اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فن

سوال:معمولا فن ها هوا رو از داخل جعبه بیرون میدن،آیا بازده کمتری داره اگه من فن ها رو طوری تعبیه کنم که هوا رو به داخل جعبه بکشن؟
    یه سوال دیگه اینکه نویز و اثرات منفی فن ها رو چطور دفع کنم؟
    رازي در کار نبود

پاسخ : فن

نوشته اصلی توسط hs67
    سوال:معمولا فن ها هوا رو از داخل جعبه بیرون میدن،آیا بازده کمتری داره اگه من فن ها رو طوری تعبیه کنم که هوا رو به داخل جعبه بکشن؟
    یه سوال دیگه اینکه نویز و اثرات منفی فن ها رو چطور دفع کنم؟
    سلام آقا ما هم همین مشکلو داریم یه آمپلی ساختم ولی چون هیت سینکاش کوچیکه مجبور شدم فن بزارم
    ولی صدای نویزش میاد روش که زده 25 دسیبل صدا تولید میکنه نمیدونم از این کمتر هست یا نه

معمولا باید گرما رو بیرون بکشه ولی من از بیرون میکشم میدم تو مستقیم میخوره به هیت سینک
    AV Maziton 100
    Render By Artlantis Studio
    [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

سلام مازیار جان صدای چرخش فن ها مسئله ای نیست منظورم نویزیه که وارد بلندگوها میشه؟اونو چکارش کنم؟
      رازي در کار نبود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
        سلام مازیار جان صدای چرخش فن ها مسئله ای نیست منظورم نویزیه که وارد بلندگوها میشه؟اونو چکارش کنم؟
        خوب عزیز دل منم همونو میگم دیگه نویز میاد تو بلندگو صداش مثل وز وز زنبوره :rolleyes:
        AV Maziton 100
        Render By Artlantis Studio
        [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

فن روی خوده رادیاتور باید هوا رو بدمه که گرما از رادیاتور جدا بشه بیاد بیرون ولی از جعبه ای که سیستم توشه هوای گرم باید خارج بشه یعنی فن هوا رو باید خارج کنه برای نویز هم اگر ترانس جدا برای فن بذاری مشکلت حل میشه

دیدگاه

سلام. همونطور که دوست عزیزمون هم فرمودند باید تغذیه فن کاملاً از تغذیه مدارات به ویژه مدار پری جدا و ایزوله باشه.
            فن هم باید هوا رو از سیستم خارج کنه تا هم گرما خارج بشه و هم گرد و غبار وارد جعبه نشه وگرنه به 6 ماه نمیکشه که سیستم پر خاک میشه
            خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

من هم با فن چنین مشکلی داشتم و نویزش رفته بود رو اعصابم که رفتم یه چندتایی خازن پیدا کردم ( هم الکترولیت و هم عدسی ) و همشون رو یکی یکی تست کردم . به این صورت که یه سر خازن رو میدادم به پایه مثبت فن و پایه دوم خازن رو مدادم به شاسی . ( در اصل یه فیلتر درست کردم که هرچی فرکانس هست رو میده به زمین چون فن با دی سی کار میکرد و خازن هم در مقابل فرکانس اتصال کوتاه میشه ) :nice:
              چه دعايي کنمت بهتر از آن که خدا پنجره باز اتاقت باشد ...

دیدگاه

دوستان بزرگوار یه سوال نیمه فرعی قیمت فن 12*12 چنده؟
                رازي در کار نبود

دیدگاه

اینجا زده : :nerd:

http://iran-micro.com/index.php/cPath/203

دیدگاه

آقا من یه امپ STK4192 دارم که با هیتسینک و فن سی پی یو های Intel خنک ش میکنم اول این که هیت سینک گرم هم نمیشه چه برسه داغ بشه (فن تو هوای باز هست عکس ش رو تو تاپیک "عکس های امپیلی که ساختیم" گذاشتم) حتی از 2 ساعت با صدای زیاد موزیک یا فیلم نگاه کنم دوم هیچ نویزی نداره و در ضمن ترانس ش هم جدا که احتمالا به خاطر همینه که نویز ننداخته رو امپ که جناب آقای اشک جان و مصطفی جان هم فرمودند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط OutLandish992
                      من هم با فن چنین مشکلی داشتم و نویزش رفته بود رو اعصابم که رفتم یه چندتایی خازن پیدا کردم ( هم الکترولیت و هم عدسی ) و همشون رو یکی یکی تست کردم . به این صورت که یه سر خازن رو میدادم به پایه مثبت فن و پایه دوم خازن رو مدادم به شاسی . ( در اصل یه فیلتر درست کردم که هرچی فرکانس هست رو میده به زمین چون فن با دی سی کار میکرد و خازن هم در مقابل فرکانس اتصال کوتاه میشه ) :nice:
                      حالا تونستی نویز رو کاملا بگیری با چه خازنی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                        حالا تونستی نویز رو کاملا بگیری با چه خازنی؟
                        من منبع تغذیم سوئیچینگ بود و فرکانسی رو که مولتی مترم نشون میداد 42 کلیوهرتز بود و حالا مونده به تغذیه شما که چه فرکانسی داره ( البته اگه سوئیچینگ باشه ) وگر نه شما فرکانس نویز رو حدودا رو 10 یا 15 کیلو و یا بیشتر فرض کن . با محاسبه امپدانس خازن توی اون فرکانس میتونید بهترین خازن رو جایگزین کنید .

برای من این طوری در اومد :

Xc=1/6.28*1000e-6*42e3 > Xc = 0.00379 ohm

این مقدار کمترین مقاومتی خازنی بود که توی خازن های دیگه پیدا شد.

پس واسه من که تغذیم شد 42 کلیوهرتز ( فقط فرکانس سوئیچینگ هست و نویز هم تقریبا بین این فرکانس جا میگیره ) از خازن 1000 میکرو استفاده کردم و دیگه صدای نویز توی بلندگو به گوش نمیرسه . شما هم میتونید از فرمول زیر خازن مورد نظرتون رو جاگذاری کنید . ولی بهترین راه جایگذاری خازن های متعدد برای رسیدن به بهترین کیفیت است من که این جوری بهش رسیدم .

Xc=1/2pi*F*C

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                          فن روی خوده رادیاتور باید هوا رو بدمه که گرما از رادیاتور جدا بشه بیاد بیرون ولی از جعبه ای که سیستم توشه هوای گرم باید خارج بشه یعنی فن هوا رو باید خارج کنه برای نویز هم اگر ترانس جدا برای فن بذاری مشکلت حل میشه
                          بعضی وقتها نمیشه ترانس جدا گذاشت مثلا تو ماشین اون موقع چیکار میشه کرد؟ (فیلتر LCجواب نداد)

دیدگاه

ای سی رگولاتور چی؟؟ تست کردید؟
                            خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

با ای سی رگلاتور تست نکردم ولی یه جا دیدم که با رگلاتور و خازن نویز رو تو ماشین گرفته بودن تست میکنم خبر میدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X