ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 15 از 15

موضوع: فن

2010/09/08
    1,858
    61

پاسخ : فن

نقل قول نوشته اصلی توسط OutLandish992
    من هم با فن چنین مشکلی داشتم و نویزش رفته بود رو اعصابم که رفتم یه چندتایی خازن پیدا کردم ( هم الکترولیت و هم عدسی ) و همشون رو یکی یکی تست کردم . به این صورت که یه سر خازن رو میدادم به پایه مثبت فن و پایه دوم خازن رو مدادم به شاسی . ( در اصل یه فیلتر درست کردم که هرچی فرکانس هست رو میده به زمین چون فن با دی سی کار میکرد و خازن هم در مقابل فرکانس اتصال کوتاه میشه ) :nice:
    حالا تونستی نویز رو کاملا بگیری با چه خازنی؟
    2011/04/17
    تهران
    230
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa65
    حالا تونستی نویز رو کاملا بگیری با چه خازنی؟
    من منبع تغذیم سوئیچینگ بود و فرکانسی رو که مولتی مترم نشون میداد 42 کلیوهرتز بود و حالا مونده به تغذیه شما که چه فرکانسی داره ( البته اگه سوئیچینگ باشه ) وگر نه شما فرکانس نویز رو حدودا رو 10 یا 15 کیلو و یا بیشتر فرض کن . با محاسبه امپدانس خازن توی اون فرکانس میتونید بهترین خازن رو جایگزین کنید .

برای من این طوری در اومد :

Xc=1/6.28*1000e-6*42e3 > Xc = 0.00379 ohm

این مقدار کمترین مقاومتی خازنی بود که توی خازن های دیگه پیدا شد.

پس واسه من که تغذیم شد 42 کلیوهرتز ( فقط فرکانس سوئیچینگ هست و نویز هم تقریبا بین این فرکانس جا میگیره ) از خازن 1000 میکرو استفاده کردم و دیگه صدای نویز توی بلندگو به گوش نمیرسه . شما هم میتونید از فرمول زیر خازن مورد نظرتون رو جاگذاری کنید . ولی بهترین راه جایگذاری خازن های متعدد برای رسیدن به بهترین کیفیت است من که این جوری بهش رسیدم .

Xc=1/2pi*F*C
    [size=10pt]چه دعايي کنمت بهتر از آن که خدا پنجره باز اتاقت باشد ...[/size]
    2009/10/13
    1,434
    116
    B2

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa65
    فن روی خوده رادیاتور باید هوا رو بدمه که گرما از رادیاتور جدا بشه بیاد بیرون ولی از جعبه ای که سیستم توشه هوای گرم باید خارج بشه یعنی فن هوا رو باید خارج کنه برای نویز هم اگر ترانس جدا برای فن بذاری مشکلت حل میشه
    بعضي وقتها نميشه ترانس جدا گذاشت مثلا تو ماشين اون موقع چيكار ميشه كرد؟ ******* LCجواب نداد)
    2007/04/28
    قم
    1,817
    42

ای سی رگولاتور چی؟؟ تست کردید؟
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا
    2010/09/08
    1,858
    61

با ای سی رگلاتور تست نکردم ولی یه جا دیدم که با رگلاتور و خازن نویز رو تو ماشین گرفته بودن تست میکنم خبر میدم
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 15 از 15

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)