اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ذخیره و بازیابی یک کاراکتر درeeprom تو فضای code vision

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ذخیره و بازیابی یک کاراکتر درeeprom تو فضای code vision

سلام بچه ها، من یه مشکل با eeprom دارم. یه برنامه password نوشتم که اگه اینجوری بنویسم جواب میده: {'1','2','3','4 '}=[4]char chek
    ولی اگه یه eeprom بزارم پشتش invalid password میده. به نظر شما چیکارش کنم...؟ :sad:

پاسخ : ذخیره و بازیابی یک کاراکتر درeeprom تو فضای code vision

سلام
    برنامه رو بذارید یه نگاه بهش بندازیم!
    این رو هم ببین:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,8687.0.html
    در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
    مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

پاسخ : ذخیره و بازیابی یک کاراکتر درeeprom تو فضای code vision

سلام مهندس
      زمانی که شما متغیری از نوع eeprom تعریف می کنید و در همان محل تعریف آن را مقدار دهی می کنید(کاری که شما کرده اید). این کار فقط یک بار آن هم فقط در زمان پروگرام رخ می دهد.نه هر زمان که برنامه Restart شود.
      نکته بعدی اینکه شما برای پروگرام eeprom داخلی باید فایل با پسوند eep. را نیز پروگرام کنید.
      فراموش نکنید پروسه Erase محتویات eeprom را با 0xFF پر می کند. از همین قضیه می توانید به عنوان ترفند برای مقدار دهی مناسب به متغیرتان استفاده کنید.
      یه نکته هم بهتون بگم شاید به در دتون بخوره اگر خواستید Password را در زمان کار برنامه تغییر دهید یادتان باشد برای هر بایت چیزی حدود 8میلی ثانیه زمان نیاز می باشد تا تغییرات اعمال شود و این زمان به کلاک اعمال شده توسط شما ارتباطی ندارد.در این مدت زمان برنامه در یک لوپ اسمبلی که برای انجام عملیات Write در نظر گرفته شده گیر می کند. :bye
      توان هر کس به وسعت همت اوست امام علی (ع)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X