اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با atmega 8

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با atmega 8

با سلام به دوستان گلم

آقا این مگا 8 دیگه داره اعصابمو خورد میکنه
    نمیدونم چشه تو بیسکام میکرو شناسایی میشه برنامه رو هم توش پروگرام میکنه ولی در عمل وقتی میکرو رو رو برد میبندم جواب نمیده همون برنامه تو پروتئوس جواب میده با با یرنامه های دیگه هم زدم پروگرام میکنه ولی در عمل کار نمیده
    ینی سوخته ؟ :cry:
    AV Maziton 100
    Render By Artlantis Studio
    [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

پاسخ : مشکل با atmega 8

اگر از تنظیمات فیوز بیتها مطمئنی ، میکرو رو عوض کن

دیدگاه

سلام
      فیوزبیت watch-dog timer always on در مگا8 بطور پیش فرض تیک خورده که باعث می شه میکرو مرتب ریست بشه
      این فیوز بیت غیرفعال کن -شاید مشکلت حل بشه

دیدگاه

خیلی وقتها هم پیش میاد که برنامه توی پرتوس کار میکنه ولی در عمل بنا به دلائل متعدد کار نمیکنه .یکیش میتونه اشکال در بستن مدار باشه و از این قبیل اشکالات تا بخوای میتونه باشه . من فکر میکنم یه بار دیگه با دقت مداری که بستی رو بررسی کن .
        وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
        نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی
          اگر از تنظیمات فیوز بیتها مطمئنی ، میکرو رو عوض کن
          سلام راستش فقط اینو میدونم که رو کریستال داخلی 8 مگاهرتز تنظیم شده البته خودم با بسکام تنظیم کردم تنظیمات نرمالش چی هست ؟
          نوشته اصلی توسط timsar
          سلام
          فیوزبیت watch-dog timer always on در مگا8 بطور پیش فرض تیک خورده که باعث می شه میکرو مرتب ریست بشه
          این فیوز بیت غیرفعال کن -شاید مشکلت حل بشه
          سلام ممنون این کار رو میکنم نتیجه رو اعلام میکنم

نوشته اصلی توسط javad1354
          خیلی وقتها هم پیش میاد که برنامه توی پرتوس کار میکنه ولی در عمل بنا به دلائل متعدد کار نمیکنه .یکیش میتونه اشکال در بستن مدار باشه و از این قبیل اشکالات تا بخوای میتونه باشه . من فکر میکنم یه بار دیگه با دقت مداری که بستی رو بررسی کن .
          سلام منم اول همین فکر رو کردم گفتم شاید مدار ایراد داره ولی از مدار اوردمش بیرون رو برد برد گزاشتم یه برنامه ساده چشمک زن هم نوشتم ریختم توش ولی بازم کار نکرد

راستی این رو هم بگم من خواستم با همین ایسی پروگرامر usb بسازم برنامه هاشم ریختم توش مدارشم درست کردم ولی کار نکرد امکان داره که برنامش فیوزبیتش رو تغییر داده باشه ؟ چون من فقط رو کریستال خارجی تنظیمش کرده بودم بعد تو خود مداری که ساختم 2 تا مقاومتی که از پایه های دیتای usb به میکرو رفته بود رو 0/68 اهم گزاشتم در صورتی که تو دیتاشیت زده 68اهم نمیدونم شاید از همین بوده جریان زیادی رفته تو میکرو و پورتهای 1/0 اونو سوزونده نمیدونم والّا شاید از این باشه
          AV Maziton 100

دیدگاه

سلام

اگه از تنظیمات فیوز بیت ها و بستن مدار مطمئن هستی پس شک نکن که مشکل اصلی از خود میکرو هستش و باید یکی دیگه تهیه کنید.
            تشكر لازم نيست. :^O
            اينها همش وظيفه ست. :^O

دیدگاه

سلام دوست عزیز ببخشیدا وقتی رو کریستال خارجی تنظیم کردی چه فرکانسی بوده و اینکه اون کریستال رو متصل کردی؟؟؟
              آخه مثلا شما نمی تونی atmega 8 l رو روی کلاک خارجی فرکانس بالا تنظیم کنی چون به محضی فیوزبیت اون رو روی فرکانس بالا بزاری دیگه آیسی از دست رفته oo:
              برای این شما باید atmega8 A رو خریداری کنی که وقتی فیوزبیتشو تغییر بدی از بین نره..
              من با این مسئله روبرو شدم، گفتم شاید مشکل شما هم باشه :agree:

دیدگاه

من بعضی مواقع شده که یک پورت mega8 ام کلا کار نمی کرده و از پورت دیگه استفاده کردم کار کرده . یه امتحان بکنید .
                [glow=blue,2,300]آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. [/glow]

دیدگاه

دوست عزیز من پیشنهاد می کنم اگه می خواهی مشکلت درست بررسی بشه شماتیکی رو که ،الان مدارت رو طبق اون بستی ، و همچنین برنامه ای که نوشتی رو بزار تا بهتر بشه دربارش نتیجه گیری کرد .
                  باتشکر
                  وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
                  نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط تیبا
                    سلام دوست عزیز ببخشیدا وقتی رو کریستال خارجی تنظیم کردی چه فرکانسی بوده و اینکه اون کریستال رو متصل کردی؟؟؟
                    آخه مثلا شما نمی تونی atmega 8 l رو روی کلاک خارجی فرکانس بالا تنظیم کنی چون به محضی فیوزبیت اون رو روی فرکانس بالا بزاری دیگه آیسی از دست رفته oo:
                    برای این شما باید atmega8 A رو خریداری کنی که وقتی فیوزبیتشو تغییر بدی از بین نره..
                    من با این مسئله روبرو شدم، گفتم شاید مشکل شما هم باشه :agree:
                    سلام تیبا جان میکرویی که من استفاده کردم mega8 A هست ممنون از اینکه عنوان کردی تجربه خوبی میشه بازم ممنون
                    نوشته اصلی توسط ایمان داودی
                    من بعضی مواقع شده که یک پورت mega8 ام کلا کار نمی کرده و از پورت دیگه استفاده کردم کار کرده . یه امتحان بکنید .
                    سلام راستش این میکرو رو تو جایی استفاده مکینم که تمام پورتهاش استفاده میشه جدا هم تست کردم ولی نشد ممنون از راهنماییتون

نوشته اصلی توسط javad1354
                    دوست عزیز من پیشنهاد می کنم اگه می خواهی مشکلت درست بررسی بشه شماتیکی رو که ،الان مدارت رو طبق اون بستی ، و همچنین برنامه ای که نوشتی رو بزار تا بهتر بشه دربارش نتیجه گیری کرد .
                    باتشکر
                    سلام جواد جان یه وقتی بده شماتیکش رو بکشم حتما قرار میزارم همینجا

AV Maziton 100

دیدگاه

سلام آقا مرده زنده شد oo: فکر کنم به حالت کما رفنه بود :mrgreen:

تو فیوزبیتاش این گزینه ای رو که دورش خط قرمز کشیدم به همین حالت تغییر دادم برنامه که ریختم توش دیدم کار کرد :

از همه دوستان ممنون :bye
                      AV Maziton 100

دیدگاه

خوب خدارو شکر .لطف کن دکمه موضوع به نتیجه رسید رو هم بزن تا تاپیکت مشخص باشه که نتیجه داده.
                        نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

ممونون عالی بود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X