل رو دارن.اگه چیزی خواستید پیوست کنید به من اطلاع بدید تا این کارو انجام بدم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
          تنها کاربران فعال اجازهآ‌ی پیوست فایل رو دارن.اگه چیزی خواستید پیوست کنید به من اطلاع بدید تا این کارو انجام بدم.
          البته من هم بچه فعالی هستم !! :icon_razz:
          شاد و تندرست باشيد
          دوستدارتان
          مهدی حریری

دیدگاه

سلام

خیلی عالیه

خوشحال میشم زحمت گذاشتن مقاله رو بکشید.

تخصص ما عمومیه !

از الکترونیک و مکانیک و هوافضا و شیمی و نانو و پزشکی گرفته تا محیط زیست و جانداران !!!

خوشبخت ترین انسانها کسانی هستند که از شادی دیگران لذت ببرند.

دیدگاه

جالب بود

پس شما به احتمال زیاد تجارت می کنید!!!

good luck
              شاد و تندرست باشيد
              دوستدارتان
              مهدی حریری

دیدگاه

چی شد ادامه نداره آموزش نرم افزار رو نمی گذارید ؟
                اول توکل
                دوم پشتکار
                سوم مشورت
                چهارم عمل
                -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                نرم افزار برای دانلود نامحدود از rapideshare: http://k12student.persiangig.com/other ------- تشکر یادتون نره. موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی حریری
                  سلام
                  امیدوارم شاد و خندان در حال گذراندن روزهای زیبای عمر خودتون باشید.
                  در حال گشت و گزار بودم ، متوجه شدم در انجمن های مختلف و در این انجمن در مورد FPAA صحبتی نیست!
                  بنابراین گفتم اطلاعاتی که در این زمینه دارم را با شما به اشتراک بزارم.
                  البته ناگفته نمونه من در این سایت و انجمن تقریبا تازه واردم و بسیار خوشحال می شم اگه از بین دوستان کسی باشه تا من بتونم بعضی اطلاعاتی را که در این سال ها در رابطه با الکترونیک جمع آوری کرده ام را دسته بندی کند و بصورت مناسبی در انجمن خودش قرار بدهد،
                  این درخواست ، به خاطر تعدد پروژه های طراحی هست که در دست دارم و شاید نتونم بصورت مداوم اقدام به ارایه اطلاعات به شما دوستان عزیز داشته باشم.
                  در ضمن مطمئن هستم که این تبادل اطلاعات به همه ما کمک زیادی خواهد کرد، چون خود من از کمک دوستان بسیار خوبی در خارج و داخل کشور استفاده کرده ام و به اطلاعات و تجربه هایی که امروز در اختیار دارم دسترسی پیدا کرده ام.

تخصص و توانایی های اینجانب در چند سطر زیر خلاصه می گردد:
                  مشاوره در طراحی و اجرای سیستم های آنالوگ و دیجیتال (طراحی سخت افزار و مدیریت نرم افزاری)
                  طراحی انواع بردهای مدارچاپی با نرم افزار آلتیوم
                  آموزش نرم افزار آلتیوم و برگزار کننده کارگاه های الکترونیک کاربردی
                  *********@gmail.com

در ادامه در مورد قطعه FPAA و کاربردهای آن لینک ها و اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهم:

Field-Programmable Analog Array
                  همانطور که از نام این قطعه مشخص است ، یک آرایه آنالوگ قابل برنامه ریزی می باشد که همانند FPGA که در برنامه نویسی دیجیتال کاربرد دارد می توان از آن در ساخت سیستم های آنالوگ با قابلیت برنامه ریزی بر روی المان های مختلف آن به کار برد.
                  برای مثال شما می توانید یک تقویت کننده و یا یک مقایسه کننده و حتی یک فیلتر با توانایی تغییر در پارامترهای آن را داشته باشید.
                  برای این منظور یا ابتدا در زمان برنامه ریزی آی سی این تغییر را اعمال می کنید و یا اینکه بوسیله اتصال آی سی FPAA به میکروکنترلر و یا FPGA با توجه به شرایط کنترل و تصمیم سیستم کنترل اقدام به تغییر در پارامترهای مختلفی از قبیل بهره ، سطح مقایسه و یا فرکانس قطع مدار می نمایید.
                  در ادامه لینک مربوط به کارخانه سازنده این آی سی و برنامه آن را برای شما قرار می دهم.
                  آدرس کارخانه:
                  http://www.anadigm.com
                  آدرس لینک دانلود نرم افزار و بدست آوردن رمز و ثبت نرم افزار (تا دو سال پیش که نرم افزار را مجانی می شد بگیری!)
                  http://www.anadigm.com/sup_downloadcenter.asp

البته من چند سال پیش (حدود شش سال) چند آی سی و Anadigm 5volt Development Kit را از این شرکت خریداری کرده ام
                  http://www.anadigm.com/vortex-devkit.asp
                  و یک برد کامل تر (PAM-5002R) را به منظور تست های بیشتر نیز از شرکت: http://servenger.com خریداری نمودم که اطلاعات بیشتر آن در آدرس زیر مشخص شده است:
                  http://servenger.com/products/ordernow.html

امیدوارم که در ادامه اطلاعات دیگری را نیز که در این زمینه به دست آورده ام را در این انجمن در اختیار شما قرار دهم

شاد و تندرست باشید
                  دوستدار شما
                  مهدی حریری

.

کد HTML:
                  <abbr=گذاشتن آدرس ایمیل ممنوع است.></abbr>
                  ----------------
                  ویرایش شد.
                  شما حتما پیوست کن
                  اول توکل
                  دوم پشتکار
                  سوم مشورت
                  چهارم عمل
                  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                  نرم افزار برای دانلود نامحدود از rapideshare: http://k12student.persiangig.com/other ------- تشکر یادتون نره. موفق باشید.

دیدگاه

به نام خداوند بخشنده و مهربان

سلام ، خوشحالم که مطالب برای شما جذاب بوده !

بسیار مشتاقم که این بحث را ادامه بدهم ، ولی متاسفانه به دلیل مشغله زیاد در حال حاضر امکان این کار برایم مقدور نمی باشد.

شاد و تندرست باشید
                    دوستدارتان
                    مهدی حریری
                    شاد و تندرست باشيد
                    دوستدارتان
                    مهدی حریری

دیدگاه

توی ایران جایی رو سراغ دارید که این تراشه ها رو بفروشه؟؟؟
                      یا اینکه باید به فکر واردات باشیم؟؟؟؟
                      ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE
                        توی ایران جایی رو سراغ دارید که این تراشه ها رو بفروشه؟؟؟
                        یا اینکه باید به فکر واردات باشیم؟؟؟؟
                        جوان الکترونیک یه شماره از محصولات anadigm رو داره
                        افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

ممنون برادر
                          خدایا این جوان الکترونیک رو از ما نگیر
                          میخوام اگر بشه یکی از این تراشه ها رو راه بندازم ببنیم چه کارها میشه باهاش کرد. انشاءالله
                          ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X