اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد جا کم اوردن avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد جا کم اوردن avr

سلام به همه اساتید
    من دارم یه برنامه می نویسم با mega32 بیسیک.مشکل اینجاست چون برنامه طولانیه یا خیلی طولانیه ای وی ار جا کم اوردم
    چون پیروگرمرم تا همین رنج ای وی ار رو قبول می کنه نمی خوام از دیگر ای وی ار دیگری استفاه کنم کسی می دونه رم اضافه یا راه حلی برای این مشکله من پیدا می شه؟
    ممنون
    من آن گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی گردم.

پاسخ : کمک در مورد جا کم اوردن avr

دوست عزیز من قبلا با این مشکل روبرو شدم و چند تا راه حل براش پیدا کردم .
    1- کدهام رو مرور کردم و تا جائیکه تونستم اضافه هاشو در آوردم . چون هر چی در کد نویسی ماهر تر باشی کدهای کارامد تر و مختصر تری مینویسی .
    2- سعی کردم هرجا متغیر های یکسان دارم از آرایه ها و حلقه های FOR , NEXT استفاده کنم و با این روش هم کلی کدها کم میشه .
    3- با بازنگری چندین باره برنامه به این نتیجه رسیدم که با تغییر بعضی از منوهای برنامه میشه اونارو کاربر پسند تر و مختصر تر کرد .
    البته اینا تجربه من بود شاید بدرد شما نخوره ولی با این کارها تقریبا 30 درصد از حجم کدها کم شد و ...
    وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
    نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

جواد جان دستت درد نکنه
      نمیشه می دنم
      واقعیتش من می خوام تابلو روان درست کنم که توش ساعت تاریخ روز و از همه مهمتر ایام شرعی و مناسبت ها رو نشون بده من نقشه ام می خوام بکشم می دونم چون خیلی طولانی میشه خیلی خیلی زیاد میشه

دیدگاه

سلام
        به نظر من علاوه بر پیشنهادهای خوب آقا جواد بهترین روش کنار گذاشتن بیسیک و استفاده زبان سی هستش
        من حداقل 5 سال با بیسیک سر و کله میزدم و میشه گفت ازشم واقعا راضی بودم تا اینکه تو یکی از پروژه هام به مشکل شما برخوردم و با توصیه دوستم علیرغم میل باطنی رفتم دنبال سی. باور کنید اون اوایل با هر خط برنامه ای که بزبان سی مینوشتم کلی بد و بیراه به تیر و طایفه کسی که سی رو ابداع کرده نثار میکردم ~x(
        ولی بعد از یخورده وررفتن باندازه کافی بهش مسلط شدم الانم با هیچی عوضش نمیکنم و مطلقا سراغ بیسیک نمیرم
        یه مورد که یه برنامه مو از بیسیک به سی تبدیل کردم تفاوت واقعا عجیب بود چون برنامه بیسیک من 15 کیلو بایت فضا اشغال میکرد و همون الگوریتم با بهینه سازی و تبدیل کردن به سی تقریبا8 کیلو بایت شد
        البته قطعا نمیشه گفت در همه موارد همین قدر تفاوت داشته باشن ولی تجربه کم من بهم میگه سی همون الگوریتم رو سریعتر و با حجم کمتر تولید میکنه

دیدگاه

سلام دوست عزیز.
          اولا همون پروگرمری که مگا 32 رو پروگرم میکنه 64 و 128 روهم پروگرم میکنه.
          ثانیا یکم بیشتر توضیح بدید برنامه چیه تا دستمون بازتر باشه.
          الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

چند تا کار دیگه هم میتونی انجام بدی. البته همه شو با بیسیک نه.

1- میکرو رو عوض کن. برو سراغ مگا 64 یا 128. که خوب مجبوری سخت افزارت رو هم تغییر اساسی بدی یا حداقل یک برد مبدل بزنی که میکروی مگا 128 رو جای مگا 32 ات بخورونی.

2- اطلاعات ثابت برنامه رو که احتمالا بطور دائمی در برنامه استفاده نمیکنی از برنامه خارج کنی و در ایپرام های سریال خارجی نگهداری کنی. مثلا فونت ات رو. ایپرام های سریال مرسوم در بازار هم تا 64 و 128 کیلو هم پیدا میشه.

3- از MMC استفاده کن.

4- اگر حجم کد ات بالاست میتونی با تعریف یک زبان فرضی بسته به نیاز ات کدهای اجرایی تو داخل حافظه بیرونی یا حتی mmc قرار بدی. اما فکر نکنم بتونی این کارو براحتی با بسکام انجام بدی.

دیدگاه

سلام
              اقا از همتون ممنونم
              با این اوصاف من باید برم زبان سی رو یاد بگیرم
              امروز میرم انقلاب کتاب سی رو می خرم با هاش کار کنم
              به امید خدا می خوام ببینم می تونم با هاش کار کنم یا نه
              دوم اینکه من چطور می تونم با mmc کار کنم کسی به زبان بیسک داره منو راهنمایی کنه؟
              با تشکر از همتون

دیدگاه

غنی ترین تاپیک در مورد MMC در همین انجمن وجود داره یه سرچی بزن.
                مشکلی بود خبرم کن.
                الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X