اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

موتور سی دی رام و میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

موتور سی دی رام و میکرو

من میخوام یک موتور سی دی رام را به میکرو وصل کنم. یعنی یک بفرستم راست گرد بشه و صفر بفرستم چپ گرد.
    چجوری وصلش کنم به میکرو ؟
    هیچوقت سلام یادت نره

پاسخ : موتور سی دی رام و میکرو

میتونید از ای سی L298 استفاده کنید
    تو انجمن سرچ کنید پیدا میکنید
    موفق باشید
    The harder I work, the luckier I get

دیدگاه

موتور سی دی رام از نوع براش لس هست کنترلش خیلی پیچیده است brushless
      تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
        موتور سی دی رام از نوع براش لس هست کنترلش خیلی پیچیده است brushless
        یعنی هیچ کاری نمیشه کرد؟

براش لس چیه دیگه
        یعنی دنبالش نباشم؟
        هیچوقت سلام یادت نره

دیدگاه

نه خیلی هم پیچیده نیست تو موتور براش لس استاتور ( آهن ربا ) می چرخه و روتور ( سیم پیچ ) ثابت هست ( مرکز ثابت هست و پوسته می چرخه )
          مکانیزم عمل عین موتور سه فاز هست ( آسنکرون هستند احتیاج به میدان دوار دارند ) البته معمولا چهار فاز هستند و یا بیشتر

باید عین موتور سه فاز جریان سه فاز تشکیل بدید البته سینوسی نه بلکه مربعی مثلا برای n فاز ( به تعداد فاز سیم پیچ دور استاتور هست ) باید
          n پالس متناوب که باهم دیگر- 2pi/n - دو پی تقسیم بر n اختلاف فاز دارند درست کنید در سه فاز 120 درجه در چهار فاز 90 درجه در پنج فاز 72 درجه و الی آخر درست کنید عرض پالس باید سیم پیچ را در قسمت زیر اشباع منحنی سیم پیچ نگه دارد و فرکانس پالس تعداد دور در دقیقه را مشخص میکند و معمولا یک سنسور هال تشخیص نقطه صفر دوران جهت اندازه گیری تعداد دور برای مدار بسته کردن کنترل وجود دارد .

تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
          داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
            نه خیلی هم پیچیده نیست تو موتور براش لس استاتور ( آهن ربا ) می چرخه و روتور ( سیم پیچ ) ثابت هست ( مرکز ثابت هست و پوسته می چرخه )
            مکانیزم عمل عین موتور سه فاز هست ( آسنکرون هستند احتیاج به میدان دوار دارند ) البته معمولا چهار فاز هستند و یا بیشتر

باید عین موتور سه فاز جریان سه فاز تشکیل بدید البته سینوسی نه بلکه مربعی مثلا برای n فاز ( به تعداد فاز سیم پیچ دور استاتور هست ) باید
            n پالس متناوب که باهم دیگر- 2pi/n - دو پی تقسیم بر n اختلاف فاز دارند درست کنید در سه فاز 120 درجه در چهار فاز 90 درجه در پنج فاز 72 درجه و الی آخر درست کنید عرض پالس باید سیم پیچ را در قسمت زیر اشباع منحنی سیم پیچ نگه دارد و فرکانس پالس تعداد دور در دقیقه را مشخص میکند و معمولا یک سنسور هال تشخیص نقطه صفر دوران جهت اندازه گیری تعداد دور برای مدار بسته کردن کنترل وجود دارد .
            زنده باد اما مهندس من که از اینها هیچی نفهمیدم
            من فقط بلدم قطعات را به هم وصل کنم و بس
            مثالی نمونه ای چیزی اگه هست دریغ نکن
            دستت درد نکنه داداش!
            هیچوقت سلام یادت نره

دیدگاه

واقعیت این هستش که برای استفاده از این موتور شما نیاز به داشتن اطلاعات علمی در باره موتورها دارید

اگه فقط میخواین استفاده کنید و چیز دیگه ای مهم نیست

میتونید از درایورهای آماده ای که توی بازار هست برای راه اندازی اون استفاده کنید
              این درایور ها را هم می تونید از فروشگاه های اسباب بازی مدل تهیه کنید
              اگه هم می خوای آنلاین بخری سرچ کن (فروش هواپیمای مدل) - برو تو سایتشون درایور متور براش لس برای فروش دارن

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=52169.0
                اینجا در خدمت هستیم :rolleyes:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X