اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

** یه مشکل عجیب تو میکرو(مشکل در Delay!)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

** یه مشکل عجیب تو میکرو(مشکل در Delay!)

سلام اساتید

یادمه یه برنامه بود که توش چندین بار از تابع delay_ms استفاده کرده بودم، برنامه رو با کدویژن کامپایل کردم و با progisp رو دو تا MEGA16A پروگرم کردم، کاملا در شرایط یکسان، یعنی مدار هر دو میکرو دقیقا یکسان بود، فیوز بیتاشون رو دستکاری نکرده بودم(البته میکروها رواز آزمایشگاه دانشگاه برداشته بودم و نمیدونم حالت قبلی فیوزبیتاشون چی بوده)، اما از کریستال خارجی استفاده نمیشد.
    خب نکته جالب اینجاست: یکی از میکروها، تاخیرها رو 4برابر می کرد!(مثلا برای(250)delay_ms در عمل تاخیر 1ثانیه ایجاد می کرد :eek، اما اون یکی میکرو همون 250ms تاخیر رو در عمل می داد. تو پروتئوس هم تاخیر همون 250ms بود.
    حالا سوال اینجاست که دلیل این تفاوت چی میتونه باشه؟
    :question:
    اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !!

پاسخ : ** یه مشکل عجیب تو میکرو(مشکل در Delay!)

احتمالا شما از فرکانس 8 یا 4 مگاهرتز تو برنامه استفاده کرده بود که یکی از میکرو ها دقیقا فیوزبیت کلاکش همین بوده و یکی دیگه یک چهارم این یعنی 1 یا 2 مگاهرتز بوده.
    الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

مشکل 90% از فیوزبیت ها است، اشتباه ست کردین فیوز بیت هارو یه بار دیگه چک کنید
      The harder I work, the luckier I get

دیدگاه

منم تنها حالتی که به ذهنم رسید همین بوده که فرکانس کاریشون فرق داشته باشه

فیوز بیتها رو میشه خوند؟ نوشتن فیوزبیتای میکرو رو بلدم،اما خوندن مقدارفعلی اونا رو تا حالا امتحان نکردم
        اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !!

دیدگاه

بله میشه خوند.
          از چه نرم افزار و پروگرمری استفاده میکنید؟
          الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

همونطور که دوستان هم اشاره کردند . مشکل از فیوز بیتهای میکرو هستش . توی نرم افزار گزینه ای وجود دارد که برای خواندم فیوز بیتها استفاده میشه . میتونی اونها را با هم مقایسه کنی و سپس با استفاده از گزینه write اونها رو اعمال کنی . موفق باشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X